• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Czy powinniśmy się bać sztucznej inteligencji? "Nie możemy ufać własnym oczom"

Piotr Kallalas
10 kwietnia 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (88)
- Jesteśmy przyzwyczajeni, aby myśleć o algorytmach jako o sztucznej inteligencji, ale one nie mają ludzkich cech, nie są inteligentne - mówi dr hab. inż.  Piotr Szczuko. - Jesteśmy przyzwyczajeni, aby myśleć o algorytmach jako o sztucznej inteligencji, ale one nie mają ludzkich cech, nie są inteligentne - mówi dr hab. inż.  Piotr Szczuko.

Czy chat GPT to rzeczywiście przełom? Czy już wkrótce będziemy wykorzystywać narzędzia sztucznej inteligencji w pracy, a może wręcz ją stracimy na rzecz nowych technologii? O wyzwaniach, jakie niesie rozwój algorytmów, porozmawialiśmy z dr hab. inż. Piotrem Szczuko z Katedry Systemów Multimedialnych Politechniki Gdańskiej.



Czy obawiasz się sztucznej inteligencji?

Dlaczego od paru tygodni mówimy tylko i wyłącznie o sztucznej inteligencji i czacie GPT?

Dr hab. inż. Piotrem Szczuko: Sztuczna inteligencja jest rozwijana od dziesiątków lat, natomiast ostatni czas przyniósł ogromny postęp dotyczący mocy obliczeniowej, która jest potrzebna, aby odpowiednio wydajnie trenować algorytmy i tym samym, aby poprawnie działały. Druga rzecz to dostępność danych - z roku na rok coraz więcej usług działa w Internecie, w chmurach, a zasoby i dane są coraz bardziej dostępne np. pełne teksty prac naukowych, wpisujące się w trend otwartej nauki, hasła Wikipedii i porady profesjonalistów. To wszystko jest inspiracją do tworzenia nowych inicjatyw, a twórcy algorytmów mają coraz lepsze podstawy, aby proponować coś pomysłowego.

W przypadku mocy obliczeniowej można stosunkowo tanio wynająć usługi we wspomnianej chmurze, które pozwalają przeprowadzić obliczenia bez potrzeby inwestowania w ogromną infrastrukturę serwerową. Te dwa trendy zbiegły się i napędzały rozwój np. algorytmu GPT, a także tych generujących obrazy, jak Midjourney czy Stable Diffusion - potrafiące na podstawie tekstu wyjściowego stworzyć bardzo realistyczny obraz, pejzaż czy grafikę np. Gdańską Starówkę stylizowaną na obraz van Gogha.

Sztuczna inteligencja wykryje nowotwór? Aplikacja doktorantki z PG Sztuczna inteligencja wykryje nowotwór? Aplikacja doktorantki z PG
Niektórzy wieszczą, że jest to przełom porównywalny z odkryciem Internetu.

Jestem bardzo sceptyczny i nie nazywałbym tego przełomem. Jesteśmy przyzwyczajeni, aby myśleć o algorytmach jako o sztucznej inteligencji, ale one nie mają ludzkich cech, nie są inteligentne. Świetnym przykładem są najnowsze eksperymenty w postaci chatu GPT w wersji 4, który został zintegrowany z wyszukiwarką internetową. Użytkownikowi wydaje się, że rozmawia z odrębnym bytem, drugim człowiekiem, z ekspertem. To jest mylne, bo algorytmy zaskakują nas tym, że potrafią konstruować długie wypowiedzi, które jednak tylko pozornie mają sens. Tymczasem sposób generowania tekstu jest narażony na błędy. To jest algorytm statystyczny - chat GPT uczy się i analizuje, że skoro na ekranie pojawiły się konkretne słowa, to najbardziej prawdopodobnym dalszym ciągiem jest kolejne słowo. To tylko statystyczna zależność. Algorytmy przytaczają zmyślone fakty, przeinaczają daty, mają problem z prostymi logicznymi zagadkami czy interpretowaniem intencji pytającego. Takich drobiazgów jest dużo i pokazują wady tego systemu.

Czy już wkrótce będziemy wykorzystywać algorytmy w pracy?

Trudno powiedzieć. Robię rozmaite próby z tymi algorytmami i dostrzegam zalety i wady. Można założyć, że kiedyś będzie to przydatne naukowcom, którzy np. potrzebują streszczeń dużej liczby prac. To może przyśpieszyć pracę, choć jak wspomniałem, jestem sceptyczny, bo nadal są popełniane błędy. W ostatnim czasie poprosiłem o streszczenie książki, którą przeczytałem, a więc pozornie prostą rzecz. Algorytm sięgał do zasobów i mieszał fakty z różnych źródeł - wymieszał definicje w profesjonalnej wypowiedzi, a innym razem bohaterów opowieści w streszczeniu. Kiedyś zapytałem też o podstawy przetwarzania języka naturalnego, czyli natural language processing, a chat pomieszał to z programowaniem neurolingwistycznym. Połowa wypowiedzi była prawidłowa, a potem był "przeskok na inne tory", bardzo szkodliwy, bo potencjalnie niezauważalny dla osoby niezaznajomionej z tematem.

Nowy samochód badawczy z PG pomoże w utrzymaniu dróg Nowy samochód badawczy z PG pomoże w utrzymaniu dróg
Rozwijanie tych technologii i poprawa błędów to kwestia czasu?

Postęp GPT w kolejnych wersjach jest tak dynamiczny i tak szybki, że za chwilę pewnie ujrzymy wersje niemające tych błędów. Będzie można je włączyć do codziennej pracy np. tworzenia podsumowań tekstów, streszczania korespondencji mailowej. To będzie przyspieszało wiele naszych zadań. Na pewno Chat GPT może być doskonalszy. Natomiast oczekiwałbym, aby kolejne kroki rozwoju polegały na stworzeniu procedur niekoniecznie opartych o sztuczną inteligencję, ale o sprawdzanie wiarygodnych źródeł - pozwalające wręcz na automatyczne sprawdzanie faktów. Wikipedia jest moderowana przez użytkowników, którzy dbają o jej wiarygodność, chat GPT próbuje to robić, ale w tym momencie miesza różne źródła całkowicie chaotycznie. Co ciekawe, w ostatnim czasie Google ogłosiło nowe narzędzie o nazwie Bard, podkreślając, że algorytmy się mylą i to użytkownik ma stać na straży rzetelności. Bard nawet informuje, że jest możliwość generowania trzech różnych odpowiedzi i to na nas spoczywa odpowiedzialność ich wyboru i weryfikacji.

- Nie obawiam się, że to się wyrwie spod kontroli, bo wciąż algorytmy są uruchamiane przez odpowiedzialne korporacje. Firmy są świadome - mają własne działy poświęcone etyce, zrównoważonemu rozwojowi.
Pojawiają się teorie, że sztuczna inteligencja nam zagraża, że może przestać być kontrolowana.

Nie obawiam się, że to się wyrwie spod kontroli, bo wciąż algorytmy są uruchamiane przez odpowiedzialne korporacje. Firmy są świadome - mają własne działy poświęcone etyce, zrównoważonemu rozwojowi. Jako użytkownicy również mamy wpływ na to, komu będziemy ufali i z czego będziemy korzystać. Oczywiście powinniśmy wdrażać regulacje prawne, ale najważniejsza jest edukacja i świadomość, że nie można ufać temu, co się widzi, temu co się słyszy, bo algorytmy są w stanie wygenerować pozornie wiarygodne rzeczy, które nie mają nic wspólnego z prawdą. Największym zagrożeniem jest nasze lenistwo. Jeśli poprosimy o wygenerowanie pracy na zaliczenie, to będą tego konsekwencje. Jest duże ryzyko, że tekst będzie pełen niespójności logicznych i faktów wymyślonych przez algorytm, co jest nazywane halucynacją. Nie mówię tylko o ewentualnym oblaniu, ale materiał pojawi się w bazach, będzie powielany nieintencjonalnie bez zamysłu autora i tym samym będzie generował błędy w przyszłości. Jako wykładowcy staramy się uświadamiać studentów o tych zagrożeniach i uczyć społeczeństwo, jak bezpiecznie korzystać z nowych technologii. Przede wszystkim ważny jest fact checking, weryfikacja.

Sieci neuronowe, sterowanie pojazdów falami EEG i blockchain. PG wyróżniła projekty badawcze Sieci neuronowe, sterowanie pojazdów falami EEG i blockchain. PG wyróżniła projekty badawcze
Ostatnio widzieliśmy fałszywe zdjęcia Donalda Trumpa pojmanego przez policję.

Jeszcze raz powtórzę, powinniśmy ostrzegać odbiorców mediów, że nie możemy ufać własnym oczom. Technologia deep fake to już nasza codzienność i nie jesteśmy się w stanie przed tym bronić. Pozostaje jedynie rzetelność dziennikarska. Z drugiej strony, im więcej będzie takich przykładów jak fejki z osobami publicznymi czy znanymi aktorami, tym bardziej będziemy rozumieć, jak to działa. Potrzebne są również narzędzia weryfikacji - na przykład wyraźne oznakowanie niezweryfikowanych kont w mediach społecznościowych, aby użytkownik od razu miał możliwość oszacowania wiarygodności źródła. Algorytm, który wnosi coś do obrazu, powinien również generować podpis wskazujący na zmiany, tak jak narzędzie bing create firmy Microsoft. Na poziomie Unii Europejskiej mamy rekomendacje AI Act określające zalecenia stosowania takich algorytmów i zobaczymy, jak konkretne kraje będą wdrażały ten dokument. Są również cele nieszkodliwe, takie jak rozrywka czy cele artystyczne. Należy pamiętać, że jest to narzędzie i tylko od człowieka zależy, do czego je wykorzysta.


Widzimy jednak, jak sztuczna inteligencja wchodzi w inne obszary nauki np. diagnostyki medycznej.

Mówimy tu o różnych technologiach. Zadaniem GPT jest tworzenie czy wymyślanie tekstu. Z kolei w zagadnieniach medycznych głównym wyzwaniem jest klasyfikacja, technologia ma nauczyć się pracować na rzeczywistych danych. Nie ma wymyślać nowych danych, a precyzyjnie odróżniać wzorce. To jest ogromny plus rozwoju sztucznej inteligencji, że taką specjalistyczną wiedzę prawie bezkosztowo można powielać i stosować w każdym ośrodku medycznym na świecie. Algorytmy pozwalają przykładowo odtwarzać struktury białek, co jest potrzebne przy tworzeniu nowych leków, stwierdzać, które substancje chemiczne mogą wejść w skład nowych, eksperymentalnych leków. Potrafią wreszcie diagnozować różne choroby z obrazu tomograficznego czy rentgenowskiego. To działa coraz lepiej i pokładamy w tym ogromną nadzieję. Mówi się również o zastępowaniu niektórych zawodów przez AI, ale kompetencje ludzkie są potrzebne nawet w świecie zdominowanym przez algorytmy, przede wszystkim do podejmowania ostatecznej i odpowiedzialnej decyzji na podstawie sugestii podsuwanych przez algorytm.

Czy w Pana Zakładzie również trwają prace w oparciu o sztuczną inteligencję?

Nasz zespół, czyli Katedra Systemów Multimedialnych, od wielu lat zajmuje się wykorzystaniem sztucznej inteligencji do przetwarzania danych multimedialnych i biometrycznych. Mówię przykładowo o analizie sygnałów EEG w celu określenia poziomu świadomości osób sparaliżowanych, wykrywania intencji ruchu u takiej osoby albo o analizie akustycznej czy wideo w celu określania zdarzeń np. z kamer monitoringu, zdarzeń niebezpiecznych czy wypadków. Zrealizowaliśmy oparty na tej koncepcji projekt "INZNAK - inteligentne znaki drogowe", a w tym roku kończymy kolejny "INFOLIGHT - Chmurowa platforma oświetleniowa dla inteligentnych miast", który ma na celu opracowanie automatycznych algorytmów sterujących oświetleniem w mieście. Jeśli jest pora spokojna i mamy niewielki ruch uliczny, to możemy zmniejszać zanieczyszczenie światłem, ograniczać zużycie energii. Na razie testujemy to na kampusie - mamy kilka inteligentnych lamp z czujnikami - nawet nie używamy kamer, a całość bazuje na monitorowaniu podczerwieni i czujników akustycznych. Gdy oprogramowanie wykryje większe natężenie ruchu, automatycznie rozświetlają się lampy przed obiektami. Chodzi więc o optymalizację oświetlenia - niebieskie światło jest dobre dla kierowców, ale w mieście, a dokładniej przy zabudowie mieszkalnej, takie światło się nie sprawdza, bo zaburza poziom melatoniny i tym samym nasz odpoczynek. Projekt był finansowany ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, organizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

We współpracy z lekarzami z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego rozpoczynamy wkrótce projekt "ADMEDVOICE - Adaptacyjny system inteligentnego przetwarzania mowy lekarzy wraz ze strukturalizacją wyników badań i wspomaganiem procesu terapeutycznego".

Śledzimy ciągle postępy badań nad sztuczną inteligencją na świecie i wdrażamy najnowsze technologie do programu kształcenia. W tym celu od 2021 roku realizujemy projekt "AI Tech - akademia innowacyjnych zastosowań technologii cyfrowych", finansowany z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, którego rezultatem jest uruchomienie dwóch nowych specjalizacji na studiach II stopnia (magisterskich) na wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki w Politechnice Gdańskiej, dedykowanych sztucznej inteligencji i uczeniu maszynowemu.

Miejsca

Opinie (88) 8 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • To dopiero początek... (1)

    • 15 0

    • ...a woda jest mokra. Ameryki nie odkryłeś.

      • 3 4

  • Mikroroboty zbierające informacje (2)

    krążąc po ciele człowieka. Na bieżąco dostarczające danych medycznych, usuwające miktoguzy i naprawiające wszelkie nieprawidłowości w tkankach.

    • 5 5

    • Komuś tu się nanotechnologia (1)

      ze sztuczną inteligencją pomyliła.

      • 7 0

      • raczej ze

        sci-fi.

        Bo to takie same "pobozne zyczenia" uczelnianego establishmentu, uzasadniajacego swoje istnienie...

        • 0 0

  • AI może pomagać, ale ludzie je przeceniają (2)

    Np. taki Chat GPT wie tylko tyle, ile go nauczą, ile może sam wyszukać w internecie. Może podać uproszczoną wersję pewnych informacji i skierować do dalszych poszukiwań. Nie powinien jednak zastąpić naszych zdolności krytycznego myślenia i czytania ze zrozumieniem. Znam osoby, które chwalą się, że używają Chatu GPT do pisania prac na studiach. Moim zdaniem nie wróży to dobrze. Jeszcze jestem w stanie zrozumieć pytanie o podanie przydatnych pozycji naukowych (choć to też można wyszukać samemu), ale jeśli ktoś używa go do pisania fragmentów tekstu to jest to oszustwo.

    Chat GPT nie wie wszystkiego. Po otrzymaniu pytania związanego z pewną rzeczą, którą się interesuję, udzielił błędnej odpowiedzi. Cóż, żeby ją dobrze zrozumieć trzeba było poszukać w paru książkach, choć w internecie też jest trochę stron, na których jest opisana.

    Poza tym ryzyko dezinformacji. W pewien sposób nasze pytania mogą warunkować odpowiedź AI. Np. pytając "czy ta postać historyczna była alkoholikiem?" (a nie była), Chat GPT może odpowiedzieć nam fikcyjną historią o zmaganiu się tej osoby z alkoholizmem. Gorzej, jeśli ktoś nieznając kontekstu wszelkie informacje będzie czerpał w takich programów, nie sprawdzając tego ani nie myśląc, skąd AI ma takie informacje.

    Nie twierdzę, że te programy nie będą się poprawiać. Jednak w pewnym stopniu są tylko odbiciem naszej własnej wiedzy - lepszej lub gorszej w porównaniu do różnych osób. Nie powinny być też rozwiązaniem dla leniwych.

    • 18 5

    • Bo to tylko taka lepsza wyszukiwarka (1)

      A te całe AI to zwykła analiza danych, ale upakowana w marketing i nowe technologie - z prawdziwą inteligencją to nie ma nic wspólnego.

      • 8 2

      • To nawet nie jest wyszukiwarka

        To coś, co udaje że mówi na temat i że odpowiada na zadane pytanie. Jeśli przypadkiem ktoś kiedyś się pytał innego internauty (człowieka) o to samo to masz szczęście i może dostaniesz prawidłową odpowiedź, ale jak nie to ChatGPT wyprowadzi ciebie na manowce i nawet tego nie zauważysz.

        • 4 0

  • Nie. Powinniśmy bać się braku inteligencji ludzi nie AI. (2)

    • 36 5

    • Jedno jest bezposrednia konsekwencja drugiego.

      • 0 0

    • Jak AI będzie wdrożona na pełną skalę, wraz z robotyzacją - przyjdzie brak intelgencji w społeczeństwie.

      To pewna sprawa. Nawet nie będziemy wiedziali jak działaja przedmioty zaprojektowane i wykonane przez AI. To będa dla nas boskie "black boxy".

      • 0 0

  • (1)

    Nie ma co się bać AI dopóki możemy wyjąć wtyczkę z kontaktu.

    • 15 3

    • A możemy?

      Przecież AI nie działa na komputerach lokalnie, tylko w chmurze, czyli gdzieś w serwerowniach daleko stąd, z własnymi backupami zasilania, jakby miało to jakieś znaczenie.
      Tyle że nie chodzi nawet o jakiegoś Terminatora, tylko o koncentrację możliwości zarobku wokół małej grupki bogatych ludzi których stać na własne serwerownie i zespoły data-science, co dla całej reszty ludzkości oznacza spadek atrakcyjności na rynku pracy i brak mobilności w drabinie społecznej (czyli osoby z klasy niższej nie przejdą do klasy średniej, a z klasy średniej do klasy wyższej).
      Po ponad 200 latach równości społecznej wrócimy do sytuacji, gdy kilka procent ludności będzie miała wszystko i będzie nietykalna, jak niegdyś arystokracja, a reszta społeczeństwa nie będzie miała wpływu na nic.

      • 9 1

  • Czekajcie Na Terminatora (1)

    • 12 3

    • Juz nie moge sie doczekac.najbardziwj 3 czesci i odpalenia atomowych iskanderkow

      • 0 0

  • Opinia wyróżniona

    Najbardziej analitycy i programiści (20)

    W pracy już korzystamy z takich rozwiązań, pracownik bez pojęcia o programowaniu był w stanie napisać wtyczkę do Wordpress korzystając z chata. Ponadto szef przygotował analizę finansowa firmy w kilkanaście sekund, coś co analityk robi na etacie. Widzę niestety przyszłość w tym rozwiązaniu i jest to sposób optymalizacji zasobów i kosztów.

    • 19 22

    • Sprawy finansowe firmy przekazać chatowi? (4)

      No raczej tak średnio. Nie ryzykowałabym.
      Jakieś dodatkowe analizy? Ok. Ale praca, którą ma wykonywać człowiek to już za gruba sprawa

      • 14 5

      • Hey (2)

        Na razie tak myslisz, przeczytaj jeszcze raz Profesora, od nas zalezy czy sprawdzimy czy nie, nie mozemy na sucho brac odpowiedzi. A pamietaj ze to versja 1.0. jak jestes analitykiem to proste ze nie ebdziesz miec pracy w przszlosci.

        • 5 4

        • (1)

          Jest już nowsza wersja i daje sobie radę z wieloma programami. Niebezpieczeństwo jest w tym że ludzie nie analizują tylko robią ctrl+c ctrl+v.
          Niestety sporą część ludzkości nie zdaje egzaminu z myślenia.

          • 5 1

          • Dlatego rozwój AI będzie przez ludzkość pożądany i nieograniczony

            Bo ludzie nie chcą zbyt wiele myśleć i chętnie przekażą tę kompetencję technologii za byle jakiego cukierka. Przyuczamy się do tego już od lat - bez Google Maps nigdzie nie trafimy, bez Wikipedii nie znamy podstawowych faktów, a bez mediów nie stać nas na jakąkolwiek indywidualną opinię. Teraz wykonamy tylko kolejny krok.

            • 1 1

      • Zenek cieć

        To właśnie chatGPT :) i tutaj sam siebie chwali

        • 0 0

    • Analizę finansową w kilkanaście sekund?

      A potem chatgtp ugotował szefowi pomidorową jak u babci, zrobił masaż i mocno przytulił. I żyli długo i szczęśliwie.

      • 24 6

    • Menagerowie, i ogólnie przyjęty biznes, po co zarzadzający jak takie AI szybciej zorganizuje ludziom pracę i wyliczy co da zysk. (1)

      • 8 0

      • asd

        Bo wczesniej nie bylo AI, teraz jest wiec ich zastapi. Przeczytaj jeszcze raz co mowi profesor. DObry wywiad.

        • 7 0

    • (4)

      czat gpt nie byl w stanie nawet ogarnąć mojego prostego skryptu, który używając REST i Outlooka tworzy dane z maili. Pisal cos tam ale nie tak jak trzeba.

      Jako pomoc do napisania takie skryptu jasne, jako zastępstwo nie. A nie jestem programista. ba nawet polowa programisty XD

      • 5 0

      • Chatem się podbiecsjs ludzie którzy nie mają pojęcia o programowaniu (1)

        Prawda jest taka że jest to tylko przydatne narzędzie i nic ponad to

        • 3 3

        • Gadasz bzdury, ponadto krytykujesz obecny model który już potrafi b. wiele.

          Proste zadanka, szkielety frameworków zrobi, nawet poma zmieni w sposób kompatybilny z całą resztą. Ostatnio jeden ziomek zrobił flappy birda od 0 za pomocą Chata. Kilka iteracji zajęło mu chwilę w porównaniu do pracy oryginalnego twórcy. Nie - nie jesteśmy wyjątkowi.

          • 0 0

      • (1)

        Korzystasz z płatnej wersji? Bo trochę się różni od tej starej darmowej.

        • 1 1

        • nieee, darmowa ofc

          • 0 0

    • Wordpress przecież po to istnieje żeby ludzie bez pojęcia o programowaniu mogli się w tym poruszać xD (6)

      Poproś chat żeby ci np stworzył do aplikacji nowy feature który zażyczył sobie klient i niech ci to zintegruje potem z API i backendem

      • 5 1

      • W wersji 4 już robi wiele wiecej (5)

        Dobrze zadane pytanie i miałem soft do sterownika w C
        Myśle, ze nadchodzą złe czasy dla programistów, nie będziecie już tak potrzebni .

        • 2 3

        • Właśnie będzie jeszcze więcej pracy (4)

          Bo to ten soft możesz sobie w dupę wsadzić jeśli nie masz stworzonej reszty architektury, której chat ci nie stworzy. Jedynie przyspieszy proces tworzenia, więc będzie można tworzyć aplikacje szybciej i lepiej.

          • 4 3

          • Wszyscy dzisiaj tak się pocieszają (1)

            Medycy na przykład - lekarz zawsze będzie niezbędny, bo intuicja i doświadczenie ze studiów więcej ważą niż jakieś tam miliony wchłoniętych prac naukowych i diagnoz z całego świata. Każdy uważa, że akurat jego branża jest bardzo specyficzna i w związku z tym niezagrożona. Good luck my friend. :)

            • 0 1

            • Może ty tak myślisz o swojej branży

              Ja jestem elastyczny i przebranżowienie się nie jest dla mnie najmniejszym problemem

              • 0 0

          • Dla Juniorów nie bedzie bądź bedzie gorzej platna (1)

            Jesli mam trzymać na etacie człowieka który większość czasu pisze kod ze stack overflow i Google, to wole kupić licencje na ver 4 i mieć zdebugowany kod w kilka sekund.

            • 0 0

            • To się na tym giewno znasz jeśli wierzysz że programowanie to przepisywanie skądś kodu xD

              AI będzie dla Januszy twojego pokroju dużym rozczarowaniem

              • 0 0

  • Stucna Ynteligencja dyktuje normy spalin ue (2)

    i zakaz rejestracji nowych spalinowych po 2035.

    • 15 7

    • Akurat to dyktuje brak inteligencji

      • 2 2

    • Super, będzie czystsze powietrze.

      • 0 0

  • hahahah sam sobie zaprzecza ale to nic nowego nieda sie kotrolowac sztucznej inteligencji na zaawansowanym poziomie to juz dawno (2)

    i potwierdzone.Na szczescie jeszcze nam bardzo daleko do tego poziomu.Ale najbardziej sie usmiałem z tego ze działy poswiecone etyce hahahaha.Zapomniał o dziale zysków, pieniedzy i władzy!!
    Jaka etyke maja media w Polsce kazdy moze sie przekonac .Jaką etyke maja politycy w Polsce i na świecie tez kazdy moze sie przekonac!!
    Poziom tej uczelni jest tak słaby ze mogli by przynajmniej jeszcze je nie zaniżać .Sztuczna inteleigencja na poziomie samo stanowienie nie moze byc kontrolowana i tak to bedzie .a to naszczescie co mamy obecnie jest na tak smiesznym poziomie ze tylko przeszkadza i utrudnia nam zycie a służy jedynie ograniczeniu kosztów jednoczesnie kosztem jakosci obsługi klienta
    i jak juz kiedys pisałem juz teraz jest zagrożeniem dla korpooszczurków .A to spowoduje ze te betonowe klocki które unas sie masowo stawia by tutaj przenosic te zaplecza firm bo w Indiach juz zadrogo w Gdańsku sporo taniej bedą swiecic pustkami.

    • 13 4

    • Jak zawsze najbardziej zaawansowany jest dział sztucznej inteligencji w przemysle zbrojeniowym jaki tam jest poziom etyki?

      • 5 0

    • Napisz to może ze znakami interpunkcyjnymi

      Sztuczna inteligencja dałaby radę

      • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Freon to:

 

Najczęściej czytane