Rekrutacja w szkole na Jabłoniowej już niedługo

Już niedługo do życia powołane zostanie Centrum Edukacyjne zobacz na mapie Gdańska w południowej części Gdańska przy ulicy Jabłoniowej. Budowa nowoczesnej placówki, w której będzie mogło uczyć się 750 uczniów, dobiega końca. Najprawdopodobniej już wiosną rekrutacją do tej szkoły będzie się zajmowała komisja rekrutacyjna powołana przez upoważnionego do tego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12. Gotowy obiekt ma zostać udostępniony na rok szkolny 2019/2020.Uchwała powołująca szkołę podstawową przy ul. Jabłoniowej ma zostać poddana głosowaniu podczas lutowej sesji Rady Miasta Gdańska - 28 lutego. Po przyjęciu uchwały rekrutacją do szkoły będzie się zajmowała komisja rekrutacyjna powołana przez upoważnionego do tego dyrektora Szkoły Podstawowej nr 12 w Gdańsku.

W środę na budowie powstającej placówki przy ul. Jabłoniowej pokazano postępy prac.

- Południowa część Gdańska zmienia się i rozwija. Jest tutaj wielka potrzeba miejsc szkolnych. Centrum Edukacyjne Jabłoniowa to szkoła, która składać się będzie z kilku budynków. Będzie w stanie pomieścić ponad 700 uczennic i uczniów. Co ważne, centrum będzie bardzo dobrze skomunikowane, gdyż niemal pod samą szkołę będzie podjeżdżał tramwaj z Nowej Bulońskiej, w przyszłości również z kierunku ul. Havla. A w przyszłym roku powstanie tutaj połączenie pieszo-rowerowe z osiedlem znajdującym się przy ul. Porębskiego. Jest to kompleksowa budowa nie tylko obiektu edukacyjnego, ale również infrastruktury towarzyszącej - mówiła Aleksandra Dulkiewicz, pełniąca funkcję prezydenta Gdańska.

Nowoczesne Centrum EdukacyjneInwestycja obejmuje łącznie trzy budynki, w tym dwa budynki dydaktyczne (pierwszy mieszczący 25 oddziałów szkolnych i bibliotekę środowiskową z czytelnią dostępną dla mieszkańców, a drugi 21 oddziałów) oraz budynek sali gimnastycznej.

W pierwszym trzykondygnacyjnym budynku oprócz sal lekcyjnych, biblioteki czy szatni mieścić będą się pomieszczenia administracyjne z gabinetami lekarskimi, świetlica i stołówka z zapleczem kuchennym. W budynku znajdować się będą także pomieszczenia magazynowe i techniczne oraz radiowęzeł. W drugim budynku znajdą się m. in. gabinety i pracownie przedmiotowe. W tej części obiektu będą również pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, gabinety psychologa i pedagoga.

Budynek, w którym mieścić się będzie sala gimnastyczna, będzie również trzykondygnacyjny. Powstanie w nim sala sportowa dla 200 osób, nowoczesna aula widowiskowo-konferencyjna dla ok. 300 użytkowników, zespół sal gimnastycznych, korekcyjnych dla 50 osób, a także pomieszczenia dla nauczycieli: pokój nauczycielski, pomieszczenia sanitarne i socjalne.

Budowa powinna zakończyć się w lipcuObecnie w budynkach trwają prace wykończeniowe. W dwóch budynkach zamontowano już ogrzewanie, w trzecim (C) odbędzie się to wkrótce. Najbardziej zaawansowany jest budynek A, gdzie znajdować się będą sale lekcyjne z biblioteką. W poszczególnych salach trwa układanie posadzek. Ściany są malowane, trwa "podczepianie sufitów". Zamontowano już wszystkie okna i drzwi. W sanitariatach trwa układanie glazury.

W budynku B, gdzie znajduje się sala gimnastyczna i aula, układane są obecnie kafle na schodach, a lada dzień rozpocznie się wylewanie posadzki.

W budynku C, w którym znajdują się m.in. pracownie przedmiotowe w najbliższych dniach zamontowane zostanie ogrzewanie, na ukończeniu jest montaż stolarki okiennej.

- Prace idą zgodnie z harmonogramem. Budowa powinna zakończyć się w lipcu, by w sierpniu można odebrać budynek oraz wyposażyć go w sprzęty szkolne. Na chwile obecną nie ma zagrożenia terminu - podkreśla Włodzimierz Bartosiewicz, szef Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.
Równolegle trwają prace na terenie wokół szkoły. Powstaje tutaj droga dojazdowa - czyli fragment tzw. Nowej Bulońskiej Południowej. Powstająca droga połączy centrum edukacyjne w ciągu ul. Nowej Bulońskiej (odcinek na południe od skrzyżowania z ul. Jabłoniową) z osiedlem Lawendowe Wzgórze. Obecnie - pod drogą wykonano już wszystkie niezbędne podziemne instalacje, a wykonawca przystąpił do wykonania podsypek nawierzchni. Planowany termin zakończenia prac to maj 2019 r.

Łącznie powierzchnia użytkowa trzech segmentów szkoły to ok. 13 tys. m kw., a koszt budowy całego kompleksu szkolnego wynosi ok. 76,6 mln zł. Obok inwestycji powstanie także kompleks boisk oraz plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią.

Inwestycja z opóźnieniemPoczątkowo zakładano, że część szkoły zostanie uruchomiona we wrześniu 2018 roku, jednak ze względu na przedłużającą się o ponad 3 miesiące procedurę przetargową nie było takiej możliwości. Aby wykończony budynek szkolny nie stał pusty do czasu rozpoczęcia roku szkolnego, zdecydowano, że cały obiekt szkolny, tzn. trzy budynki szkolne, boiska oraz zagospodarowanie terenu, udostępnione zostaną na rok szkolny 2019/2020.

Przy ul. Jabłoniowej powstaje nowoczesna placówka szkolna, w której będzie mogło się uczyć łącznie ok. tysiąca dzieci. Cały obiekt szkolny, tzn. trzy budynki szkolne, boiska oraz zagospodarowanie terenu, udostępnione zostaną na rok szkolny 2019/2020.

Przedszkole już działaLatem 2018 oddano do użytku przedszkole, do którego może uczęszczać około 250 dzieci. Przedszkole modułowe ma wspólną część żywieniową, administracyjną, socjalną i ogólnorozwojową. Przygotowano również plac zabaw oraz dogodny dojazd do przedszkola.

Opinie (44)

 • kampania w pełni

  • 22 18

 • 750 uczniów?

  Żart

  • 19 11

 • Koledzy którzy mają firmy budowalne śmieją się pokazywali mi tą szkołę i pytają ...

  Ile myślisz miasto wydało na ten budynek ? ja mówię 12-15 mln zł to chyba max ?
  Oni hahahah dobry wał tu stoi 76 mln zł kosztowała ta szkoła.śmieją się wprost ludzie którzy na budowlance zjedli zęby że na oko to jakaś chora cena przesadzona o 3 razy.

  Tak się robi pieniądze w Gdańsku Proszę Państwa za czasów naszego prezydenta zaczęto budowę na terenach ro... naszego dewelopera przyjaciela miejskiego

  • 43 26

 • Centrum edukacyjne czego ? Południowego Gdańska ?

  • 10 19

 • 750 ???

  Sorry , ale to jakiś kurnik czy szkoła będzie?

  • 10 17

 • U nas w Gdyni nie ma ani jednej tak nowoczesnej szkoły

  • 11 5

 • to się przenieś to Gdańska

  w czym masz problem?

  • 2 1

 • o 10 lat za późno

  Gratuluję osobie, która wydała pozwolenie na budowę wielkich osiedli... lawendowe, leszczynowe, orle gniazdo, jabłoniowe itp... nie zabezpieczając podstawowych potrzeb społeczeństwa... czyli szkoły, przedszkola, drogi! Osiedle powstało 10 lat temu a szkoła dopiero teraz?

  • 34 13

 • Już stoję w kolejce

  • 6 2

 • To się zapytaj kolegów czy liczyć potrafią.

  • 16 12

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Jan Heweliusz - astronom, rajca miejski i dyplomata
Jan Heweliusz - astronom, rajca...
wykład
lis 30
wtorek, g. 19:00
Online
IDEA Squash
IDEA Squash
warsztaty, spotkanie
sty 4
wtorek, g. 18:00 - 20:00
Gdańsk, Instytut Kultury Miejskiej
Disco '80 - kurs mody i stylizacji
Disco '80 - kurs mody i stylizacji
warsztaty
wrz 3-3.12
g. 17:00 - 20:00
Gdańsk, Oliwski Ratusz Kultury

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Gdańsk to stolica województwa:

 

Najczęściej czytane