• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Transport Week

W tym roku odbędzie się 11. edycja konferencji Transport Week. To wyjątkowe wydarzenie poświęcone zagadnieniom związanym z transportem i logistyką. Z powodu pandemi COVID-19 dwa lata z rzędu wydarzenie odbywało się w większości online. W tym roku powróci do stacjonarnej formuły. Po raz kolejny gospodarzem konferencji będzie Gdynia.

paź 6-7

czwartek - piątek, godz. 9:30 - 14:30

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 6

czwartek, godz. 11:00 - 14:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Transport Week to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych związanych z sektorem transportu i logistyki. Konferencja jest naturalną konsekwencją idei stworzenia platformy wymiany wiedzy i doświadczeń dla przedstawicieli portów, terminali, centrów logistycznych, spedycji, armatorów, dostawców technologii, a także decydentów politycznych. W ciągu dziesięciu lat mieliśmy okazję wielokrotnie gościć w gronie uczestników przedstawicieli rządu i Komisji Europejskiej. Od samego początku konferencji przyświecał cel promowania współpracy pomiędzy przedstawicielami różnych sektorów związanych z branżą transportową. To okazja do nawiązania nowych relacji i poznania długoletnich partnerów. Każdego roku, przygotowujemy program poruszający najistotniejsze dla rozwoju branży kwestie, gwarantując uczestnikom możliwość bezpośredniego kontaktu z czołowymi ekspertami.

Program konferencji podzielono na dwa duże bloki. Pierwszy z nich będzie prowadzony w języku angielskim. Odbędzie się zarówno 14, jak i 15 czerwca. W jego ramach zaplanowano eksperckie prelekcje. Główne tematy to:
- rzeczywistość postpandemiczna w sektorze transportu;
- wpływ polityki Unii Europejskiej na sektor transportu;
- porty jako kluczowi partnerzy w lokalnych i globalnych gospodarkach;
- nadwyżki finansowe - jak ich uniknąć?
- kiedy inwestycje mają sens i jak decydować, którym projektom należy nadać priorytet w kontekście - regulacji środowiskowych i klimatycznych?
- analiza rynków kontenerów i ro-ro - jak będzie wyglądał 2022 rok?
- rynek promów pasażerskich po pandemii - nowa normalność i powrót do rzeczywistości sprzed COVID-u;

Wśród panelistów znajdziemy m.in. przedstawicieli gdyńskiego samorządu, a także portów w Gdyni czy Gdańsku. Nie zabraknie także głosu ekspertów i praktyków. Szczegółowe informacje na temat gości konferencji poznamy wkrótce.

Drugi blok konferencji przygotował dwutygodnik "Namiary" - specjalistyczne czasopismo, w którym można znaleźć najważniejsze informacje o wydarzeniach w polskiej gospodarce morskiej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw transportu, przemysłu, usług i handlu morskiego. Zorganizowane w jego ramach panele odbędą się w języku polskim i będą dotyczyć Europejskiego Zielonego Ładu w transporcie i logistyce. Paneliści postarają się znaleźć odpowiedź na pytanie: Czy wprowadzana idea to szansa rozwoju czy ekologiczny nakaz? O Europejskim Zielonym Ładzie w kontekście rozwoju branży TSL opowie prof. Andrzej Grzelakowski, kierownik Katedry Logistyki i Systemów Transportowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Organizatorami konferencji Transport Week są Actia Forum oraz dwutygodnik "Namiary". Partnerem wydarzenia jest miasto Gdynia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.transportweek.eu.

Informacja o biletach

DAY 1 - 14 VI 2022
Transport Week [ENG] - 150 EUR + VAT

DAY 1 - 14 VI 2022
Seminarium NNMiH: Europejski Zielony Ład w transporcie i logistyce – szansa rozwoju czy ekologiczny nakaz [PL] - 55 EUR + VAT

DAY 2 - 15 VI 2022
Transport Week [ENG] - 150 EUR + VAT

Transport Week DAY 1 & DAY 2: 200 EUR + VAT.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Do chorób cywilizacyjnych nie zaliczamy: