• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Konferencja IAKOŚ

W dniach 17 - 19 marca 2017 roku organizujemy na Politechnice Gdańskiej konferencję o tematyce pro środowiskowej. Jest to już druga edycja konferencji.

maj 16

czwartek, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 22-24

środa - piątek

Sopot,
bilety 1390 - 2490 zł
przedsprzedaż 1190 - 2190 zł
Pierwsza zorganizowaliśmy w tamtym roku, cieszyła się ona dużym zainteresowaniem. Wszelkie informacje o zeszłorocznej edycji oraz garść zdjęć znajduje się pod tym adresem strony (https://chem.pg.edu.pl/nkch/iakos2016).

W tym roku chcieliśmy dodatkowo otworzyć się na ludzi zewnątrz stąd pomysł aby cześć wykładów miała charakter otwarty na które mogą przyjść wszyscy zainteresowani. Warto dodać, że wykłady te poprowadzą wybitni pracownicy naszej uczelni oraz firmy, których działalność wpisuje się w tematykę konferencji.

Głównym zamysłem konferencji jest popularyzacja wiedzy na tematy proekologicznie głownie w dziedzinach takich jak : chemia, biologia, fizyka, budownictwo czy inżynieria środowiska. Konferencja ma na celu propagowanie technologii mających pozytywny wpływ na ochronę środowiska jak np.: polimery biodegradowalne, nowoczesne technologie oczyszczania ścieków, odnawialne źródła energii czy idea domów pasywnych.

Pragniemy zachęcić studentów oraz młodych doktorantów z różnych zakątków polski oraz z różnych kierunków technicznych od wymiany doświadczeń i pomysłów. Warto dodać jeszcze, że projekt od początku do końca organizowany jest przez studentów i młodych doktorantów.

Wykłady otwarte odbywają się każdego dnia w następujących godzinach.

W piątek 17 marca o godzinie 16.00 po krótkim otwarciu konferecji swój wykład poprowadzi pani prof. dr hab. inż. Żaneta Polkowska wraz ze swoja doktorantką mgr inż. Małgorzata Szopińska "Jaki wpływ ma różnorodna (lokalna i globalna) działalność antropogeniczna na środowisko Antarktyki?"

W sobotę 18 marca od godziny 15.00 do 17.00 przewidziany jest blok czterech wykładów, które wygłoszą przedstawiciele firm.

15:00 KlimaTherm, "Wykorzystanie energii słonecznej do poprawy efektywności układów chłodniczych"

15:30 Green Water Solutions, "Zastosowanie Recyklingu Wody Szarej i Odzysku Deszczówki w nowoczesnym i ekologicznym budownictwie mieszkaniowym, komercyjnym oraz obiektach publicznych: Ekonomia=Ekologia"

16:00 TECE, "TECEfloor - ekologicznie ogrzewaj, efektywnie zarządzaj!"

16:30 Bimet, "IROX - jest to technologia polimerowa stanowiąca ekologiczną alternatywę dla procesów galwanotechnicznych"

Ostatni dzień konferencji (niedziela 19 marca) przewidziany jest na wykłady naukowe zaproszonych gości. Ponownie odbędą się one w takim samym bloku jak w sobotę od godziny 15:00 do 17:00.

15:00 dr hab. inż. Krzysztof Czerwionka, "Oczyszczalnie ścieków - od starożytności do przyszłości"

15:30 prof. dr hab. inż. Romuald Szymkiewicz, prof. zw. PG, "Numeryczne aspekty modelowania migracji zanieczyszczeń"

16:00 dr hab. inż Jacek Gębicki, "Czy sztuczny nos może zastąpić zmysł węchu?"

16:30 dr Katarzyna Jankowska, "Polska Stacja Polarna Hornsund im. Stanisława Siedleckiego - 40 lat polskich badań w Arktyce."

Szczegółowy opis wystąpienia znajduję się na naszym fanpage:

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeka przepływa przez centrum Gdańska?

 

Najczęściej czytane