Wiadomości

stat

Politechnika wśród najpiękniejszych europejskich uczelni

Politechnika Gdańska znalazła się na liście najpiękniejszych europejskich uczelni.
Politechnika Gdańska znalazła się na liście najpiękniejszych europejskich uczelni. mat. PG

Szóste miejsce wśród dziesięciu najpiękniejszych kampusów uczelni wyższych w Europie zajęła Politechnika Gdańska. Uczelnia znalazła się w zestawieniu obok uniwersytetu w Rostocku w Niemczech, Uniwersytetu w Salamance w Hiszpanii czy w Bolonii we Włoszech.- Z nieukrywaną radością informujemy, że Politechnika Gdańska została wyróżniona przez magazyn Times Higher Education i znalazła się w czołówce 10 Najpiękniejszych Uczelni w Europie - podzieliła się wyróżnieniem gdańska uczelnia.


Jak uzasadnia Times Higher Education, kampus uniwersytecki Politechniki Gdańskiej składa się z wielu stylów architektonicznych. Główny budynek został zaprojektowany w stylu holenderskiego neorenesansu i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków uniwersytetu, z kolei elementy fasady wskazują, że jest to centrum nauki. Sam kampus ma też wiele symboli i posągów, takich jak posąg sowy - symbol wiedzy i mądrości - i lew, który trzyma herb Gdańska.

Czytaj też: Remont historycznej części kampusu Politechniki za 12 mln zł

Politechnika Gdańska znalazła się na liście najpiękniejszych europejskich uczelni.
Politechnika Gdańska znalazła się na liście najpiękniejszych europejskich uczelni.

Najpiękniejsze w EuropieNa pierwszym miejscu w zestawieniu znalazł się Uniwersytet w Bolonii we Włoszech, który jest uważany za najstarszy uniwersytet świata. Poza tym wyróżnione zostały Uniwersytety w Salamance, Rostocku, Coimbrze, Uniwersytet Aarhus, Uniwersytet w Uppsali, Grenoble, Trinity College czy Moskiewski Uniwersytet Państwowy.

- Wiele z najpiękniejszych uniwersytetów w Europie to jedne z najstarszych na świecie, a ich piękno i wielkość na pewno nie zmniejszyły się z czasem. Ale niektóre z nowo powstałych uniwersytetów są również wymienione na tej liście i oferują bardziej współczesną estetykę z modernistycznymi budynkami i cechami sztuki - czytamy w podsumowaniu zestawienia.
Autorzy artykułu przyznają, że choć podstawowym kryterium studentów jest wybór wykształcenia, to warto decydując się na uczelnię przyjrzeć się bliżej kampusowi i przekonać się, czy pasuje do środowiska, w którym chce się mieszkać.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (56)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Poziom:

Grzyby jadalne to: