• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Warsztaty Tańca Hula - Hawajska Sobota

Szczegóły spotkania:
Data 19 listopada 2016
Godzina 11:00-12:30
Cena: 50 zł (płatność tylko gotówką)
Miejsce: https://spaosowa.pl/kontakt-2/
W związku z ograniczoną liczbą miejsc (12 osób) obowiązują zapisy!
Kontakt w sprawie zapisów :
Justyna Miąc: +48 781 257 401, justyna.lomi@gmail.com
Spa Osowa: +48 58 345 22 29, recepcja@spaosowa.pl

w każdą środę (do 29.05), godz. 11:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

w każdy poniedziałek (do 17.06), godz. 18:00

bilety 50-145-225 zł
Czym jest taniec Hula?
Hula jest dla Hawajczyków sposobem na życie. Hula to rytm wykonanych ze skóry rekina bębnów pahu i stóp tancerza, poruszający nie tylko ciało, ale też i serce. To odkrywanie dźwięków, które dają siłę. To poznawanie legend ludów Pacyfiku. To wreszcie nauka pieśni i tańców wyrażających hawajski punkt widzenia na siłę i moc jaką kryje w sobie Natura.
Formy tańca Hula to Kahiko i Auana. Kahiko to styl dawny, świątynny, wykonywany bardzo dynamicznie, cechujący się oszczędnymi i precyzyjnymi ruchami i gestami. Tańce Kahiko tańczone są do tradycyjnych pieśni, którym najczęściej towarzyszy surowy akompaniament bębnów. Tańce te niosą ze sobą moc i siłę. Z kolei Auana, to współczesny styl Hula. Zarówno kroki, gesty i całe ciało cechuje miękkość i swoboda. Muzyka towarzysząca Auanie jest melodyjna i bardzo liryczna. Tańcem tym wyrażamy przede wszystkim radość i miłość.

Kto poprowadzi warsztaty?
Zajęcia będą prowadzone przez Justynę Miąc, którą poznaliście już w Spa Osowa 11 czerwca 2016 w nasz Dzień Otwarty oraz na warsztatch, które odbyły się we wrześniu.
Justyna Miąc jest z wykształcenia biologiem morza i zawodowo jest związana z Uniwersytetem Gdańskim. Nauka tańca Hula, nie jest dla niej jedynie poznawaniem nowych kroków i gestów, ale jest to także zgłębianie tradycji, kultury i filozofii hawajskiej. W odróżnieniu od innych dawnych kultur, hawajska przez długie lata była ukryta przed światem, głównie z powodu izolacji geograficznej. Najprawdopodobniej to właśnie chroniło ją przed wpływem cywilizacji zachodu i pozwoliło przetrwać w pierwotnej, mało zmienionej formie. Dzięki temu dzisiaj możemy czerpać inspirację z mądrości ludzi dla których Matka Ziemia była święta, a więzy ludzkie opierały się na miłości, szacunku, współodczuwaniu i wdzięczności.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie miasto jest siedzibą władz województwa Pomorskiego?

 

Najczęściej czytane