• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

O gazie łupkowym i ropie na PG

mak
5 marca 2012 (artykuł sprzed 12 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat W Gdańsku powstanie Urząd Górniczy. Po co?
Jedną z pomorskich gmin, w których prowadzi się odwierty poszukiwawcze gazu łupkowego jest Nowa Wieś Lęborska. Jedną z pomorskich gmin, w których prowadzi się odwierty poszukiwawcze gazu łupkowego jest Nowa Wieś Lęborska.

Gaz łupkowy to biznesowo-polityczny temat numer jeden ostatnich miesięcy. Ropa - pewniak ostatnich kilku lat. Na ich popularności korzystają nie tylko publicyści ekonomiczni. Politechnika Gdańska postanowiła uruchomić studia podyplomowe "Inżynieria Ropy i Gazu". Nabór wciąż trwa.



Czy według ciebie studia podyplomowe z inżynierii gazu i ropy to dobra inwestycja ?

Rosnące zainteresowanie tematem wydobycia gazu łupkowego (którego według szacunków w Polsce może być ok. 2-5 bln m sześc.) sprawiły, że trójmiejska uczelnia postanowiła wyjść naprzeciw wszystkim tym, którzy chcieliby poznać ten temat głębiej. Na Politechnice Gdańskiej od połowy marca rusza nowy kierunek studiów podyplomowych - Inżynieria Ropy i Gazu. Studia te kierowane są do wszystkich absolwentów szkół wyższych - bez względu na profil wykształcenia: humanistyczny czy inżynierski.

- Nasza oferta skierowana jest m.in. do pracowników przemysłu paliwowego. Część z zapisanych słuchaczy to osoby z przedsiębiorstwa gazowniczego z terenu województwa pomorskiego - mówi Wojciech Olszewski z sekretariatu studium. - Dylom z Inżynierii Ropy i Gazu na pewno zwiększa szanse na znalezienie pracy w tym sektorze przemysłu, zwłaszcza, że to właśnie na Pomorzu powstaje najwięcej odwiertów gazu łupkowego.

Studia trwają dwa semestry. Podczas nich słuchacze zaznajomią się m.in. z nowoczesnymi metodami identyfikacji, eksploracji i eksploatacji złóż ropy i gazu - ze szczególnym uwzględnieniem zasobów w formacjach łupkowych, zarówno na obszarach lądowych, jak i morskich.

Wyposażeni w tę wiedzę absolwenci mają nabyć kompetencje do pracy w przemyśle naftowym, zwłaszcza w zakresie usług związanych z obsługą pól naftowych i serwisem urządzeń i platform wiertniczych. Wykłady poprowadzą nie tylko wykładowcy z Politechniki Gdańskiej, ale też z Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa. Kierownikiem studium Inżynieria Ropy i Gazu jest prof. dr hab. inż. Jan Michalski z Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej.

Rekrutacja prowadzona jest do 12 marca. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń (pobierz formularz zgłoszeniowy) oraz dowód wpłaty za studia.

Wykłady prowadzone będą na Wydziale Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej od marca do lutego 2013. Łączny koszt dwóch semestrów to 5,6 tys. zł.

Gaz łupkowy na Pomorzu.

Niewykluczone, że na studiach podyplomowych się nie skończy. Uczelnia planuje bowiem uruchomienie w nowym roku akademickim studiów stacjonarnych I stopnia z Inżynierii zasobów naturalnych. Dużo jednak zależy od zainteresowania studiami podyplomowymi. Na razie na 30 miejsc, zapisało się 12 osób.

Sekretariat studiów pokój 230, budynek Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej przy ul. G. Narutowicza 11/12 ; tel. 58 347 21 50, kom. 604 684 118 fax. 58 348 63 72, e-mail: wojciech.olszewski@pg.gda.pl.

Politechnika Gdańska z tytułem lidera

PG znalazła się w gronie ośmiu uczelni z całego świata, którym nadano status "CUDA Research Center", przyznawany ośrodkom, które prowadzą badania w zakresie najnowocześniejszych technologii informacyjnych na światowym poziomie.

W tym wypadku doceniono innowacyjne metody wykorzystania kart graficznych do obliczeń naukowych. Na Politechnice Gdańskiej takimi badaniami zajmuje się kilka zespołów z Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Takie wyróżnienie da PG przede wszystkim dostęp do najnowocześniejszego sprzętu, a także prawo udziału w interaktywnych szkoleniach oraz do wsparcia technicznego.
mak

Miejsca

Opinie (103) 3 zablokowane

  • Nie mają pojęcia o geoinżynieri i nafty i gazu a chcą uczuć tego= idioci!!!!!

    Ci wasi profesorowie przez nano p to ... bo nie mając pojęcia o geologii chcą tego nauczać?

    Trzeba być albo kompletnym .... na PG albo nie zdawać sobie sprawy z tego czym jest inżynieria naftowa i gazownicza w geoinżynieri i wiertnictwie.

    Trzeba mieć poziom samooceny bardzo zawyżony.

    Pycha PG rozciąga się na całą polskę a w KRK Wawie i Wrocku śmieją się z WAS:)

    HAhhahahahah

    • 0 6

  • Jak uczelnia bez zaplecza badawczo naukowo biznesowego może nauczać coś o czym nie ma pojęcia?

    Nie dość że nie mają doświadczenia i wiedzy to chcą czegoś uczyć! Powodzenia ale nikt po takich pseudo studiach na pseudo uczelni nie przyjmie do pracy.

    Żałosne krok PG kolejny zresztą. Nie ma się czemu dziwic z głupoty szkolą już humanistów. To Nazwya się biznes a nie uczelnia.

    Prawdziwe uczelnie są w Krakowie Warszawie Wrocławiu a nie w gdańsku.

    Jeśli ktoś chce zrobić kariere to nie idzie do Gdańska. To chyba jasne.

    Zresztą kto będzie uczył geoinżynierii??? żałosne i tylko tyle można poowiedzieć. Niech PG zajmie sie swoim pseudo najlepszym budownictwem bezrobotnych inżynierów niz kolejnymi studiami bez pokrycia w kadrze.
    Cała naukowa polska simieje się z PG!!!!!!!

    • 1 6

  • to śmiech na sali profesorowie PG odwiertu na oczy nie widzieli

    te studia nie mają żadnego uznania lepiej jechać do Krakowa bo akademia ma prestiż i dobrą kadrę, co to za podyplomówka co humanistów przyjmuje i chce ich z inżynierii przeszkolić, śmiech na sali

    • 1 4

  • jedno wielkie szambo

    nabijajcie ludzi w butelkę, ciemny student to kupi.....

    • 0 0

  • dr inż.

    Jest to dobry kierunek z następujących powodów:
    - takiego kierunku nie ma w Polsce (początek szkolenia specjalistycznej kadry),
    - poszukiwanie węglowodorów niekonwencjonalnych wymaga specjalistycznej wiedzy,
    - poinformowanie lokalnego społeczeństwa o rzeczywistych problemach poszukiwawczych, eksploatacyjnych i środowiskowych.

    Należy pogratulować PG dobrej reakcji na tworzące się zapotrzebowanie rynku.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

I Ogólnopolska Konferencja Ginekologii, Położnictwa i Chorób Piersi MEDFEM

konferencja

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fale morskie powstają na Bałtyku w wyniku:

 

Najczęściej czytane