Wiadomości

Szukasz pracy? Przyjdź na Trójmiejskie Targi Pracy

80 wystawców z kraju i ze świata, ponad 5 tys. odwiedzających i przede wszystkim szansa na znalezienie nowej atrakcyjnej pracy w branży IT, automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym czy handlu. Trójmiejskie Targi Pracy 2017 już 8 i 9 maja na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zobacz na mapie Gdańska. Wstęp dla wszystkich odwiedzających bez rejestracji i opłat.Największą korzyścią płynącą z udziału w targach pracy jest:

bezpośredni kontakt z ewentualnym pracodawcą 32%
możliwość znalezienia atrakcyjnej pracy 12%
zweryfikowanie swoich planów związanych z karierą 24%
szeroki ogląd sytuacji na rynku pracy 32%
zakończona Łącznie głosów: 25
Trójmiejskie Targi Pracy są spotkaniem osób planujących swoją karierę zawodową oraz firm i instytucji, które poszukują pracowników, stażystów i praktykantów. To okazja dla studentów i absolwentów szkół średnich, wyższych i zawodowych, bezrobotnych i zatrudnionych, by w jednym miejscu porozmawiać z wieloma pracodawcami i przełamać pierwsze lody w kontakcie z rekruterami.

A będzie z czego wybierać, bo targi zgromadzą ponad 80 wystawców z kraju i ze świata, a organizatorzy przewidują, że liczba odwiedzających w ciągu dwóch dni przekroczy 5000 osób. Jedną z nich w ubiegłych latach był pan Rafał.

- Na targach odkryłem wiele firm, o których wcześniej kompletnie nic nie wiedziałem. Tak też zresztą dostałem swoją obecną pracę - opowiada pan Rafał Sojecki z firmy Schibsted Tech Polska. - Będąc na targach spacerowałem między stoiskami różnych firm, zagadując co chwile osoby przy stoiskach, zbierając informacje dotyczące moich potencjalnych pracodawców oraz oczywiście ofert dla stażystów. Ze wszystkich wystawców wyłoniłem tych, których oferty mnie interesują i zaaplikowałem do nich. Po odbyciu kilku różnych procesów rekrutacji i byciu na tylu samych rozmowach kwalifikacyjnych, zostałem postawiony przed trudnym wyborem - dostałem parę propozycji i musiałem zdecydować, w której firmie spędzę najbliższe wakacje. Wybrałem program stażowy firmy Schibsted Tech Polska, który zadowolił mnie całkowicie. Na koniec stażu zostałem zatrudniony na stałe i do dzisiaj jestem tam web developerem. O dziwo, to była firma o której dowiedziałem się przypadkiem, podczas Trójmiejskich Targów Pracy.
Rozmieszczenie stoisk na Trójmiejskich Targach Pracy 2017.
Rozmieszczenie stoisk na Trójmiejskich Targach Pracy 2017. mat. prasowe
Dlaczego warto wybrać się na targi?

- Odwiedzający poza oszczędnością czasu i środków związanych z wymianą maili oraz podróżami, zyskują możliwość poznania nowych firm, które oferują konkurencyjne warunki zatrudnienia w Polsce i za granicą. To też szansa na spotkanie interesujących ludzi wśród reprezentantów wystawców - doświadczonych pracowników, naukowców, szefów firm i popularyzatorów marki, a także okazja do uczestnictwa w specjalistycznych wykładach, które odbywają się w czasie targów. Można też uzyskać pomoc w zbudowaniu lub poprawie CV bezpośrednio od specjalistów w dziedzinie rekrutacji - wylicza Krystian Thiede z Trójmiejskich Targów Pracy.
Firmy, które uczestniczą w targach to zarówno małe jak i duże przedsiębiorstwa z branży IT, działające w automatyce, energetyce, finansach, mediach, przemyśle drzewnym czy handlu. Do uczestników należą także agencje zatrudnienia i head-hunterzy. Nie zabraknie też instytucji publicznych - Miasta Gdańsk oraz Gdańskiego Urzędu Pracy.

- Oferty pracy na targach dotyczą przede wszystkim stanowisk specjalistycznych i inżynierskich. Pracodawcy poszukują też sprzedawców, handlowców, tłumaczów, księgowych, testerów aplikacji internetowych i gier komputerowych. Dla osób rozpoczynających karierę przygotowano liczne propozycje praktyk i stażów. Plany rekrutacyjne w przypadku większości pracodawców to znalezienie 20-30 nowych pracowników w najbliższym czasie. Niektóre firmy przewidują zatrudnienie nawet większej liczby osób w okresie kilkunastu miesięcy po zakończeniu targów - dodaje Krystian Thiede.
- Podczas targów zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia będą się odbywały również prelekcje wystawców, na które zapraszamy wszystkich gości. Wstęp na nie jest wolny, a ich tematyka zapowiada się niezwykle interesująco - dodaje Thiede.
Organizatorzy przygotowali też niespodzianki dla odwiedzających, na których czekać będzie darmowa kawa, a w turniejach wiedzy i kolejnej edycji konkursu "Złoty Pracodawca", będzie można wygrać pendrivy, dyski zewnętrzne i tablety. Jedna z firm - Marine Harvest Morpol - przygotowała pokaz i degustację sushi.

Wśród najciekawszych ofert można wymienić m.in. pracę dla polskich nauczycieli w Anglii (Uteach Ltd.), inżynierów i budowlańców (Mostostal Warszawa S.A.), pracowników z branży przetwórstwa drewna (Sylva Sp. z o.o.) czy branży meblarskiej (Ikea).Równolegle z targami, na obchodzącym w tym roku 65-lecie istnienia Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG, odbywać się będzie partnerska konferencja "Mareldays" Dni Elektroniki Morskiej. To wydarzenie popularyzujące tematy elektroniki morskiej wśród specjalistów z branży oraz wśród studentów zainteresowanych tematyką. Będzie można wysłuchać m.in. wykładów prowadzonych przez przedstawicieli branży elektroniki morskiej z Polski, Anglii i Francji. Kilka wykładów poprowadzą pracownicy PG, zaangażowani w tematykę elektroniki i automatyki morskiej. Uwaga. Aby wciąż udział w konferencji należy wcześniej wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Sponsorem Głównym XX edycji Trójmiejskich Targów Pracy jest Intel Technology Poland.

Sponsorami Branżowymi są firmy: Jabil, Amazon Development Center Poland oraz Nordea Bank, Pion IT. Patronem Strategicznym wydarzenia jest Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej.

Patroni medialni imprezy: Trojmiasto.pl, RMF MAXXX Trójmiasto, Grupa Wirtualna Polska, Gratka.pl, Praca.pl, Monster Polska, Pomorski Klub Biznesu, PracaZaGranica.pro.

Jak przygotować się do Trójmiejskich Targów Pracy 2017. Krok po kroku:

1. Na podstawie listy wystawców targowych odwiedzający powinien określić własny spis pracodawców, u których chciałby znaleźć zatrudnienie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że niektóre firmy i instytucje są obecne tylko w jednym dniu wydarzenia - 8 lub 9 maja.

2. Poszukujący pracy, praktyk i stażów powinien stworzyć własne, aktualne CV, wydrukować w kilkudziesięciu egzemplarzach i włożyć do teczki, z którą zawsze wygodniej jest przemieszczać się między stoiskami.

3. Na targi najlepiej przyjść rano, o godz. 9, zarówno w poniedziałek 8 maja, jak i we wtorek 9 maja. Wówczas na pewno każdy odwiedzający zdąży udać się na wybrane stoiska.

4. Wielu wystawców poza CV, prosi o wypełnienie własnych formularzów kontaktowych, więc należy posiadać długopis. Na targach wielu wystawców w ramach promocji oferuje gadżety firmowe, znajdą się też na pewno przybory do pisania.


Trójmiejskie Targi Pracy
Telefon: +48 694 755 369 , +48 531 793 900
e-mail: biuro@targipracy.gdansk.pl
www.targipracy.gdansk.pl
www.facebook.com/TrojmiejskieTargiPracy
Lista wystawców
Program prelekcji:
8 maja
9 maja

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (19) 1 zablokowana

 • Na takich targach jeszcze nikt nie znalazl porzadnie placacych pracodawcow dobrze ze wszystko w jednym miejscu

  • 13 6

 • (1)

  Czy standardowo targi pracy będą w godzinach, gdy większość będzie w pracy? Jak zmienić pracę korzystając z takich targów nie tracac urlopu wypoczynkowego? Wg mnie wystarczy, że takie targi będą z założenia nie tylko dla bezrobotnych, ale także dla tych, którzy mają pracę, ale chcą ja zmienić. Różnego rodzaju targi trwają dłużej niż 8h, więc i targi pracy powinny uwzględnić fakt, że dużo ludzi pracuje w godzinach 8-16 i nie ma jak tych targów odwiedzić. Wystarczy przedłużyć targi do 18, a nawet 20 i wiecej ludzi będzie mogło z tego wydarzenia skorzystac. I kto wie, czy nie skorzysta na tym też pracodawca, który się tam wystawia, bo po pracy przyjdzie na targi osoba, ktora chce zmienić pracę. Ew targi powinny być w weekend.

  • 14 6

  • Standardowo

   targi odbędą się w godzinach 9-16, także brawo dla nich. Nastawienie widać na bezrobotnych i studentów.

   • 8 2

 • Powinny się nazywać targi myśliwskie połączone z polowaniem na jelenie.

  Jesteś Jeleniem idź na targi.

  • 11 4

 • Jak zwykle potrzebują inżynierów:)

  Ale jakiej specjalizacji? Nie ważne inżynierów potrzeba.

  • 8 5

 • Połowa firm się tam tylko lansuje.

  • 18 4

 • Warto iść na targi by zobaczyć u kogo się NIE zatrudniać (2)

  Wystawiają się firmy które szukają niepełnosprawnych, w pełni dyspozycyjnych studentów na bezpłatny staż.
  Prezentujące się na takich targach firmy mają problem z pozyskaniem pracowników bo mają najniższe na rynku płace. Obiecują złote góry a po trzech miesiącach darmowej harówki mówią :następny proszę. Taka jest nieoficjalna polityka firm. Handlowcowi potrafią zaproponować najniższą krajową i gruszki na wierzbie i liczą na szybkie efekty takiej "pracy".
  Jeśli spodziewacie się choć jednej konkretnej propozycji po tych targach to się srogo zawiedziecie.
  Zwłaszcza mocno zagrożeni są młodzi ludzie bez dużego doświadczenia w nawiązywaniu umów lub negocjowaniu warunków. Te firmy to ogromne korporacje, oni studencików zjadają na śniadanie i mają do perfekcji udoskonalone metody wyciśnięcia pracownika/stażysty jak cytrynkę.

  • 15 5

  • To tez prawda.

   • 3 0

  • prawde ci napisze yo

   Dokładnie

   • 1 1

 • holandia (1)

  a ja dostałem oferte od otto work forc i jade do holandi na magazyn. bede zarabial w euro i mieszkal z kumplami za grosze, firma mnie zawiezie do i z pracy a za pare miesiecy wroce z pelnym portfelem. a wy sobie tu siedzcie bez pracy.

  • 2 3

  • Otto to agencja z jedna z najgorszych opini w Holandii.

   Spytaj wujka gugle jak nie wierzysz, albo poszperaj na forach typu niedziela, itp. GołWork także ma trochę opini.

   Jeśli cię to nie przekonuje, to pamiętaj, miej zawsze kasę na powrót, bo zobaczysz rzeczy, które fizjonomom się nie śniły.

   • 4 0

 • Raczej..

  "Szukasz długopisów, cukierków wymyślne masy ulotek"

  • 4 2

 • Isc mozma i trzeba.

  Zawsze jest jakas szansa na zawarcie korzystnych kontaktow. Tylko nie przynosic ze soba smutnej samobojczo wygladajacego wyrazu na twarzy a optymistyczne energiczne nastawienie oraz kilkanascie kopii CV/resume w wersji polskiej i angielskiej. W taki sposob trzeba siebie promowac. W koncu to jest byznes....

  • 0 4

 • dgdg

  Pic na wode te targi pracy

  • 2 1

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Paliwa kopalne to: