• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Komercjalizacja nauki

maj 23

czwartek, godz. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
maj 22-26

środa - niedziela, godz. 11:00

Wstęp wolny
"Komercjalizacja nauki - efektywne zarządzanie projektami jako wyzwanie dla sektora publicznego i prywatnego"

20. maja 2010 roku, Gdańsk
Gdański Park Naukowo - Technologiczny

Innowacja w nauce = rozwój gospodarki!
20. maja 2010 roku Gdański Park Naukowo - Technologiczny będzie gospodarzem konferencji "Komercjalizacja nauki - efektywne zarządzanie projektami jako wyzwanie dla sektora publicznego i prywatnego". Konferencja dotyczyć będzie możliwości transferu wyników badań naukowych w realia biznesu w kontekście efektywnego gospodarczego wdrażania wypracowanych rozwiązań.
Budowanie gospodarki opartej na wiedzy jest jednym z priorytetów Unii Europejskiej. Przedsiębiorcy wdrażający nowe technologie, produkty i usługi mogą liczyć na wsparcie funduszy europejskich i budżetowych. W trakcie spotkania przedstawione zostaną możliwe źródła finansowania projektów badawczo-rozwojowych w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach oraz narzędzia zarządzania projektami badawczymi.

Energia w naszych rękach.
Konferencja będzie podejmować również niezwykle istotny temat budowy elektrowni jądrowej w Polsce. Jest to trudna kwestia ze względu na ambiwalentne nastroje społeczne. Przedstawione zostaną aktualne informacje na temat realizacji strategii rozwoju energetyki jądrowej w Polsce. Poruszone zostaną również tematy związane z energią odnawialną jako alternatywą dla energetyki węglowej i jądrowej.

O godzinie 15.00 odbędzie się podpisanie Listu Intencyjnego dotyczącego współpracy w zakresie utworzenia Parku Jakości Energii Elektrycznej na terenie GPN-T między innymi przez Marszałka Województwa Pomorksiego Mieczysława Struka. Założeniem Parku Jakości Energii Elektrycznej jest zapewnienie odbiorcom przesyłu energii o ściśle określonych parametrach, które mają zapewnić obniżenie zużycia energii elektrycznej oraz emisji gazów cieplarnianych. Podpisanie Listu Intencyjnego w tej sprawie pozwoli na szerszą popularyzacje idei, co za tym idzie wzrost zainteresowania Inwestorów realizacją nowych pomysłów i zamierzeń. Podpisanie Listu zakończy konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli władz i poszczególnych bloków konferencji.
Spotkajmy się w Gdańsku.

Wśród zaproszonych ponad 400 gości znajdują się przedstawiciele nauki, władz rządowych i samorządowych, organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości, przedsiębiorców, sektora bankowego oraz mediów. Konferencja obejmuje 4 bloki prelekcji wraz z panelami dyskusyjnymi a następnie wystąpienia zaproszonych gości i część nieformalną, integracyjną.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jaka rzeka przepływa przez centrum Gdańska?

 

Najczęściej czytane