Wiadomości

stat

Najlepsze licea i technika na Pomorzu w rankingu. Rekrutacja za trzy miesiące

W 2020 roku po raz drugi po reformie oświaty do egzaminu przystąpią ósmoklasiści. Uczniowie swój maraton rozpoczną 21 kwietnia (wtorek) egzaminem z języka polskiego, 22 kwietnia (środa) - matematyka, 23 kwietnia (czwartek) - język obcy nowożytny.
W 2020 roku po raz drugi po reformie oświaty do egzaminu przystąpią ósmoklasiści. Uczniowie swój maraton rozpoczną 21 kwietnia (wtorek) egzaminem z języka polskiego, 22 kwietnia (środa) - matematyka, 23 kwietnia (czwartek) - język obcy nowożytny. fot. Piotr Hukało/trojmiasto.pl

III Liceum Ogólnokształcące z Gdyni, Gdańskie Liceum Autonomiczne i VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni - to pierwsza trójka najlepszych liceów w województwie pomorskim. ZSŁ im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego w Pucku i Technikum Hotelarskie (ZSH-G) w Gdyni - to z kolei trzy najlepsze technika w regionie. Najlepsze szkoły odebrały wyróżniania podczas specjalnej gali na Politechnice Gdańskiej. Z kolei już za niecałe trzy miesiące uczniowie będą mogli brać udział w rekrutacji do szkół średnich.Czy wiesz już, do jakiej szkoły średniej chcesz się dostać?

tak, na pewno się dostanę 28%
wiem, ale jeśli się nie uda, to mam już wybrane kolejne szkoły 21%
raczej nie, ciągle się zastanawiam 18%
zdecyduję, gdy zobaczę, jak poszły mi egzaminy 6%
nie mam pojęcia 27%
zakończona Łącznie głosów: 146
Najlepsze licea i technika na Pomorzu - wyłonione przez ranking Perspektyw w 2020 roku - zostały uhonorowane podczas gali zorganizowanej przez Politechnikę Gdańską.

- Rankingi mają służyć nam wszystkim, bo budują kulturę jakości zarówno w szkołach, jak i na uczelniach, promują najlepsze praktyki, zachęcają do tego, by równać do najlepszych. Znamy dobrze najlepsze szkoły i ich dyrektorów, wiemy, że nie są to miejsca, gdzie odbywa się niszczący wyścig szczurów, co czasami zarzuca się przy okazji rankingów. W najlepszych szkołach kształci się ludzi o otwartych umysłach i otwartych sercach - mówiła Anna Wdowińska z Fundacji Edukacyjnej Perspektywy.

Najlepsze szkoły na PomorzuCzytaj też: Jak obliczyć punkty w rekrutacji do szkoły średniej?

W pierwszej 10 najlepszych liceów w województwie aż osiem szkół jest z Gdańska i Gdyni. I tak na pierwszym miejscu znalazło się bezkonkurencyjne III LO z Oddz. Dwujęz. im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, na miejscu drugim uplasowało się Gdańskie Liceum Autonomiczne, trzecie jest VI LO im. Wacława Sierpińskiego w Gdyni, czwarte z Gdańska V LO im. Stefana Żeromskiego, a pierwszą piątkę zamyka gdańska trójka, czyli III LO im. Bohaterów Westerplatte. W kolejnej piątce pojawiły się jeszcze na siódmym miejscu - Uniwersyteckie Kat. LO im. św. Jadwigi Królowej z Tczewa i na miejscu dziewiątym II LO z Oddz. Dwujęz. im. Adama Mickiewicza ze Słupska.

Szkoły średnie w Trójmieście


Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 - woj. pomorskie

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 - woj. pomorskie
Ranking Liceów Ogólnokształcących 2020 - woj. pomorskie graf. trojmiasto.pl
W przypadku techników jest już zdecydowanie bardziej różnorodnie, bo pierwsza 10 to aż osiem różnych miejscowości. Pierwsze miejsce należy do Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku, czyli Technikum nr 4, na drugim miejscu znalazło się Technikum Informatyczne im. Macieja Płażyńskiego z Pucka, trzecia pozycja to gdyńskie Technikum Hotelarskie (ZSH-G), tuż za podium jest Technikum nr 8 (CKZiU nr 2) z Gdańska i Technikum (ZSI) ze Słupska.

Ranking Techników 2020 - pomorskie

Ranking Techników 2020 - woj. pomorskie
Ranking Techników 2020 - woj. pomorskie graf. trojmiasto.pl

Rekrutacja już za niespełna trzy miesiąceWybór szkoły średniej coraz częściej ma ogromne znaczenie dla późniejszego kształcenia, dlatego o tym, komu powierzyć swoją przyszłość, uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych myślą dużo szybciej. Z myślą o nich co roku Perspektywy opracowują nowy ranking, obejmujący w ustalonej przez kapitułę hierarchii dobre licea i technika, który ma pomóc kandydatom w wyborze wymarzonej szkoły.

Harmonogram rekrutacji do szkół średnich - komunikat Kuratorium Oświaty PDF

Zgodnie z rozporządzeniem pomorskiego kuratora oświaty rekrutacja do szkół średnich na Pomorzu rozpocznie się już 11 maja. Do 23 czerwca do godz. 15 kandydaci będą mieli czas na złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym (w przypadku szkół i oddziałów dwujęzycznych i oddziałów międzynarodowych, oddziałów wojskowych oraz szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe do 20 maja do godz. 15).

Od 26 czerwca 2020 r. do 30 czerwca 2020 r. do godz. 15 uczniowie będą mieli czas na uzupełnienie wniosku o świadectwo ukończenia szkoły oraz o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

21 lipca 2020 r. do godz. 14 szkoły mają czas na podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych. 22 lipca kurator oświaty poinformuje o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.

Opinie (42) 5 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa można spotkać w polskich lasach liściastych?