Uczniowie poznali wyniki rekrutacji do szkół średnich

O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.
O zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydują przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia. fot. Mateusz Słodkowski / Trojmiasto.pl

Szkoły ponadpodstawowe w czwartek, 22 lipca, ogłosiły listy zakwalifikowanych uczniów na rok szkolny 2021/2022. O tym, czy absolwenci szkół podstawowych dostali się do wymarzonych szkół i klas, można było dowiedzieć się z list udostępnionych w placówkach lub w systemie Nabór Szkoły VULCAN po zalogowaniu się na konto kandydata. Teraz do 30 lipca uczniowie mają czas na potwierdzenie woli uczenia się w szkole poprzez złożenie oryginałów świadectwa szkolnego i zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.Do której szkoły ze swojej listy preferencji się dostałe(a)ś?

Zobacz wyniki (742)
Trwa rekrutacja do szkół średnich na rok szkolny 2021/2022. W tym roku termin na złożenie wniosku uczniowie mieli od 17 maja do 21 czerwca 2021 r. Zgodnie z harmonogramem ogłoszonym przez ministra edukacji i nauki 22 lipca szkoły ponadpodstawowe ogłosiły listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia.

Czytaj też: Wyniki egzaminów ósmoklasistów 2021. Jak poszło uczniom z Trójmiasta?

- Bardzo czekaliśmy na tę informację, po południu dostaliśmy wyniki w systemie i na szczęście okazało się, że syn dostał się do szkoły pierwszego wyboru. Jestem bardzo szczęśliwa i dumna z mojego nastolatka - mówi mama jednego z uczniów z Gdańska.

Ranking liceów i techników w TrójmieścieLista zakwalifikowanych uczniówO zakwalifikowaniu kandydata do wybranej szkoły decydowały przeliczone na punkty wyniki z egzaminu ósmoklasisty i punkty za oceny na świadectwie szkolnym i za inne osiągnięcia ucznia.

2 lipca Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała rezultaty egzaminu ósmoklasisty. W tym roku uczniowie ze stolicy Pomorza uzyskali średni wynik z języka polskiego na poziomie 66 proc., z matematyki - 55 proc. i języka angielskiego - 77 proc. Z kolei w Gdyni średni wynik z języka polskiego wyniósł 64 proc., matematyki 55 proc., a z języka angielskiego 78 proc.

Czytaj też: Wyniki matur 2021. Jak poradzili sobie uczniowie?

Kursy przygotowujące do egzaminów - również online


Potwierdzenia woli przyjęciaOd 23 do 30 lipca w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, należy potwierdzić wolę przyjęcia, dostarczając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Należy to zrobić, jeśli dokumenty te nie zostały złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej.

Czytaj też: Progi punktowe w trójmiejskich liceach w rekrutacji 2020/2021

W przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.

Jeśli uczeń nie może w terminie dostarczyć takiego zaświadczenia lub orzeczenia, rodzic kandydata lub kandydat pełnoletni informuje o tym dyrektora szkoły do 20 sierpnia. Wówczas zaświadczenie lub orzeczenie składa się dyrektorowi szkoły, do której uczeń został przyjęty, nie później niż do 24 września.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (90)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Wydarzenia

Jan Heweliusz - astronom, rajca miejski i dyplomata
Jan Heweliusz - astronom, rajca...
wykład
lis 30
wtorek, g. 19:00
Online
Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
Sieci Widma - Wystawa Ghost Diving
spotkanie, wystawa, pokaz
maj 29-31.12
g. 11:00, 12:30, 14:00
Gdynia, Akwarium Gdyńskie
Forum Młodych 2021
Forum Młodych 2021
forum
lis 30-2.12
wtorek - czwartek
Gdańsk, Europejskie Centrum Solidarności

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Współpraca glona i grzyba w poroście to przykład:

 

Najczęściej czytane