• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wielki Finał Konkursu Ekologicznego

20 września 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 

Grupa LOTOS przyznała szkole podstawowej nr 29 z Gdańska grant na zorganizowanie akcji proekologicznej w ramach Międzynarodowego Dnia Sprzątania Świata.



Od początku roku szkolnego uczniowie szkoły nr 29 rywalizowali w międzyklasowym konkursie na największą liczbę zebranej makulatury, plastikowych butelek czy aluminiowych puszek. Następnie podczas finału akcji, który odbył się we wtorek 16 września, porządkowali teren wokół szkoły, aby późnym popołudniem w trakcie barwnego pochodu zamanifestować mieszkańcom dzielnicy Rudniki swoje zaangażowanie na rzecz ochrony środowiska naturalnego i proekologicznej edukacji.
Zwycięzcami wspomnianego międzyklasowego konkursu zostali uczniowie II klasy, którzy w nagrodę wybiorą się na wycieczkę do Zielonej Szkoły. Nagrodę za zajęcie drugiego miejsca (bilety do kina) otrzymała klasa V. Ostatnie miejsce na podium i wór słodyczy przypadł w udziale klasie III. Łącznie uczniowie szkoły nr 29 zebrali prawie 6 ton makulatury, 4 tys. puszek aluminiowych, 3,5tys. butelek oraz 12,5tys. nakrętek plastikowych.

Ponadto dzieciom zorganizowano jeszcze wiele dodatkowych atrakcji, wśród nich m.in. konkursy wiedzy ekologicznej, zręcznościowe, zabawę na dmuchawcach i malowanie twarzy w motywy ekologiczne.

Konkurs ekologiczny "Wspomóżmy środowisko-zadbajmy o czystość", realizowany w ramach Programu "Dobry Sąsiad", skierowany był do szkół znajdujących się w bliskim otoczeniu Grupy LOTOS SA. Do konkursu przystąpiły szkoły, które wyraziły chęć zorganizowania akcji proekologicznej i przygotowały jego scenariusz oraz instalację plastyczną z odpadów, które poddane są recyklingowi. Komisja konkursowa po zapoznaniu się z nadesłanymi materiałami wyłoniła zwycięzcę - Szkołę Podstawową nr 29 z dzielnicy Rudniki.

Program "Dobry Sąsiad" został zapoczątkowany przez Grupę LOTOS SA. w 2006 roku. Jego adresatami są osoby mieszkające w bezpośrednim sąsiedztwie gdańskiej rafinerii. Podstawowym celem programu jest zapewnienie dobrego współistnienia zakładu i osób mieszkających w jego bliskim otoczeniu. W ramach tej inicjatywy koncern nie tylko prowadzi wśród mieszkańców akcję informacyjną na temat jakości instalacji chroniących przed zanieczyszczeniami, lecz także angażuje się w rozwiązywanie problemów społeczności lokalnych. Problemy te dotyczą zwłaszcza różnic społecznych i edukacyjnych między poszczególnymi dzielnicami miasta i okolicznych gmin. Strategicznym celem programu jest podniesienie poziomu wiedzy i świadomości ekologicznej poprzez wspieranie procesu edukacji dzieci. Grupa LOTOS angażuje się w najważniejsze dla mieszkańców imprezy, wspiera działania proekologiczne w najbliższym sąsiedztwie rafinerii, szczególnie na Wyspie Sobieszewskiej oraz wybrane inwestycje władz samorządowych, mające na celu poprawę jakości życia mieszkańców, zwłaszcza inicjatywy mające charakter trwały np. budowę placów zabaw, boisk sportowych, rekultywację parków. Ponadto koncern stara się minimalizować różnice społeczne poprzez wspieranie działalności organizacji społecznych oraz instytucji pożytku publicznego.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

Gdynia ScienceSlam

sesja naukowa

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Źródła energii odnawialnej to:

 

Najczęściej czytane