Wiadomości

Młodzież nakręci wideopamiętnik z czasu kwarantanny

Paulina Pohl i Kryspin Pluta zachęcają do udziału w projekcie.

"Zrób z nami film, nie wychodząc z domu" - zachęcają Paulina Pohl i Kryspin Pluta, twórcy Domu Filmowego w Gdyni. Wideopamiętnik ma być zapisem przemyśleń młodych ludzi na temat życia na kwarantannie domowej wywołanej koronawirusem. Dołączyć może każdy, wystarczy odezwać się do Domu Filmowego za pomocą Instagrama, Facebooka lub e-maila: koronaprojekt@domfilmowy.comImprezy online w Trójmieście


Czy prowadzisz pamiętnik?

Zobacz wyniki (182)
- Na początku marca zaczęliśmy z młodzieżą prace nad kolejnymi filmami dokumentalnymi, które ze względu na pandemię musieliśmy zawiesić. Cały czas byliśmy w kontakcie z naszymi uczniami - rozmawialiśmy z nimi na Messengerze i pytaliśmy, jak odnajdują się w nowej dla nich sytuacji - kwarantannie domowej. Opowiadali nam o swoich obawach, trudnościach w nauce online, ale także o tym, że po prostu nudzą się w domu. Zauważyliśmy, że młodzi mają silną potrzebę rozmowy, budowania wspólnoty, bycia razem - mówi Kryspin Pluta, Dom Filmowy.
Kryspin Pluta i Paulina Pohl na co dzień prowadzą Dom Filmowy, czyli miejsce łączące działalność filmową, edukacyjną i społeczną dla młodzieży.

- Praca z młodzieżą nad filmami, przy jednoczesnym pozostawaniu w domu, wydawała nam się niemożliwa. Rozwiązanie przyniosły nam dzieciaki i ich opowieści. Postanowiliśmy przenieść swoje działania do internetu i zaprosić młodzież do stworzenia pierwszego w naszej historii filmu online - dodaje Paulina Pohl, Dom Filmowy.

Trójmiasto: usługi online


Osoby, które dołączą do projektu, co trzy dni otrzymają pytanie dotyczące ich doświadczeń i przemyśleń. W sumie będą musieli nagrać cztery krótkie filmiki, które formą przypominać mają wideopamiętnik. W tym momencie do projektu zgłosiło się już ok. 60 osób. Założeniem tego filmowego eksperymentu jest obserwowanie, jak w młodych ludziach zmienia się postrzeganie świata i siebie oraz jak na ich stosunek do życia wpłynie coraz dłuższy okres odosobnienia.

Czytaj też: Dlaczego warto pisać pamiętnik?

Do współtworzenia filmu w każdym momencie mogą dołączyć osoby w wieku szkolnym. Wystarczy napisać "Melduję się na pokładzie" na Instagramie, Facebooku Domu Filmowego lub na e-mail: koronaprojekt@domfilmowy.com.

Opinie (43) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?