• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Postępy w diagnostyce i leczeniu zespołu wielotorbielowatych jajników (PCOS)

Międzynarodowa konferencja pt. Postępy w diagnostyce i leczeniu zespołu wielotorbielowatych jajników (PCOS) odbędzie się w Gdańsku 12-13 czerwca.

maj 22-24

środa - piątek

Sopot,
bilety 1390 - 2490 zł
przedsprzedaż 1190 - 2190 zł
Podczas uroczystego otwarcia konferencji (12.06., godz. 9:00) zostanie także zainaugurowana ogólnopolska kampania społeczna pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego dotycząca szerzenia wiedzy na temat PCOS, oraz jego następstw zdrowotnych.

Jest to pierwsze na skalę światową spotkanie poświęcone PCOS z udziałem specjalistów z różnych dziedzin - endokrynologów, ginekologów, internistów, diabetologów, dietetyków, psychologów, biologów molekularnych a także chemików analitycznych, co pozwoli na interdyscyplinarną wymianę doświadczeń.

Zespół wielotorbielowatych jajników (PCOS) to najczęstsze zaburzenie endokrynne u kobiet, które wynika z nadmiernej jajnikowej produkcji męskich hormonów androgenów. Szacuje się, że problem ten dotyka ponad 12% kobiet w wieku rozrodczym, powodując niezwykle kosztowne w leczeniu następstwa takie jak zaburzenia płodności, cukrzyca typu 2 i choroby układu sercowo-naczyniowego. Dyskusja w wielodyscyplinarnym gronie pomoże uzupełnić luki w wiedzy dotyczącej patogenezy tego zespołu oraz przyczynić się do bardziej skutecznej terapii i zapobieganiu jego odległych następstw.

Oprócz wykładów polskich autorytetów medycznych, będzie można wysłuchać prelekcji światowej sławy ekspertów, którzy zaszczycą nas swoją obecnością: prof. Enrico Carmina (Włochy), prof. Evanthia Diamanti-Kanadarakis (Grecja), prof. Anuja Dokras (USA), prof. Renato Pasquali (Włochy), prof. Helena Teede (Australia).

Rejestracja

Program

Informacja o biletach

Opłata konferencyjna - 770 PLN
Studenci/doktoranci - 210 PLN
Wieczór towarzyski / os. - 125 PLN
Osoba towarzysząca - 250 PLN

więcej informacji

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co jest naturalnym wrogiem mszycy?

 

Najczęściej czytane