Wiadomości

stat

Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów na WSB

"OSTC Trading Lab" to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem.
"OSTC Trading Lab" to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku już niedługo będą mogli zdobywać doświadczenie obracając wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd dzięki nowoczesnemu laboratorium tradingowemu. Uczelnia otwiera pracownię we współpracy z OSTC, największą firmą tradingową w Polsce, handlującą m.in. na giełdach w Londynie, Nowym Jorku i Frankfurcie.Czy firmy powinny współpracować z uczelniami wyższymi w zakresie kształcenia?

tak, powinny na wszystkich uczelniach - w ten sposób mogą kształtować swoich przyszłych pracowników

89%

tak, ale tylko na prywatnych uczelniach

1%

tak, ale tylko na publicznych uczelniach

3%

nie mam zdania na ten temat

2%

nie, to za bardzo ukierunkowuje studentów na daną firmę

5%
OSTC Trading Lab to 20 specjalnie przygotowanych stanowisk komputerowych z profesjonalnym oprogramowaniem przeznaczonym do handlu instrumentami giełdowymi na całym świecie. Studenci WSB w ramach warsztatów będą obracać wirtualnym kapitałem na symulatorach giełd, na których m.in. szkoleni są nowo zatrudnieni pracownicy OSTC.

- Jesteśmy międzynarodową firmą, która zatrudnia ponad 450 osób w 14 biurach na całym świecie i handluje szerokim portfolio produktów od rynków amerykańskich po azjatyckie. Trading Lab w Wyższej Szkole Bankowej to nasze szóste laboratorium, dające studentom niebywałą szansę na sprawdzenie swoich umiejętności w roli tradera. Uczestnicy mogą zyskać doświadczenie w działaniach na prawdziwych rynkach, rozwinąć pasję, poznać managerów największej firmy w tej branży w Polsce, a przede wszystkim sprawdzić się na światowych rynkach bez wyjeżdżania z kraju - tłumaczy Tomasz Kwiatek, dyrektor zarządzający polskiego oddziału OSTC.
Dla studentów to szansa na zdobycie nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pracy.
Dla studentów to szansa na zdobycie nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także pracy. fot. Maciej Czarniak/trojmiasto.pl

Szansa na doświadczenie, ale i pracęDla studentów to nie tylko szansa na zdobycie wiedzy i doświadczenia, ale także pracy. Zyskają oni ceniony na rynku certyfikat, ale także zapewnią sobie pierwszeństwo podczas rekrutacji do OSTC. W 2017 roku ponad 30 proc. zatrudnionych nowych traderów zaczynało swoją przygodę z giełdami podczas zajęć z managerami na swoich uczelniach.

- Dzięki laboratorium studenci kierunku Finanse i Rachunkowość będą mieli okazję podejmować decyzje inwestycyjne w oparciu o rzeczywiste dane pochodzące z rynków finansowych na całym świecie. Stworzone zostały stanowiska pracy zbliżone do realnych miejsc pracy traderów w bankach. Dzięki laboratorium Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku będzie mogła doskonale przygotować studentów do pracy w instytucjach finansowych, wyposażając ich w praktyczne umiejętności związane z decyzjami inwestycyjnymi na światowych rynkach finansowych - dodaje prof. nadzw. dr hab. Marcin Kalinowski, dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.

Zdradzą tajniki strategii inwestycyjnychTuż po otwarciu z laboratorium tradingowego będą korzystać przeszkoleni przez przedstawicieli OSTC wykładowcy i studenci. Z kolei od jesiennego semestru w WSB rozpoczną się bezpłatne zajęcia prowadzone przez managerów firmy tradingowej, podczas których studenci poznają tajniki analizy technicznej, strategii inwestycyjnych, technik zarządzania ryzykiem oraz rynków finansowych.

Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów powstanie w WSB.
Nowoczesne laboratorium dla przyszłych finansistów powstanie w WSB. fot. WSB

Kolejne laboratorium w TrójmieścieLaboratorium otwierane wraz z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku będzie pierwszym laboratorium tradingowym na uczelni niepublicznej w Polsce. OSTC jednak od lat realizuje też program wspierania młodych ludzi, pomagający zdobyć im umiejętności potrzebne do pracy na międzynarodowych rynkach finansowych. Podobną współpracę firma nawiązała w 2014 roku z Wydziałem Ekonomicznym i Wydziałem Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Opinie (28) 1 zablokowana

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Która roślina posiada podziemną łodygę?