• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek

Ośrodek sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość" zaprasza przedsiębiorców pomorskich, przedstawicieli sektora MŚP, rozwojowe start-upy oraz osoby zainteresowane pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych do udziału w międzynarodowym seminarium poświęconym rynkowi niemieckiemu i możliwościom nawiązania biznesowej współpracy za granicą. Spotkanie odbędzie się 31 marca w Gdańsku, w siedzibie Business Link Trójmiasto w Olivia Business Centre przy Al. Grunwaldzkiej 472.

cze 17-18

poniedziałek - wtorek, godz. 9:00

Wstęp wolny
Od lat Republika Federalna Niemiec pozostaje największym partnerem gospodarczym Polski. Według danych GUS w ubiegłym roku udział Niemiec w polskim eksporcie zwiększył się do 27,2%, a imporcie do 22,8%. Z roku na rok rośnie polsko-niemiecka wymiana handlowa i w 2015 roku jej wartość przekroczyła już 80 mld euro. Obraz Polski w Niemczech pozytywnie się zmienia. Polscy przedsiębiorcy, którzy są jedną z najbardziej aktywnych grup wśród firm zagranicznych, coraz częściej mają wizerunek kreatywnych i dynamicznych - to doskonałe warunki do podboju sąsiedniego rynku.

Jak zawrzeć umowę z niemieckim kontrahentem? Jak założyć i prowadzić firmę w Niemczech? Jak nawiązać kontakty biznesowe z niemieckimi przedsiębiorcami? Jakie są istotne różnice kulturowe w polskiej i niemieckiej komunikacji biznesowej? Na te i inne pytania odpowiedzą polscy i niemieccy specjaliści zaproszeni do udziału w seminarium.

Seminarium "Sukces bez granic, czyli jak podbić niemiecki rynek" jest realizowane w ramach projektu Enterprise Europe Network. Dzięki wsparciu Unii Europejskiej udział w projekcie i w spotkaniu jest bezpłatny.

Rejestracja:
Wstęp wolny, aby wziąć udział w seminarium należy się zarejestrować poprzez formularz na stronie: https://bit.ly/SukcesBezGranic
Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń.
Informacje o szkoleniu:
Więcej informacji o szkoleniu na stronie: https://bitly.com/SukcesBezGranic_SWP lub pod numerem tel. (58) 342 79 46 lub 796 704 730, e-mail pawel.gruszkowski@swp.gda.pl.

PROGRAM:
09:00 - 09:30
Rejestracja
09:30 - 09:45
Powitanie uczestników
09:45 - 10:45
Działalność gospodarcza w Niemczech - wybrane aspekty prawne
mec. Adam Kaczko LL. M., Gdańsk
10:45 - 10:55
Przerwa kawowa
10:55 - 11:55
Doing Business in Germany
Business Location Germany
GTAI Investor Support Services
The German SMEs
Research an Innovation in Germany
German-Polish Business Cooperation
Guenter Maier, ekspert Germany Trade & Invest (GTAI), Berlin
* prezentacja w jęz. angielskim
11:55 - 12:05
Przerwa kawowa
12:05 - 13:05
Zawieranie umów z niemieckim kontrahentem
Zakładanie oddziału i niemieckiej spółki z.o.o. (GmbH) w Niemczech
Windykacja roszczeń
mec. Damian Wypior, kancelaria BLPA/bunk-alliance, Berlin
13:05 - 13:15
Przerwa kawowa
13:15 - 14:15
Przegląd gospodarki niemieckiej
Kontakty biznesowe - kto pomaga (system izb gospodarczych w Niemczech i w Polsce)
Sieć Enterprise Europe Network w Niemczech
Źródła informacji dla przedsiębiorstw
Kwestie międzykulturowe
Sven Erichson, koordynator oddziału EEN Saksonia-Anhalt w Magdeburgu
14:15 - 14:45
Zacznij eksportować już dziś dzięki narzędziom sieci Enterprise Europe Network!
Rafał Kruczkowski, koordynator pomorskiego ośrodka sieci EEN
14:45 - 16:00
Pytania do ekspertów, networking

PrELEGENCI:
Sven Erichson - koordynator europejskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network Sachsen-Anhalt (Saksonia-Anhalt) przy Izbie Przemysłowo-Handlowej w Magdeburgu. Od stycznia również koordynator Unii Izb Łaby/Odry, będącej organizacją transgraniczną wszystkich izb gospodarczych wzdłuż Odry i Łaby w Polsce, w Czechach i w Niemczech i współpracującej zakresie transportu, turystyki i zasobów ludzkich.

Adam Kaczko, LL.M. - radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku, absolwent prawa na Uniwersytecie Gdańskim oraz studiów LL.M. na Universität zu Köln (Master of Laws, Deutsches Zivil- und Unternehmensrecht). Zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz podmiotów zagranicznych inwestujących w Polsce oraz polskich przedsiębiorców planujących i przeprowadzających inwestycje na rynku niemieckim. Specjalizuje się w prawie handlowym, prawie spółek i prawie transportowym.

Rafał Kruczkowski - koordynator pomorskiego ośrodka sieci Enterprise Europe Network przy Stowarzyszeniu "Wolna Przedsiębiorczość". Doświadczony trener i wykładowca, nauczyciel akademicki na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Specjalista w zakresie akceleracji, a także organizacji formalno-prawnej podmiotów gospodarczych na wczesnym etapie rozwoju.

Guenter Maier - członek departamentu konsultacji z inwestorami Niemieckiego Towarzystwa Handlu Zagranicznego i Promocji Inwestycji (Germany Trade & Invest - GTAI) w Berlinie, niemieckiej agencji rządowej zajmującej się handlem międzynarodowym i inwestycjami w Niemczech. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku międzynarodowego wysłannika i konsultanta GTAI m.in. w Azji Południowo-Wschodniej, Los Angeles, Waszyngtonie i Brukseli.
Rechtsanwalt (adwokat prawa niemieckiego) Damian Wypior - od 2005 r. adwokat prawa niemieckiego (Rechtsanwalt) w niemieckiej kancelarii BLPA/bunk-alliance Rechtsanwaltsgesellschaft mbH i od 2008 r. kierownik oddziału w Berlinie. Specjalizuję się ściąganiu wierzytelności w ramach transgranicznych roszczeń, prawie handlowym i prawie spółek. Jest autorem artykułów m.in. dla Rzeczpospolitej i Gazety Prawnej.

Dla kogo:
Spotkanie jest adresowane do przedsiębiorców pomorskich, przedstawicieli sektora MŚP, prężnie rozwijających się start-upów planujących rozwój międzynarodowych projektów oraz osób zainteresowanych międzynarodową wymianą handlową i pozyskaniem zagranicznych partnerów biznesowych.

Gdzie i kiedy:
Seminarium odbędzie się 31 marca (czwartek) w Gdańsku, w siedzibie Business Link Trójmiasto w Olivia Business Centre przy Al. Grunwaldzkiej 472, Olivia Gate A, poziom I.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Kiedy noc i dzień mają podobną długość?

 

Najczęściej czytane