• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Gimnazjaliści, egzaminy czas zacząć!

Elżbieta Michalak
18 kwietnia 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
aktualizacja: godz. 15:45 (26 kwietnia 2012)
Niedługo ruszają trzydniowe egzaminy gimnazjalne. Niedługo ruszają trzydniowe egzaminy gimnazjalne.

We wtorek, 24 kwietnia, 6 tys. uczniów trzecich klas gimnazjum z Trójmiasta przystępuje do trzydniowych testów gimnazjalnych. Tego roku, w związku z nową podstawą programową, egzamin gimnazjalny zostanie przeprowadzony według nowych zasad.



Aktualizacja, 26 kwietnia, godz. 15:50
Zakończył się trzeci, ostatni już dzień egzaminów gimnazjalnych. Poniżej znajdziecie arkusze egzaminacyjne z nowożytnych języków obcych.

Język angielski

Język francuski

Język hiszpański

Język niemiecki

Język rosyjski

Język włoski


Aktualizacja, 25 kwietnia, godz. 16:00

Drugi dzień testów gimnazjalnych właśnie się zakończył. Sprawdź, jak poszły ci testy z matematyki i przedmiotów przyrodniczych.

Matematyka

Przedmioty przyrodnicze

Aktualizacja, 25 kwietnia, godz. 10:20

W egzaminie gimnazjalnym z części humanistycznej (arkusz z języka polskiego), który pisali wczoraj uczniowie 3 klas, w zadaniu nr 6 pojawił się błąd.

Centralna Komisja Egzaminacyjna oznajmiła, że uzna obie fałszywe wypowiedzi. Wyjaśnienie w tej sprawie można znaleźć na stronie CKE.

Mamy już tegoroczne arkusze egzaminacyjne z pierwszego dnia. Sprawdź, jak poszedł Ci test z języka polskiego oraz z Historii i Wiedzy o społeczeństwie:

Język polski

Historia i Wiedza o społeczeństwie

Jakie egzaminy powinni zdawać młodzi ludzie?

Egzamin gimnazjalny składa się z trzech części. Humanistycznej (która została podzielona na dwa oddzielne egzaminy z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz z języka polskiego), matematyczno-przyrodniczej (tu również wprowadzono dwa oddzielne egzaminy, z przedmiotów przyrodniczych, jak biologia, chemia, fizyka, geografia, oraz z matematyki) i z języka obcego nowożytnego (tu nowością jest możliwość zdawania języka nie tylko na poziomie podstawowym, ale także rozszerzonym).

Każdy z egzaminów odbędzie się innego dnia.

Na początku część humanistyczna, którą zaplanowano na wtorek 24 kwietnia. Historia i wiedza o społeczeństwie zacznie się o godz. 9:00 (czas trwania to 60 min), a język polski o godz. 10.45 (90 min).

Następnie, 25 kwietnia ruszy część matematyczno-przyrodnicza, którą o godz. 9:00 rozpocznie test z przedmiotów przyrodniczych (60 min), a zakończy egzamin z matematyki, który rozpocznie się o godz. 10:45 (90 min).

Ostatniego dnia, czyli 26 kwietnia, uczniowie zmierzą się z nowożytnym językiem obcym. Do poziomu podstawowego muszą przystąpić wszyscy. Rozpocznie się on o godz. 9:00 i będzie trwał 60 min. Rozszerzenie zdają natomiast ci uczniowie, którzy kontynuowali w gimnazjum naukę języka obcego oraz ci, którzy wyrazili chęć przystąpienia do rozszerzenia. Egzamin zacznie się o 10:45 i będzie trwał 60 min.

Do egzaminu gimnazjalnego musi podejść każdy uczeń. Uczniowie, którzy w tym czasie, z powodu choroby lub innych przyczyn nie będą mogli przystąpić do testów, mogą to zrobić w drugim terminie, czyli w czerwcu - 4,5, i 6.

W całym kraju zdający będą rozwiązywać dokładnie takie same zadania, a testy sprawdzane będą przez zewnętrznych egzaminatorów.

Wyniki egzaminów zostaną podane 22 czerwca.
Elżbieta Michalak

Opinie (31) 8 zablokowanych

  • A zaraz po egzaminie zaczynamy juz prawdziwy wyscig szczurów. Renomowane licea

    czekają na przyszłych olimpijczyków. Pamietajcie dzieci - nie zawiedźcie ambicji tatusia i mamusi w szkole którą za Was wybrali....

    • 5 2

  • (1)

    Urabianie młodych ludzi trwa dalej, pralnia mózgów jeszcze dogorywa..

    • 3 0

    • "Pranie Mózgu vs Edukacja" Kanał Przebudzator528 na YT

      • 0 1

  • "Pranie Mózgu vs Edukacja" Kanał Przebudzator528 na YT

    Polecam serdecznie

    • 0 1

  • Neoliberalna polityka rządów potrzebuje ciemnego i tępego społeczeństwa

    MFW i BŚ już ustaliły w latach osiemdziesiątych jak ma wyglądać mapa geopolityczna Polski. Teraz setki testów, egzaminów tylko po to by można było sobie nimi podetrzeć kuper. Ważne, że biznes się kręci i można swobodnie kraść.

    • 1 0

  • Teraz do przedszkola też są testy

    3latki mimo takiej samej ilości punktów nie mają miejsc w przedszkolu, bo to miejsce zależy od łapówki. Nie mniej jednak obecnie zgrabnie można wszystko zwalić na zbyt małą ilość punktów na testach. Tak swoją drogą to znam osoby, które zdały maturę, nawet nie będąc na egzaminach, świadectwo wypisał dyrektor za kopertę.

    • 0 1

  • Mądrzy naukowcy w USA jak chcą coś dobrego stworzyć, to wpierw robią wiele głupiego by pozyskać fundusze

    Badają więc wpływ cukru na doznania seksualne, poziom kofeiny w kawie i takie tam bzdurki zlecane przez koncerny.
    Ten właśnie model edukacji lansowany jest w Polsce. Naukowców to mamy genialnych, ale na badania to już pieniędzy nie ma, chyba, że biznes palcem niewidzialnej ręki wyrazi na nowe odkrycie zgodę. Politycy to tylko sól w zupie biznesu (korporacyjnego terroru)

    • 0 0

  • A ja się zapytam - PO CO TEN CAŁY POLSKI CYRK EDUKACJI?

    Po co te stresujace niepotrzebnie testy dla dzieci, po co cisnięcie gdzie się węgiel w Niemczech wydobywa albo historie Afryki, skoro i tak Ci ludzie, juz za kilka lat dostana marne 1500 zl czy 2500 na reke? Edukacja w tym kraju i tak nic nie daje, bo ani nie mamy kosmodromu, ani wlasnej fabryki samochodow czy procesorow. Dno dna i ladowanie ludziom do glowy belkotu. Powinnismy zyc jak na Jamajce skoro pensje sa jak z wyspy tropikalnej. Lezaczek, faja wodna, palma, 1500 zl na konto co miesiac.

    • 0 1

  • UWOLNIĆ EDUKACJĘ OD EDUKACJI POD EGZAMINY

    to główna bolączka naszych szkół.

    • 3 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

123 zł
konferencja

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie drzewa i krzewy rosnące w lasach mają największe znaczenie dla zwierząt?

 

Najczęściej czytane