• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rekrutacja uzupełniająca na studia. Gdzie są wolne miejsca, jak aplikować?

ws
24 sierpnia 2023, godz. 14:00 
Opinie (11)
Na wielu uczelniach prywatnych wciąż trwa nabór na studia. Rekrutacja uzupełniająca na publicznych uczelniach rusza we wrześniu. Na wielu uczelniach prywatnych wciąż trwa nabór na studia. Rekrutacja uzupełniająca na publicznych uczelniach rusza we wrześniu.

Rekrutacja uzupełniająca na studia rusza już niebawem. Nie dostałeś się na wymarzone studia, ale nie chcesz zrezygnować z roku nauki? Nie zdecydowałeś, co chcesz studiować? We wrześniu na niektórych uczelniach rozpocznie się rekrutacja uzupełniające na niektóre kierunki studiów. Kiedy i jak zapisać się na studia?





Wrześniowa rekrutacja na studia to okazja dla niezdecydowanych, tych, którzy znaleźli się na listach rezerwowych albo musieli poprawiać jedne z niezdanych obowiązkowych egzaminów maturalnych 2023 lub kandydatów, którzy mieli zbyt małą liczbę punktów, by dostać się na wybrany kierunek.

Dodatkowa rekrutacja na studia. Nabór rusza już niebawem



Kiedy rusza dodatkowa rekrutacja na studia? Harmonogram wrześniowej rekrutacji znajduje się na stronach poszczególnych uczelni. Najczęściej jest on ogłaszany, gdy zakończy się rekrutacja podstawowa. Nie ma jednego obowiązującego terminu dla wszystkich uczelni. Zazwyczaj dodatkowa rekrutacja kończy się w drugiej połowie września, a niekiedy trwa nawet do października.

Wszystkie informacje i terminy powinny znaleźć się w zakładkach "Rekrutacja".

Najlepsze uczelnie w rankingu Perspektywy 2023 Najlepsze uczelnie w rankingu Perspektywy 2023

Jak przebiega dodatkowa rekrutacja na studia 2023/2024?



Zasady dodatkowej rekrutacji na studia są takie same jak w rekrutacji podstawowej. Co zrobić, by aplikować na studia?

Należy zalogować się w systemie danej uczelni, wybrać kierunek, wprowadzić dane, m.in. wyniki matur, i czekać na informację o zakwalifikowaniu bądź niezakwalifikowaniu na studia. Warto wcześniej sprawdzić progi punktowe na danej uczelni.

Studia na Politechnice Gdańskiej? Rekrutacja dodatkowa od 5 września



Informatyka, automatyka, cybernetyka i robotyka, budownictwo czy ekonomia - to najczęściej wybierane kierunki studiów podczas tegorocznej rekrutacji na Politechnice Gdańskiej. Z kolei 5 września rozpocznie się dodatkowa rekrutacja na niektóre kierunki na studia stacjonarne i niestacjonarne na PG.

- Osoby, które w głównym etapie rekrutacji nie znalazły się na listach przyjętych, a chcą podjąć studia I stopnia na naszej uczelni, będą miały jeszcze na to szansę. Na wybrane kierunki uruchomiona zostanie dodatkowa rekrutacja. Nabór rozpocznie się 5 września w elektronicznym systemie eRekrutacja. Wolne miejsca dostępne są m.in. na kierunkach związanych z okrętownictwem, energetyką, fizyką, inżynierią, mechaniką czy zarządzaniem - informuje uczelnia.
Harmonogram rekrutacji na studia I stopnia:
  • 5-12 września - rejestracja elektroniczna w systemie eRekrutacja
  • 18 września (godz. 16:00) - publikacja list rankingowych
  • 19-22 września - składanie wymaganych dokumentów do Komisji
  • 26 września (godz. 16:00) - publikacja list osób przyjętych na studia

- Dodatkowa rekrutacja przeprowadzona zostanie również na wybrane kierunki II stopnia studiów stacjonarnych i niestacjonarnych. Nabór uzupełniający będzie dotyczyć kierunków związanych m.in. z matematyką, informatyką, inżynierią czy zarządzaniem. Podczas rekrutacji obowiązuje poniższy harmonogram - informuje Politechnika Gdańska.
Harmonogram rekrutacji na studia II stopnia:
  • 5-18 września - rejestracja elektroniczna w systemie eRekrutacja
  • 19-22 września - składanie wymaganych dokumentów do Komisji
  • 26 września (godz. 16:00) - publikacja list osób przyjętych na studia


Studia na Uniwersytecie Gdańskim. Zapisy na wolne miejsca



Rekrutacja na studia 2023/2024 na UG: aż 20 osób ubiegało się o jedno miejsce na nowym kierunku japonistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Popularnością cieszyła się też: skandynawistyka (norweska lub szwedzka ścieżka językowa) - 14,44 osób na miejsce, kryminologia - 13,40 osób na miejsce, dziennikarstwo i komunikacja społeczna - 12,54 osób na miejsce czy psychologia - 12,19 osób na miejsce.

Uniwersytet Gdański uruchomił już dodatkową rekrutację na wybranych studiach stacjonarnych pierwszego stopnia na prawie wszystkich wydziałach. Rejestracja - w zależności od wydziału - potrwa do 5-14 września. Nabór dodatkowy kończy się najwcześniej na Wydziale Zarządzania. Nadal trwają zapisy również na studia drugiego stopnia oraz studia niestacjonarne. Dokładne terminy i harmonogram rekrutacji znajdują się na stronie Rekrutacji UG (zakładka Terminy) - jest aktualizowana na bieżąco i w pierwszych tygodniach września można się spodziewać kolejnych dodatkowych naborów na innych kierunkach studiów stacjonarnych.

Warto wiedzieć, że Uniwersytet Gdański nie narzuca progów punktowych, od których przyjmuje kandydatów na studia. Przyjęcie następuje w ramach limitu miejsc, ustalanych corocznie zarządzeniem rektora.


Studia na GUMed. Kiedy II tura rekrutacji?



Największym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym cieszył się kierunek lekarski - 4 148 kandydatów (12,7 os. na miejsce), choć na kierunek lekarsko-dentystyczny również aplikowała rekordowa liczba chętnych - 1 365 osób (29 os. na miejsce). Na studia w języku angielskim aplikowało ponad 1 tys. kandydatów z ponad 90 krajów.

1 września 2023 r. GUMed rozpoczyna II nabór na wszystkie wydziały studiów I i II stopnia. Rejestracja kandydatów zakończy się 10 września.

Jakie progi punktowe na medycynę? W ubiegłym roku progi punktowe z pierwszej listy wyniosły 180 pkt w przypadku kierunku lekarskiego i 178 punktów w przypadku kierunku lekarsko-dentystycznego. Tegoroczna propozycja progów po pierwszej turze rekrutacji jest nieco wyższa - 185 pkt. w przypadku "medycyny" i 183 pkt w przypadku "stomatologii".

Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować? Jak dostać się na medycynę - co zdawać na maturze i jak się przygotować?

Studia w Gdyni - kiedy rekrutacja uzupełniająca?



Największa gdyńska uczelnia - Uniwersytet Morski - dodatkowy nabór rozpoczyna się 11 września 2023 r., a przyjmowanie zgłoszeń potrwa do 14 września. 15 września opublikowana zostanie wstępna kwalifikacja na kontach kandydatów.

- Rekrutacja uzupełniająca na studia stacjonarne i niestacjonarne I i II stopnia na rok akademicki 2023/2024 rozpocznie się 11 września 2023 r., jednak już od 14 sierpnia wszystkie osoby zainteresowane studiami w naszej uczelni mogą zadeklarować chęć podjęcia studiów poprzez zgłoszenie i przesłanie skanów dokumentów w systemie IRK - informuje uczelnia.
Największym hitem rekrutacji okazała się tu informatyka - na jedno dostępne miejsce na tym kierunku aplikowało prawie 6 kandydatów (było w sumie 344 chętnych).

Z kolei na Akademii Marynarki Wojennej najwięcej osób aplikowało na kierunek logistyka - 192 osoby, blisko 10 kandydatów na jedno miejsce. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyła się nawigacja - średnio 3 osoby na miejsce. Uczelnia do 31 sierpnia 2023 r. prowadzi nabór na wolne miejsca na studiach cywilnych, 5 września ogłosi listy przyjętych.


Elektroniczna rekrutacja na uczelniach



Rekrutacja na studia 2023/2024 na ponad 350 uczelniach wyższych w Polsce odbywa się online w terminie od 1 marca 2023 do 31 października 2023 r. Najdłużej rekrutacja trwa zwykle na prywatnych uczelniach. Jakie uczelnie rekrutują w Trójmieście?

Akademia Ateneum w Gdańsku rekrutację na studia I i II stopnia prowadzi do 30.09. Uczelnia wprowadziła w tym roku nowości: na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna studenci mają do wyboru od tego roku również sztuczną inteligencję w komunikacji społecznej, a także influencer marketing i strategie komunikacyjne.

Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku od tego roku prowadzi zajęcia w nowej siedzibie w centrum Gdańska - obecnie prowadzi nabór na studia I stopnia na Informatykę, Sztukę nowych mediów - grafikę i studia podyplomowe. Sopocka Akademia Nauk Stosowanych prowadzi rekrutację do 30.09.2023 r. - w tym roku uczelnia wprowadza nowy kierunek - economic w języku angielskim, który będzie realizowany w ramach dwóch stopni nauczania.

Rekrutacja na rok akademicki 2023/2024 trwa również w Wyższej Szkole Zdrowia w Gdańsku - nabór na studia odbywa się na zasadzie kolejności zgłoszeń. Tu kandydaci na studia mogą rozważyć również nowy kierunek realizowany przez WSZ - studia podyplomowe z onkokosmetologii.

Kandydaci do Wyższej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku wciąż mogą aplikować na studia. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni, Uniwersytet WSB Merito w Gdyni oraz Uniwersytetu WSB Merito w Gdańsku wciąż prowadzą nabór na studia.

Kandydaci na studia na uczelniach prywatnych muszą liczyć się z opłatami za naukę, jednak uczelnie w tym roku przygotowały wiele atrakcyjnych promocji i zniżek, dla nowych studentów, ale też dla swoich absolwentów.

ws

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (11)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane