Wiadomości

Problemy z dojściem do Szkoły Metropolitalnej w Kowalach

Najnowszy artukuł na ten temat

Dziwne wytłumaczenie dłuższego remontu w Kowalach


1 września rozpoczęła działalność Szkoła metropolitalna. zobacz na mapie Gdańska Rodzice, którzy posłali tam swoje dzieci, zgłaszają pierwsze uwagi. Jedną z nich jest brak chodnika. Władze gminy Kolbudy zapewniają, że niedogodności powinny zniknąć w ciągu najbliższych kilku tygodni.Jak oceniasz infrastrukturę otaczającą nową szkołę?

bardzo dobrze, nie mam zastrzeżeń 7%
dobrze, część elementów wymaga naprawy 8%
przeciętnie, spora część infrastruktury wymaga zmian 21%
źle, infrastruktura wygląda fatalnie 64%
zakończona Łącznie głosów: 319
W poniedziałek do Szkoły Metropolitalnej w Kowalach poszli pierwsi uczniowie. Szkoła będzie się docelowo składała z dwóch 3-kondygnacyjnych budynków. W jednym z nich, oddanym właśnie do użytku, mieszczą się sale dydaktyczne, biblioteka i świetlica. W drugim, który powinien być gotowy na początku 2019 r., znajdzie się sala gimnastyczna z aulą widowiskowo-konferencyjną, stołówką oraz kuchnią.

Oprócz tego uczniowie do dyspozycji mają boiska sportowe: boisko do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka, tenis), bieżnię i skocznię do skoku w dal, a także plac zabaw.

Ruchliwą drogą bez chodnikaNiestety nie wszystko podoba się rodzicom odprowadzającym tam dzieci.

- Na ulicy Heliosa zobacz na mapie Gdańska, która prowadzi do nowej szkoły, brakuje chodnika. Dzieci idą ulicą lub poboczem przy placu budowy - gdy zrobi się jesienna pogoda i pobocze zmieni się w błoto, zostanie im już tylko ulica. Jest to kawałek długiej prostej bez żadnych progów zwalniających, gdzie kierowcy bez wyobraźni rozpędzają się, a czasem wyprzedzają. Następnie dzieci muszą przejść przez ruchliwe skrzyżowanie bez przejścia dla pieszych - u zbiegu Heliosa i Apollina. zobacz na mapie Gdańska W pobliżu budowane jest nowe rondo, więc pewnie przed nim zrobią przejścia dla pieszych, ale żeby do niego dojść dzieci nadal będą musiały iść ulicą, bo chodnika do niego też nie ma - mówi Agata Śmiałek, mieszkanka Kowal.
Następnie dzieci ponownie będą musiały przejść przez jezdnię - brak jest też chodnika na ul. Apollina zobacz na mapie Gdańska po stronie szkoły - na słabo oznakowanym przejściu z niekompletnym progiem zwalniającym, który niektórzy kierowcy omijają z lewej.

Ulice Heliosa i Apollina to nie są spokojne osiedlowe dróżki, tylko ruchliwe drogi, po których jeżdżą autobusy i ciężki sprzęt.


Gmina Kolbudy: chodnik powstanie już za kilka tygodniPostanowiliśmy w tej sprawie skontaktować się z władzami gminy Kolbudy, które zarządzają drogami prowadzącymi do nowej szkoły.

- Jeśli chodzi o chodnik w ciągu ulic Apollina i Heliosa to powstanie on w najbliższych tygodniach w ramach prowadzonych prac przy szkole. Prosimy nieco uzbroić się w cierpliwość. Dzieci na pewno niebawem pójdą nowym chodnikiem do placówki - zapewnia Jacek Grąziewicz, rzecznik prasowy gminy Kolbudy.
Urzędnicy podkreślają, że teren wokół nowej szkoły to wciąż plac budowy. Niespodziewane utrudnienia mogą się pojawiać.

- Wszystkie problemy warto zgłaszać władzom szkoły, które z urzędem gminy są w stałym kontakcie. Na bieżąco analizujemy takie uwagi i w razie potrzeby będziemy zapobiegać problemom - przekonuje rzecznik prasowy.
Realizację inwestycji w imieniu trzech gmin prowadzi Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska.

Udział poszczególnych stron w realizacji zadania został określony procentowo (w zależności od liczby uczniów pochodzących z danej gminy):

  • 35,19 proc. - Gmina Kolbudy
  • 27,49 proc. - Gmina Pruszcz Gdański
  • 37,32 proc. - Gmina Miasta Gdańska

Opóźnione prace przy budowie ronda w Kowalach

Opinie (65) 3 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Sprawdź się

Wybierz poziom

Węgiel to: