• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Odpowiedzialność biznesu za klimat

W ramach trzeciej edycji Konferencji Zielona Retencja przewidziany jest, jak co roku, otwarty panel, w którym udział wziąć może każdy chętny. Już 21 czerwca, w gdańskim Kunszcie Wodnym, odbędzie się debata pt. "Adaptacja do zmian klimatu - odpowiedzialność biznesu".

lip 26

piątek, godz. 10:00

Gdynia,
bilety 120 zł
ulgowy 60 zł
W obliczu dynamicznych zmian klimatycznych, rola biznesu w adaptacji do tych zmian jest nieoceniona. Zapraszamy na wydarzenie, które zainspiruje, dostarczy wiedzy i pomoże znaleźć konkretne rozwiązania w zakresie odpowiedzialności biznesu za środowisko. To wyjątkowa okazja, by posłuchać ekspertów i praktyków, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat kluczowych wyzwań związanych ze zmianami klimatu oraz roli, jaką w ich przezwyciężaniu odgrywa sektor biznesowy.

KLIMATyczne rozmowy z biznesem!
Biznes odgrywa kluczową rolę w implementacji dyrektyw ESG (Environmental, Social, and Governance). W dzisiejszym świecie, gdzie zrównoważony rozwój zaczyna być priorytetem, odpowiedzialne podejście do kwestii środowiskowych, społecznych i ładu korporacyjnego staje się nieodzownym elementem strategii każdej firmy.

W związku z wprowadzeniem regulacji ESG, biznes będzie musiał nie tylko zmodyfikować swoje modele operacyjne, aby spełniać nowe wymagania, ale także przemyśleć, w jaki sposób zmieniający się klimat wpłynie na jego przyszłą działalność i rentowność. Wiąże się to z zagadnieniem podwójnej istotności, która oznacza, że przedsiębiorstwa muszą uwzględnić zarówno wpływ swoich działań na środowisko, jak i to, jak zmiany klimatyczne oddziałują na ich własne funkcjonowanie czy długoterminową strategię rozwoju.

ESG to nie tylko moda, ale długoterminowy trend, który będzie kształtować sposób prowadzenia działalności gospodarczej w nadchodzących latach. Firmy, które już teraz inwestują w ESG, zyskują przewagę konkurencyjną, budując zaufanie wśród klientów, pracowników i inwestorów. Wdrażanie tych standardów staje się kluczowym czynnikiem sukcesu w obliczu globalnych wyzwań związanych ze zmianami klimatu i społecznymi oczekiwaniami.

Uczestnicy debaty
W debacie udział wezmą dr Monika Szewczyk z UNEP/GRID Warszawa, przedstawiająca perspektywę międzynarodową i lokalną w kontekście ochrony środowiska, Dominika Milion z Baltic Hub Container Terminal, która opowie o innowacyjnych rozwiązaniach stosowanych w branży portowej, Maciej Cieślik z Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego, który omówi strategie adaptacyjne wdrażane na poziomie regionalnym oraz Ariel Wojciechowski, który odpowiada za współpracę z samorządami, instytucjami państwowymi oraz organizacjami pozarządowymi poprzez rozwój autorskiego Programu InPost Green City. Dyskusję poprowadzi Ewa Sowińska z ESO Audit, co gwarantuje merytoryczny i angażujący przebieg spotkania.

Zachęcamy do skorzystania z okazji, aby dowiedzieć się więcej o odpowiedzialności biznesu wobec zmian klimatu i nawiązywania cennych kontaktów z profesjonalistami z różnych sektorów.

Rejestracja
Udział w panelu jest bezpłatny, jednak obowiązują zapisy. Zapraszamy do rejestracji na naszej stronie internetowej, aby zagwarantować sobie miejsce. Link do zapisów: https://app.evenea.pl/event/zielonaretencja2024/
Więcej o samej konferencji na: www.zielonaretencja.pl

O Konferencji #ZIELONARETENCJA
Zielona Retencja to wydarzenie inne niż wszystkie. Dlaczego? To pierwsza w Polsce konferencja będąca esencją praktycznej wiedzy na temat wykorzystania zieleni do zagospodarowania i oczyszczania wód opadowych.

Bez wody nie ma zieleni takie podejście pozwala odkryć potencjał nieoczywistych miejsc do magazynowania deszczówki, takich jak zagłębienia terenowe, zielone nieużytki czy pasy drogowe.

Projekt "Pomorska Akademia Retencji" współfinansowany jest ze środków WFOŚiGW w Gdańsku. Organizatorem wydarzenia są: Gdańskie Wody, Gdańska Fundacja Wody i Izba Gospodarcza "Wodociągi Polskie".

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane