• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Co interesuje nastolatków? Po szkole nie tylko komputer i korepetycje

Magdalena Raczek
28 września 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Popularnością niezmiennie cieszy się wśród nastolatków jazda na rowerze, rolkach, deskorolkach, wrotkach itd. Popularnością niezmiennie cieszy się wśród nastolatków jazda na rowerze, rolkach, deskorolkach, wrotkach itd.

Moda, muzyka, sport czy nowi znajomi, jak się okazuje nie tylko tym interesują się teraz nastolatkowie. Coraz częściej wolny czas chcą spędzać w sposób kreatywny, szukają wyzwań, rozwijają swoje umiejętności, które w przyszłości dadzą im większe możliwości. Architektura, egzotyczne języki, sztuka - właśnie te dziedziny znajdują coraz więcej fanów wśród młodych ludzi. Sprawdzamy, gdzie po szkole można szukać pasji w Trójmieście.Chodzisz na zajęcia dodatkowe?

Czym interesuje się dzisiejsza młodzież? Ich pasje zapewne diametralnie różnią się od tego, czym zajmowali się w wolnym czasie ich rodzice czy starsze rodzeństwo.

Nie wszyscy jednak każdą chwilę spędzają przed komputerem czy z nosem w smartfonie, grają w gry wideo i spędzają czas na portalach społecznościowych. Ich hobby często związane jest z zajęciami, które umożliwiają spędzanie wolnego czasu w sposób kreatywny, aktywny i interesujący.

- Dziś młodzież interesuje to, co zawsze interesowało młodych ludzi w tym wieku: plastyka, muzyka, taniec, szachy, piłka nożna, ceramika, to jest niezmienne od lat. Natomiast być może zmienia się jedynie forma tych zajęć - kiedyś trenowało się taniec klasyczny czy balet albo taniec towarzyski, a dziś chodzi się na modern jazz. Kiedyś zainteresowania muzyczne ograniczały się do słuchania radia lub płyt i kończyły na samodzielnych próbach gry na gitarze czy keyboardzie, a dziś mamy wiele możliwości, by tę pasję rozwijać szerzej i uczyć się gry na wszelkich instrumentach - mówi Karolina, nauczycielka, mama 12-letniego chłopca.

W zdrowym ciele zdrowy duchNiezmiennie od lat popularnością wśród nastolatków cieszą się sporty takie jak piłka nożna, sporty walki (judo, karate, jujitsu, aikido itp.), pływanie, jazda na rowerze (oraz na rolkach, deskorolkach, wrotkach i innych), siatkówka, koszykówka. Wielu chętnie bierze udział w dodatkowych zajęciach sportowych organizowanych przez szkoły, należy do klubów sportowych, ale też uczestniczy w dodatkowych zajęciach poza szkołą.Popularnością od lat cieszą się wśród nastoletnich uczniów sporty takie jak piłka nożna. Wielu chętnie bierze udział w dodatkowych zajęciach sportowych. Popularnością od lat cieszą się wśród nastoletnich uczniów sporty takie jak piłka nożna. Wielu chętnie bierze udział w dodatkowych zajęciach sportowych.

Szachy, kaligrafia i trening koncentracjiTreningi koncentracji, zajęcia z kaligrafii, szachy - wszystkie te zajęcia łączy wspólny mianownik - wymagają uwagi i skupienia. Szczególnie szachy wracają do łask. Wspólną rozgrywkę możemy oczywiście organizować z przyjaciółmi czy rodzicami w domu, jednak warto zmierzyć się z innymi i uczyć od najlepszych. Oferuje to m.in. Kompas Edukacyjny.

- Liczymy na to, że nasza nowa propozycja na ten rok szkolny, czyli szachy, spotka się z ciepłym przyjęciem i zainteresowaniem młodzieży. Dzieci i młodzież, które do nas trafiają zazwyczaj mają kłopoty z koncentracją i to jest problem, którego rozwiązaniem zajmujemy się my - mówi Anna Uss.
Kompas Edukacyjny istnieje na rynku zajęć pozalekcyjnych od prawie 4 lat i wśród swoich adeptów ma wielu mistrzów pamięci oraz wielu świetnych kaligrafów.

- Możliwość ćwiczenia koncentracji przyciąga do nas wielu chętnych, a kiedy już do nas dołączają, zostają zazwyczaj na kilka lat. Staramy się zaszczepić w młodych ludziach pasję do samorozwoju, do tego, by cierpliwie z dnia na dzień poszerzali możliwości swojego umysłu, a wytrenowanie pożądanych umiejętności przychodzi niejako przy okazji. Wszyscy cieszymy się, gdy coś nam wychodzi, a efekty naszych treningów dają się zauważyć bardzo szybko i to daje duże poczucie satysfakcji z tego, że kiedy włożymy w coś wysiłek, efekty przyjdą same - dodaje Anna Uss.
O tym, jak szachy wracają do łask pisaliśmy w artykule: Przez zabawę do mistrzostwa. Szachy grą czy dobrym wychowaniem?

Szachy wracają do łask. Grać w szachy możemy oczywiście w domu, jednak warto również zmierzyć się w rozgrywce z innymi i uczyć od najlepszych. Szachy wracają do łask. Grać w szachy możemy oczywiście w domu, jednak warto również zmierzyć się w rozgrywce z innymi i uczyć od najlepszych.

Chiński i fascynacja kulturą Dalekiego WschoduJednym z najpopularniejszych zajęć dodatkowych są oczywiście zajęcia językowe. O ile jednak dodatkowe lekcje angielskiego mają służyć przygotowaniu do matury czy podniesieniu poziomu, to coraz częściej młodzi ludzie sięgają również po języki egzotyczne i ciekawe z różnych punktów widzenia. Popularny w ostatnim czasie stał się m.in. język chiński.

- Dotarcie do Chin jest znacząco łatwiejsze, co w sposób naturalny przekłada się na większe zainteresowanie kulturą i językiem. Z reguły pierwszy kontakt z chińskim następuje w naszej szkole. Młodzież często korzysta z różnych internetowych programów do samodzielnej nauki. Gdy już się nieco zapozna z językiem, kontynuuje naukę u nas. Język chiński ma prostą gramatykę, nie ma tu przypadków, istnieje mniejsza liczba czasów. Zapis znaków z czasem staje się bardziej przejrzysty oraz prostszy do nauczenia, niż to się początkowo wydaje. Języka chińskiego uczą u nas doświadczeni native speakerzy. Pozwala to na wyeliminowanie podstawowych błędów już na początku nauki - zapewnia Piotr Wons z Centrum Języka Chińskiego "Panda".
Ponadto coraz więcej rodziców i ich dzieci rozumie, że znajomość wyłącznie jednego języka obcego (najczęściej angielskiego) w dzisiejszym świecie i na obecnym rynku pracy już nie wystarcza.

- Wpisujemy się tym podejściem w trend światowy, gdzie wzrasta pragmatyczne zainteresowanie nauką chińskiego kosztem innych popularnych dotąd języków (m.in. francuskiego i hiszpańskiego). Także w Polsce młodzież dostrzega w nauce chińskiego szansę na znalezienie lepszej pracy. Pozycja gospodarcza Chin i kontakty handlowe z Państwem Środka od lat znacząco rosną. Program One Belt, One Road reaktywuje Jedwabny Szlak - drogę handlową, łączącą Chiny, Azję Środkową, Bliski Wschód, Europę i Afrykę. Strategiczne położenie Polski wpływa na chińskie inwestycje infrastrukturalne. Ten zwiększony ruch muszą obsłużyć znający język oraz kulturę chińską specjaliści. To okazja, którą warto wykorzystać - dodaje Piotr Wons.


Jednakże na plastycznych zajęciach się nie kończy i warsztaty artystyczne zwykle wychodzą poza schematyczne granice czy stereotypowe myślenie o sztuce. Jednakże na plastycznych zajęciach się nie kończy i warsztaty artystyczne zwykle wychodzą poza schematyczne granice czy stereotypowe myślenie o sztuce.

Nieszablonowo i z artystycznym zacięciemWśród nastolatków nie brakuje także osób z artystyczną duszą, z plastycznym, teatralnym lub literackim zacięciem, którzy chcą wyrazić siebie w sposób kreatywny i nieszablonowy. Takie warsztaty prowadzi m.in. pracownia Momarte w Gdańsku.

- Największym zainteresowaniem cieszą się u nas warsztaty dla dzieci do ok.12 roku życia, które są połączeniem zabawy, eksperymentowania mediami i technikami. Od ok. 8 roku życia rozpoczyna się nauka rysunku i malarstwa. To czas, gdy dzieci bardzo łatwo przyswajają zasady, są chłonne, robią duże postępy. Wśród starszych chętnych na zajęcia plastyczne nieco ubywa, natomiast pozostają osoby bardziej świadome swoich upodobań, zdeterminowane, by doskonalić swój warsztat, ukierunkowane na wybór szkół plastycznych w przyszłości. Trafiają do nas osoby wyjątkowe, bardzo zaangażowane, posiadające własne wizje tego, jaki efekt chcą uzyskać, kreatywne i przede wszystkim czerpiące przyjemność z działań plastycznych - twierdzi prowadząca pracownię Marta Tomaszewska-Gruszka.
Zwykle na zajęciach plastycznych się nie kończy i warsztaty artystyczne wychodzą poza schematyczne granice czy stereotypowe myślenie o sztuce.

- Staramy się realizować wiele projektów przestrzennych, pokazując, że w plastyce nie ma granic. Przykładem są wakacyjne warsztaty inspirowane popularnymi filmami i baśniami. Dużo czasu poświęcamy na wyszukiwanie nietypowych materiałów poza sklepami plastycznymi, skłaniając do niestandardowego myślenia i dostrzegania wszędzie inspiracji artystycznych. Dysponujemy miejscem, gdzie możliwa jest duża swoboda działań, a sam klimat pracowni nastraja artystycznie. Motywujemy wszystkich uczestników tym, że artystyczne działania są przede wszystkim przyjemnością, a kreatywność daje dużo satysfakcji. Trzymamy się zasady, że robimy tylko to, co same chciałybyśmy robić, bo wiemy, że pasja może być zaraźliwa - dodaje Monika Wąż.

Za pan brat ze sztukąPodobnie sytuacja wygląda w szkole artystycznej Port art Gdynia, gdzie można uczyć się nie tylko rysunku, ale i technik graficznych, architektury, gry na instrumentach oraz malarstwa.

- Wydawać by się mogło, że w świecie konsumpcjonizmu, mediów i trendu bycia fit takie miejsca jak szkoły artystyczne nie mają racji bytu. Na szczęście jest inaczej. W Gdyni bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia rysunku, malarstwa, technik graficznych i architektury. Młodzi ludzie szukają przestrzeni, w której będą czuli się swobodnie, gdzie nikt nie będzie nam niczego narzucał, gdzie będą mogli rozwijać w sobie to, co często skrywają przed światem - artystyczne pasje. Nam udało się stworzyć takie właśnie miejsce. Mamy uczniów, którzy przychodzą pracować i doskonalić swój warsztat, ale są też tacy, którzy przychodzą na zajęcia, bo po prostu lubią tu być - opowiada o szkole Anna Szewczyk.
Z kolei w oddziale szkoły w Baninie bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się zajęcia muzyczne.

- Mamy to szczęście, że współpracują z nami fantastyczni trójmiejscy muzycy, którzy zaszczepiają w dzieciach miłość do muzyki i wszelką aktywność z nią związaną. Zdarza się, że niektórzy uczniowie po roku nauki dochodzą do wniosku, że to nie to i szukają czegoś innego. Często jest to inna dziedzina sztuki, często też odnajdują się w sporcie czy np. robotyce. Jednak przeważają ci, którzy kochają grać i śpiewać. Mamy w Baninie bardzo zdolną młodzież. Nasi uczniowie zajmują czołowe miejsca w różnych muzycznych konkursach czy castingach. Staramy się motywować do dalszej pracy, organizując wernisaże i koncerty w różnych ciekawych miejscach - dodaje Anna Szewczyk z Port art Banino.
 • Zajęcia muzyczne w Port art.
 • Wystawa prac uczniów Port art.

Miejsca

Opinie (98) 3 zablokowane

 • "Co interesuje nastolatków" (2)

  Odpowiedź jest ukryta na pierwszym zdjęciu "pani na rowerze"

  • 70 3

  • Skojarzenia...

   • 9 3

  • hahaha dobre....

   • 1 0

 • Sex i chlanie (7)

  taka prawda a nie jakies pierdy weza.

  • 86 4

  • i dopalacze i koksik (2)

   selekcja naturalna. Chron swoje dzieci.

   • 24 2

   • Lepsze to niż spotkania z wikarym na zachrystii.. (1)

    • 11 7

    • Przykre doświadczenia z przeszłości? Przykro mi...

     • 9 4

  • Przykre, że twoje dzieci tylko takie czynności wyniosły z domu.

   • 6 15

  • Upraszczasz, bo nie tylko to (1)

   a jeśli niektórzy tak mają, inni powinni im pomóc znaleźć zainteresowania ciągnące w górę zamiast w nałogi.

   • 7 4

   • Wyniósł doświadczenia z patologiczne domu, biedny człowiek...

    • 3 3

  • Seks?

   Większość dzisiejszych nastolatków boi się w ogóle podejść do płci przeciwnej, co dopiero zagadać, czy coś więcej :D

   • 18 4

 • (6)

  Co interesuje? Gdy dzieciak codziennie po 16.30 wychodzi że szkoły z za ciężkim plecakiem marzy tylko o tym żeby dotrzeć do domu. Potem zadania domowe, powtórka na następny dzień. Jak myślicie - ile czasu zostaje na dodatkowe przyjemności? Kąpiel i spać.

  • 71 12

  • Chyba Ty (4)

   Fakt, jako nastolatek narzekałem na nadmiar obowiązków szkolnych, ale udawało mi się to pogodzić z codzienną jazdą na deskorole po kilka godzin. Jak się chce to można, tylko trzeba sie w 100% poświęcić zajawce i nauce. Można przy tym "wyjść na ludzi". Dziś jako 30 latek mam dobrze płatną pracę i nie widzę aby moje zainteresowania mi w czymkolwiek przeszkadzały. Wręcz przeciwnie, skateboarding uczy cierpliwości i wytrwałości, która przydaje się w późniejszym życiu, gdy trzeba zdobywać "kolejne szczeble kariery".

   • 14 22

   • Masz rację

    Tu chyba wypowiadają się same klasowe niedołęgi, które były więzione w domu przez rodziców. Sam większość czasu spędzałem w lesie robiąc szałasy albo na rybach. Chociaż jedne wakacje spędziłem na składaniu paru komputerów (czasy pierwszych windowsów) i zrobiliśmy na osiedlu "internet" (najprostszy lan :D). Było fajnie.

    • 15 4

   • Wypowiedź poprzednia tyczy się teraźniejszości (2)

    A ty wyskakujesz z warunkami sprzed 15 lat

    • 5 7

    • A 15 lat temu nie wracało się późno z ciężkim plecakiem?

     Ale czasu starczało i żeby w half-life w kafejce popykać i żeby na rowerze pojeździć :)

     • 8 3

    • Ja konczylem podstawówkę w 98 roku i jakos też mialem zajecia od 8-16, nikt sie nie przejmowal tym ze materiału do nauki było dużo. Aby dostac sie do szkoły sredniej, w tym przypadku Technikum pisalem egzamin z matematyki i polskiego. Siedzialo się po szkole w ksiazkach aby sie dobrze przygotować. W Łączności do ktorej chodzilem też latwo nie było. Zajecia od 7 do 17 nawet byly i jakos nikt nie biadolil, jakie te dzieci sa biedne, przemeczone itd. Wydaje mi się, ze obecnym rodzicom badz co badz, zapewne wielu z mojego rocznika troche sie poprzewracalo w głowach. Najlepiej aby Wasze dzieci tylko leżały i pachniały, a pozniej przychodzi taka niedojda do roboty, co to nawet prostej rzeczy samodzielnie nie potrafi zrobic, bo mamusia cale zycie robila wszystko za niego.

     • 12 1

  • 16:30? To chyba w na Dalekim Wschodzie

   • 0 1

 • (5)

  Dramat, a później dziwne, że ludzi do najprostszych prac brakuje. Ale najważniejsze, że kaligrafia, sztuka i taniec interesują. Rosną nam pokolenia "dwie lewe ręce". Nie potrafię skręcić szafki, ale zatańczyć mogę.

  • 59 19

  • (1)

   Ale "ludzi do najprostszych prac" brakuje teraz. Więc wszyscy ludzie 20-60 lat mają dwie lewe ręce? xD

   • 19 3

   • Ten "trynd" nie jest od dzisiaj.

    Negatywe bodzcowanie i selekcja trwa od dziesiatkow lat.

    • 0 1

  • Zatańczyć mogę hurara hurara.

   • 2 0

  • wychowanie mężczyzn przez kobiety

   taniec , kaligrafia , zniewieścienie

   • 9 3

  • Kazdy niech robi to co lubi. Nie wszyscy chca pojsc do lopaty

   • 3 2

 • (11)

  Powinny byc takie akcje policyjne "z partyzanta". Wchodzą do klasy i przeglądają filmiki i zdjęcia przyszłości naszego narodu...wtedy byśmy wiedzieli co tak naprawdę ich interesuje. Obstawiam,że dużo ma to wspólnego z głupotą.

  • 35 5

  • Boże broń (7)

   Tęsknisz za komuną czy okupacją?

   • 5 9

   • Komuna i okupacja w stosunku do małych sczyli (1)

    Czyli jak każesz mu zjeść obiad, albo dasz szlaban to będzie dyktatura czy monarchia?

    • 1 2

    • Nie rozróżniasz policji od rodziców? Współczuję.

     • 2 0

   • Za prawdziwym wychowaniem, a nie chowem bezstresowym. (4)

    "Takie będą Rzeczypospolite, jakie młodzieży chowanie."

    • 4 4

    • Telefon mojego dziecka mogę przeszukiwać ja. Nikt inny.

     • 4 2

    • Po "prawdziwym" wychowaniu mamy potem patologię (2)

     Która nie rozumie nic poza wpi*rdolem...

     • 6 3

     • Jeżeli dla ciebie "prawdziwe" wychowanie oznacza wpi...l to słabo z twoim rozumem. (1)

      • 2 4

      • A co według Ciebie oznacza?

       Wszyscy którzy nabijają się z bezstresowego wychowania pamiętają, jak ich ojcowie prali im d*py pasem i nie wiadomo czemu chcą tą tradycję kontynuować...

       • 6 1

  • Do tego wprowadzić godzinę policyjną, żeby się młodzież nie włóczyła.

   • 5 1

  • a wszyscy komentujący byli tacy mądrzy w wieku lat nastu ;)

   Przecież wiadomo, że to "wiek durny"

   • 2 0

  • najwięcej głupoty to na tym forum można spotkać

   • 4 0

 • (7)

  Nastolatki teraz interesuja sie internetem i wszystkim z tym zwiazanym tj gry ,media spolecznosciowe itp. Itd. A pani redaktor piszac ten artykuł chyba orbitowala tudziez ma wielkiego palca (jakuba) z ktorego te informacje wyssala

  • 52 1

  • Zarówno moje, jak i moich znajomych, dzieci mają zupełne inne zajęcia po szkole. Powiedz, skąd ty wysysasz swoje mądrości?

   • 2 10

  • (4)

   Zwacajac sie do kogos na tzw. TY piszemy z duzej litery . To tak ku scislosci i meandrow dobrego wychowania . Swoja droga intryguje mnie jaka jest korzysc z pisania artykułu z krypto reklamą a w sumie to juz nie krypto reklama :)

   • 5 11

   • Ty z dużej litery to nie jest zasada ortografii (1)

    Jak ktoś nie chce bawić się w meandry szacunku to nie musi

    • 3 0

    • Jesli ktos poucza to niech zacznie od siebie i na poczatek zacznie odrozniac duze litery od wielkich.

     • 0 0

   • (1)

    Zwrot na "ty" jest generalnie niegrzeczny jeśli zwracasz się do obcej osoby. Z dużej litery tylko piszemy w pismach lub listach. Kryptoreklama to nie jest - skoro nic nie jest ukryte. Definicja podaje: "ukryta działalność reklamowa wiążąca się z uzyskaniem przez dziennikarza bądź redakcję korzyści majątkowej lub osobistej od osoby bądź przedsiębiorstwa dążących do zamieszczenia przekazu reklamy sprawiającego wrażenie obiektywnej, redakcyjnej informacji." W tekście padają JAWNE informacje, jawne rodzaje zajęć i jawne nazwy firmy. Co tu jest ukryte?

    • 2 1

    • Jeden drobny szczegół

     W Internecie wszyscy są na "ty" :)

     • 5 1

  • zabawne

   pisać że ktoś interesuje sie komputereami czy mediami społecznościowymi to tak jakby pisać że ktoś interesuje się telewizją...

   • 0 2

 • (4)

  Dopalacze i komputer

  • 29 2

  • (3)

   Wolę konsolę PS4 PRO

   • 2 4

   • a ja Saaba 93 polift

    • 2 1

   • Masz dwie? (1)

    Czy co robisz jak się gra po 15 min ładuje?

    • 1 3

    • d**il do sześcianu

     • 2 2

 • Artykuł sponsorowany

  a nie ściema że o nastolatków chodzi...

  • 30 2

 • ja trenuje sztuki walki, mma, sambo bojowe pod okiem czeczeńskiego instruktora. (12)

  w wieku 18 lat przy wzroście 195 i wadze 107 kg mam biceps większy niż większość ma udo.
  inni uczniowie i większość nauczycieli mówi mi na Pan!!!

  • 14 31

  • Fajnie że trenujesz.

   Niefajnie że się pysznisz. Czeczeński instruktor nie uczy skromności?

   • 23 4

  • Ja w latach 90' w wieku 18 lat miałem w łapie 54 cm, fakt że metka, deca i winstrol w ilościach hurtowych, ale w Sopocie na imprezach ludzie schodzili nam z drogi

   • 10 5

  • Zmien nauczyciela

   Z czeczenskiego instruktora na chinskiego mnicha, bo brak Ci pokory.

   • 23 3

  • To słaby jesteś (4)

   Ja trenuję krav dżitsu manga hentai z tybetańskimi mnichami bojowymi, a wakacje spędzam w Afganistanie, gdzie uczę się walki partyzanckiej i przetrwania, pijąc tylko piach i jedząc chrust. Nauczyciele w ogóle do mnie nie mówią, bo boją się odezwać.

   • 41 1

   • a ja to wogle (2)

    trenuje ninja-zumba-czajna-thaibox-karate z żółwiami ninja i lukiem skywalkerem, jem tylko szkło z iphona i popijam to kwasem z baterii, a nawet wlasna matka do mnie sie juz nie odzywa moze dlatego ze ją skasowalem

    • 29 1

    • (1)

     Potwierdzam jak byłem w USA też z nimi trenowałem, Splinter był świetnym trenerem.

     • 11 0

     • Ej cieniasy, do mnie Yoda mówi Mój Panie ;)

      • 6 0

   • Wielki ukłon za poczucie humoru i dystans ;)

    miszcz ! Super komentarz... Serio ! Za picie piachu + 100 do stajla ;)
    Poprawiłeś mi humor na maxa :)

    • 14 3

  • Niestety jesteś w błędzie. "Twój" instruktor nie pochodzi z Czeczenii, a z Bułgarii

   • 5 0

  • (1)

   Miałem kiedyś takiego kumpla jak chodziłem do technikum
   zaprzyjaźniliśmy się mimo , ze kompletne różnice w wyglądzie i charakterze
   on byk, ja chudy jak patyk, on wysoki ja niski, on przebojowy, wulgarny i pewny siebie a ja skromny, cichy i kulturalny. Zbiegiem czasu perfidnie zrobił ze mnie swojego służącego od odrabiania lekcji czy przynoszenia czegoś, ale cieszyłem się że mam takiego kumpla, bo z innymi nie potrafiłem się dogadać. Teraz siedzi za granicą i zbija niezłą kasę a ja siedzę w Polsce i jestem tylko robolem za średnią krajową.

   • 5 0

   • Tomek to Ty???

    • 0 0

  • ale nie zabiegaj, by się Ciebie w życiu bano, ale, by Cię szanowano i kochano,

   będziesz szczęśliwszy, szczególnie, że i Ciebie może dopaść nagła choroba,
   pycha poprzedza upadek.

   • 2 0

 • nastolatki (2)

  interesuja sie glownie tym jak wygladaja i ile maja followersow na IG. troche ploteczkami o znajomych i troche fajnymi akcjami. po za tym to wlasciwie niczym.

  • 40 6

  • Imprezy i XTC

   • 0 0

  • I jaka mam komore - oby nowsza od innych !

   • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Kongres Smart Metropolia 2023

konferencja

Dzień Kariery BALTEXPO

targi

XII. Europejskie Forum Nowych Idei

3500 - 4500 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane