stat
Wydarzenie już się odbyło

Lustro mediów. Social media - Od wolności słowa do mowy nienawiści

W imieniu Rady Naukowej i Organizatorów serdecznie zapraszamy do Gdańska na III Konferencję Naukową z cyklu "Lustro mediów".

wrz 2-3

czwartek - piątek

Sopot,
bilety 2421 - 2781 zł
wrz 24-26

piątek - niedziela, godz. 09:00

Tematem przewodnim tegorocznej konferencji są "Social media: Od wolności słowa do mowy nienawiści", a skłania do jej zorganizowania potrzeba krytycznej refleksji nad dyskursem publicznym oraz rolą organizacji medialnych w cybermediach. Uznaliśmy że Gdańsk jest w tym kontekście szczególnie odpowiednim miejscem do podjęcia tego wyzwania.

PROGRAM

Media społecznościowe oferują szerokie możliwości formułowania wypowiedzi. Wolność słowa i postrzegany brak ograniczeń sprzyjają wyrażaniu także negatywnych emocji, szczególnie gdy towarzyszy temu poczucie braku odpowiedzialności. Niekiedy jednak jest to swego rodzaju moda, forma rozrywki, aprobowana i naśladowana konwencja, a także element świadomie obieranej aktywności marketingowej, element walki politycznej.

Mowa nienawiści wpływa na jakość dyskusji społecznej w różnych dziedzinach życia. Nadużywanie wolności słowa, zwłaszcza w mediach społecznościowych. stało się zwłaszcza w Polsce ważnym problemem badań naukowych prowadzonych w ramach wielu dyscyplin.

Do udziału w Konferencji zapraszamy naukowców z krajowych i zagranicznych ośrodków naukowych zajmujących się przede wszystkim komunikacją społeczną, psychologią, socjologią, kulturą, politologią i zarządzaniem mediami, komunikowaniem politycznym i prawem.

Konferencja jest wspólnym przedsięwzięciem Instytutów: Kultury, Spraw Publicznych oraz Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej), a także Instytutu Filozofii, Socjologii i Dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego, Europejskiego Centrum Solidarności oraz Pomorskiego Instytutu Naukowego imienia profesora Brunona Synaka.

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gniazdowniki to ptaki:

 

Najczęściej czytane