• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Jaki transport publiczny dla aglomeracji?

Przyszłość transportu miejskiego zależy od jego dostosowania do potrzeb i portfela użytkowników. Czy w związku z tym, ceny biletów i skomunikowanie Trójmiasta daje mu szansę na rozwój? Polityka miejska będzie tematem spotkania z Łukaszem Pancewiczem w czwartek, 18 kwietnia o godz. 19:00, w gdańskiej Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście.

maj 21

wtorek, godz. 10.00

Gdańsk Nowy Port, Strajku Dokerów 5
Wstęp wolny
maj 28

wtorek, godz. 16:00 - 22:00

Gdańsk,
bilety 450 zł
przedsprzedaż 370 - 390 zł
Seminarium z urbanistą Łukaszem Pancewiczem, zostanie poświęcone przede wszystkim transportowi szynowemu. Wspólnie porozmawiamy o tym, jakie są plany, możliwości i bariery jego rozwoju w Trójmieście. Zastanowimy się również, jak powinien się on rozwijać, aby jego dostępność dla mieszkańców została zwiększona (koszt biletu, jakość usług). Gościem specjalnym spotkania będzie socjolożka miasta Joanna Erbel.

Zapraszamy na kolejne seminarium cyklu Zrównoważona polityka miejska w ramach Uniwersytetu Krytycznego prowadzonego przez Łukasza Pancewicza. Spotkanie zatytułowane Jaki transport publiczny dla aglomeracji? odbędzie się 18 kwietnia o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej (ul. Nowe Ogrody 35, II p, Gdańsk). WSTĘP WOLNY.

Opis cyklu:
Zaangażowanie się w debatę o zrównoważonym rozwoju miasta często wymaga pogłębionej wiedzy z zakresu urbanistyki, a przede wszystkim uwzględnienia wielowymiarowego charakteru rozwoju miasta: społecznego, ekonomicznego, środowiskowego. Dyskusja nad tymi zagadnieniami w kontekście aktualnych problemów miejskich jest podstawą do spojrzenia na miasto z nowej, poszerzonej perspektywy i rozpoczęcia działań na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Ideą cyklu Zrównoważona polityka miejska jest przedstawienie w sposób zrozumiały i przyjazny wielowymiarowego charakteru miasta. Spotkania będą służyły poszerzaniu wiedzy mieszkańców poprzez udział w seminariach teoretycznych, warsztatach praktycznych, debatach otwartych, podczas których wypracowywane będą propozycje nowych rozwiązań zrównoważonego rozwoju miasta. Gościnnie w spotkaniach udział wezmą eksperci.

Łukasz Pancewicz - architekt, projektant, urbanista.

Joanna Erbel - socjolożka miasta, aktywistka, publicystka. Współzałożycielka Stowarzyszenia Duopolis, członkini Krytyki Politycznej, Redaktorka magazynu MIASTA. Członkini Kongresu Ruchów Miejskich. Pisze doktorat na temat roli aktorów nie-ludzkich w przemianie przestrzeni miejskiej w Instytucie Socjologii UW.

Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

O chorobach cywilizacyjnych można powiedzieć, że:

 

Najczęściej czytane