Wiadomości

stat

Założyli klub, ale nie mają gdzie pływać. "To kuźnia talentów"

Najnowszy artukuł na ten temat

Nowych basenów w Gdańsku na razie nie będzie

Uczniowskie Kluby Sportowe dają szansę na rozwój młodych talentów.
Uczniowskie Kluby Sportowe dają szansę na rozwój młodych talentów. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

60 młodych pływaków szuka miejsca do treningów. Klub sportowy, do którego należą działa tylko do końca sierpnia, dlatego założyli własny. Dzięki determinacji rodziców i trenerów mają szansę wznowić poranne treningi od września na basenie przy XV LO na Zaspie. - To dobra wiadomość dla nas, ale przede wszystkim dla blisko 60 utytułowanych młodych pływaków - nie ukrywają zadowolenia rodzice i trenerzy. Potrzebna jest jednak kolejna lokalizacja na popołudniowe zajęcia.Zaszczepiasz w swoich dzieciach sportowe pasje?

tak, i przynosi to efekty 52%
próbuję, ale mam obawy, czy przyniesie to pozytywne skutki 8%
tylko jeśli wykazują skłonności i chęci 26%
nie, wolę kierować je na inne tory rozwoju 14%
zakończona Łącznie głosów: 145
W Uczniowskim Klubie Sportowym na basenie Aqustacji w Gdańsku blisko 60 zawodników i zawodniczek trenowało kilka razy w tygodniu - w godzinach porannych i popołudniowych. Rodzice i trenerzy kilka tygodni temu dowiedzieli się, że po wakacjach klub zostanie rozwiązany. Powodem były m.in. kwestie finansowe - rosnące koszty utrzymywania UKS-u.

- Szkoda dzieciaków. Jeśli nie będą mogli trenować, to zostanie im jedynie próba dostania się do klas pływackich. Nie ma ich za dużo - więc może tylko najlepsi będą mieli szanse - komentowali rodzice.
O pływackich Uczniowskich Klubach Sportowych w Trójmieście - ich bolączkach i sukcesach pisaliśmy wiosną: Gdzie są UKS-y i szkoły pływackie w Trójmieście?

Wzięli sprawy w swoje ręcePo kilku dniach dezorientacji, wraz z trenerami zabrali się do działania i postanowili stworzyć nowy uczniowski klub sportowy pod nazwą UKS Neptun Gdańsk.

Największym problemem okazało się znalezienie nowego basenu. Na jeden trening - by młodzi pływacy mogli spokojnie rozwijać swoje umiejętności - potrzeba wynajęcia praktycznie całej pływalni.

To, mimo powstających kolejnych obiektów nie jest proste, zwłaszcza że większość rezerwacji na przyszły rok szkolny została już zrealizowana. Rozmowy prowadzono z wieloma obiektami, ale ostatecznie uczniowie prawdopodobnie rozpoczną treningi na basenie XV Liceum Ogólnokształcącego na Zaspie.

Poranny trening na Zaspie, szukają basenu na popołudnie- Wczesnym rankiem, czyli w godzinach, o które nam chodzi, jest nieużytkowany, więc jest szansa, że będziemy mogli tam trenować nawet sześć razy w tygodniu. W najbliższych dniach powinno się wszystko wyjaśnić. Chcemy po obozie zacząć treningi od września - mówi Patryk Kowalski, wiceprezes zarządu klubu.
Trener dodaje, że będą trwały jeszcze poszukiwania innych lokalizacji. Chodzi o to, by kontynuować treningi także w godzinach popołudniowych, bo UKS-y to kuźnia pływackich talentów.

- Trochę osób zrezygnowało po zakończeniu współpracy z Aquastacją, ale większość zadeklarowała, że chce dalej trenować i się rozwijać. Liczymy, że pojawią się kolejni chętni, a nasz klub będzie mógł dalej z sukcesami funkcjonować - zaznacza.

Opinie (30) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Zając szarak, który licznie występuje w trójmiejskich lasach, jest: