• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

XI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią

XI Międzynarodowy Kongres Badań nad Białorusią odbędzie się w dniach 22-24 września 2023 roku w Gdańsku. W Kongresie weźmie udział aż 300 naukowców i ekspertów z 22 krajów. Założony w 2011 roku Kongres jest największym i wpływowym dorocznym wydarzeniem naukowym i eksperckim poświęconym Białorusi.

Kongres rozpocznie się 22 września o godz. 10:00 w Sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego, w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (wejście do Sali z poziomu -2 MIIWŚ). Następnie (także w Sali konferencyjnej im. Jana Olszewskiego) w godz. 11:30-13:00 przewodniczący Kongresu Andrei Kazakevich wygłosi referat wprowadzający w tematykę trzydniowych obrad: "Belarusian science in 2023: status, trends and main challenges".

Wydarzenia w ramach konferencji odbywać się będą w trzech miejscach:

- Europejskie Centrum Solidarności, pl. Solidarności 1,
- Ośrodek Kultury Morskiej. Oddział Narodowego Muzeum Morskiego, ul. Tokarska 21/25,
- Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, plac Władysława Bartoszewskiego 1.

Tradycyjnie w centrum uwagi znajdzie się nie tylko Białoruś, ale cały region Europy Środkowo-Wschodniej. Kongres obejmie około 60 paneli i dyskusji publicznych, podczas których poruszone zostaną różnorodne zagadnienia, od ekonomii, polityki i stosunków międzynarodowych po historię, językoznawstwo i kulturę. Ponadto podczas Kongresu odbędą się prezentacje książek, dyskusje publiczne, projekty badawcze i edukacyjne, a także Nagroda Kongresu za najlepszą publikację naukową w roku 2022.

Pełny program dostępny w językach: angielskim, białoruskim oraz litewskim znajduje się na stronie www organizatora: General Program (icbs.by)

Informacja o biletach

Wstęp dla słuchaczy jest bezpłatny.

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Żołądź to owoc:

 

Najczęściej czytane