• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zamykają szkołę w Sopocie. Co z uczniami?

Wioleta Stolarska
27 marca 2023, godz. 12:30 
Opinie (145)
Edukacja szkolna w Lokomotywie odbywa się w Sopocie na ul. Jana z Kolna 35. Edukacja szkolna w Lokomotywie odbywa się w Sopocie na ul. Jana z Kolna 35.

Sopocka Szkoła Podstawowa Lokomotywa z końcem sierpnia 2023 r. ma zakończyć działalność. Co stanie się z jej uczniami? Gdzie od września będą kontynuować naukę? Placówka zmuszona jest szukać nowego budynku, jednak jak przekonuje magistrat, "w zasobach miejskich nie ma budynku, który umożliwiałby realizację takiej funkcji".Co ma najważniejsze znaczenie dla ciebie przy wyborze szkoły dla dziecka?

Na niespełna trzy miesiące przed zakończeniem roku szkolnego rodzice i uczniowie Sopockiej Szkoły Podstawowej Lokomotywa dowiedzieli się, że placówka 31 sierpnia 2023 r. zakończy działalność.

- Decyzja o zakończeniu działalności jest dużym zaskoczeniem dla rodziców, choć byliśmy wcześniej informowani, że jest problem z budynkiem, to nie sądziliśmy, że nie znajdzie się w tej sytuacji żadnego rozwiązania. Niestety, jak się dowiedzieliśmy, ostatecznie nie udało się znaleźć nowej lokalizacji. Teraz można powiedzieć, że 300 dzieci szuka nowej szkoły od początku roku. Oczywiście każde dziecko powinno mieć zapewnioną możliwość kontynuowania nauki w szkole publicznej z rejonu, ale każdy chyba zdaje sobie sprawę, że nawet tam nie jest łatwo z miejscem, tym bardziej dla tylu uczniów - mówi nam jeden z rodziców.
O komentarz w sprawie przyszłości placówki i jej uczniów poprosiliśmy w ubiegłym tygodniu przedstawicieli szkoły. Jak tylko go otrzymamy, opublikujemy w artykule.

Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół podstawowych 2023 w Trójmieście

Sopot zapewni miejsca w szkołach uczniom z Lokomotywy?O to co dalej stanie się z uczniami zapytali też sopoccy radni w interpelacji do prezydenta miasta.

W związku z uchwałą Zarządu Towarzystwa Edukacyjnego Lokomotywa z dnia 21 marca 2023 r. dotyczącą likwidacji z dniem 31 sierpnia 2023 r. Niepublicznej Szkoły Podstawowej Lokomotywa składamy zapytanie:

W jaki sposób miasto zamierza pomóc sopockim uczniom Szkoły Podstawowej Lokomotywa (ok. 80 uczniów z Sopotu) w związku z likwidacją tej szkoły?

Uważamy za wielką stratę dla miasta, że szkoła z takimi tradycjami i osiągnięciami edukacyjnymi zostanie zlikwidowana. Mamy nadzieję, że ten proces można jeszcze zatrzymać, a jeśli nie, to sopockie dzieci należy objąć opieką edukacyjną.

Z wyrazami szacunku,
Jarosław Kempa, Wojciech Fułek, Grażyna Czajkowska

Z kolei sopocki magistrat przekonuje, że "jeśli będzie taka potrzeba, miasto zapewni wszystkim dzieciom ze SP Lokomotywa mieszkającym w Sopocie miejsca w sopockich szkołach publicznych, w rejonie zamieszkania".

- W zasobach miejskich nie ma budynku, który umożliwiałby realizację takiej funkcji, o czym informowaliśmy przedstawicieli szkoły. Lokomotywa zwróciła się również do miasta z prośbą o udostępnienie terenu na boisko szkolne. Decyzja jest pozytywna - poinformował Marek Niziołek z sopockiego magistratu.

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (145)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Informacje

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Filmowe myśli. Kino lekcje 2023

wykład

Konferencja AI Big dAY - Sztuczna Inteligencja

konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w:

 

Najczęściej czytane