Wiadomości

stat

Pięć gwiazdek w szkole, tak hotelarstwa uczą się w praktyce

Dwa pokoje hotelowe o wysokim standardzie przekazano uczniom jako pracownie w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku.
Dwa pokoje hotelowe o wysokim standardzie przekazano uczniom jako pracownie w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. fot. trojmiasto.pl

Dwa pokoje hotelowe o wysokim standardzie stały się częścią Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku. Uczniowie mogą się tu dowiedzieć m.in. jak przygotować pokój gościa, czy uczyć się, jak w praktyce wygląda hotelowa obsługa. Chodzi o to, by jak najlepiej przygotować ich do pracy w branży i zwiększyć szanse na zatrudnienie.Czy praktyczna nauka zawodu podczas szkolnych zajęć jest ważna?

oczywiście, w szkołach zawodowych w większości powinny być zajęcia praktyczne 87%
jest ważna, ale nie ze wszystkich branży można zorganizować praktyczne zajęcia w szkole 11%
szkoła powinna prowadzić teoretyczne zajęcia 2%
zakończona Łącznie głosów: 404
Nowocześnie urządzone pokoje są tak naprawdę szkolnymi pracowniami. Powstały w wyniku współpracy Hotelu Golden Tulip Gdansk Residence ze szkołą. Wcześniej podczas zajęć do dyspozycji uczniów kształcących się w zawodzie technika hotelarstwa były pokoje o dużo niższym standardzie.

- Misją naszej szkoły jest wykształcenie absolwenta profesjonalnego, kompetentnego i przygotowanego do pracy, myślę, że otwarcie tych dwóch pokoi przyczyni się do jej realizacji. Współpraca naszej szkoły z branżą hotelarską jest z obopólną korzyścią, my możemy upraktycznić teorię, a hotele zyskują później świetnych pracowników - powiedziała Wiesława Bromber, dyrektor Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku.
Jak przekonuje, celem jest wyposażenie placówki w bazę dydaktyczną przypominającą w jak największym stopniu naturalne warunki pracy w zawodzie. Ma to podnieść atrakcyjność i efektywność kształcenia zawodowego.

Niektóre z klas w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Gdańsku w ramach patronatu współpracują ze znanymi hotelami. Oprócz Hotelu Golden Tulip Gdansk Residence szkoła współpracuje m.in. z Qubus Hotelem, Grupą Dobry Hotel i Grupą Orbis Hotel Accor Hotels. W szkole w 33 oddziałach jest ok. 800 uczniów. Jest to jedna z największych szkół zawodowych w mieście.

- Praktyczna nauka zawodu zaczyna się właśnie u nas, uczymy młodzież, jak powinna wyglądać praca np. przy recepcji hotelowej. W drugiej i trzeciej klasie uczniowie odbywają już praktykę zawodową w hotelach, czyli dla nich środowisku zawodowo naturalnym. My staramy się właśnie do tego środowiska jak najbardziej zbliżyć nasze szkolne zajęcia - mówi Ewa Laskowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych, koordynator projektu.

"Najważniejsza jest jakość i praktyka"- Gdańskie szkoły zawodowe są nowoczesne, a ich absolwenci wchodzą na rynek pracy z dużą wiedzą, ale przede wszystkim doświadczeniem zdobytym podczas staży i praktyk, co znacząco zwiększa ich szanse na znalezienie ciekawego i dobrze płatnego zatrudnienia - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. - Wszystkie nasze klasy mają swojego zawodowego patrona. Podpisaliśmy już blisko 500 umów z tymi, którzy są praktykami przedsiębiorczości, zakładami i firmami. Najważniejsza jest jakość i praktyka - podkreśla.
Gdańsk do września 2019 roku realizuje projekt, w ramach którego na infrastrukturę szkół zawodowych ma trafić 41,2 mln zł. Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na budowę dwupoziomowego pawilonu przeznaczonego na laboratoria i pracownie na terenie Szkół Okrętowych i Ogólnokształcących Conradinum w Gdańsku oraz modernizację i adaptację pomieszczeń wraz z wyposażeniem pracowni m.in. w Zespołach: Szkół Samochodowych, Szkół Łączności, Szkół Energetycznych, Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Szkół Architektury Krajobrazu i Handlowo-Usługowych w Gdańsku oraz w Państwowych Szkołach Budownictwa i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Gdańsku.

Opinie (46) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Aniołki to osiedle znajdujące się w: