• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Impreza już się odbyła

Zdrowe wakacje - jak udzielać pierwszej pomocy

maj 18

sobota, godz. 9:00

Gdańsk Kowale, Zeusa 14/4
bilety 150 zł
cze 13

czwartek, godz. 8:50

bilety 250 zł
ulgowy 150 zł
W dniu 4 czerwca 2011 r. o godz. 9.30 na molo w Gdańsku Brzeźnie minister Ewa Kopacz zainauguruje akcję "Zdrowe wakacje", której celem jest edukacja społeczeństwa w zakresie bezpieczeństwa i zasad udzielania pierwszej pomocy. Spotka się również z ratownikami, którzy brali udział w akcji ratunkowej po wypadku pociągu w Mostach pod Lęborkiem. W dalszej części programu, o godzinie 11 odbędzie się pokaz współdziałania służb ratowniczych podczas symulacji wypadku łodzi rybackiej. W pokazie weźmie udział naziemny zespół pogotowia ratunkowego, wodna karetka ratunkowa oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

4 czerwca będzie również "dniem otwartym" w pogotowiach ratunkowych i bazach Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zainteresowani będą mogli poznać działanie poszczególnych elementów systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne: zespołów naziemnych i lotniczych pogotowia ratunkowego oraz dyspozytorni medycznych. Informacje o adresach placówek znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia: www.mz.gov.pl.

"Zdrowe Wakacje" to akcja Ministra Zdrowia i Związku Pracodawców Ratownictwa Medycznego Sp. ZOZ. Jej celem jest zapoznanie jak największej liczby osób z zasadami postępowania na miejscu nagłego zdarzenia i uświadomienie im, jak ważne jest dla życia poszkodowanych podjęcie akcji ratunkowej przed przybyciem fachowych służb medycznych. Umiejętność i gotowość podejmowania prostych czynności ratowniczych przez osoby będące na miejscu zdarzenia, wspomaga skuteczność działania systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne. 4 czerwca na ulicach 45 miast w Polsce pojawią się karetki pogotowia i ratownicy medyczni, którzy będą uczyli jak postępować z osobami w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego. To doskonała okazja, by zdobyć wiedzę i umiejętności, jak w prosty sposób można uratować życie drugiemu człowiekowi. W przypadku zatrzymania krążenia tylko natychmiast podjęta akcja ratunkowa (udrożnienie dróg oddechowych, masaż serca) daje szanse na przywrócenie czynności życiowych, dlatego niezwykle istotnym pozostaje stałe propagowanie idei pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia jako przejawu obowiązku obywatelskiego.

Opinie

Reklama

Sprawdź się

Wybierz poziom

Za co odpowiedzialne są bakterie?

 

Najczęściej czytane