• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Dodatkowe miejsca na uczelniach. Rekrutacja trwa

Wioleta Stolarska
24 sierpnia 2018 (artykuł sprzed 5 lat) 
Trójmiejskie uczelnie wyższe ogłosiły dodatkowe nabory na studia. Trójmiejskie uczelnie wyższe ogłosiły dodatkowe nabory na studia.

Jeszcze nie wszystko stracone - przekonują trójmiejskie uczelnie i przypominają o dodatkowej rekrutacji na studia. Wciąż nie brakuje osób, które z różnych powodów nie zdążyły jeszcze złożyć dokumentów na studia, czy po prostu nie zdecydowały jeszcze o dalszej edukacji. Oferta uczelni jest trochę bardziej okrojona niż podczas naboru podstawowego, ale nadal jest w czym wybierać.



Czy oferta edukacyjna uczelni z Trójmiasta jest atrakcyjna?

Większość maturzystów już wybrała kierunek studiów. Najwięcej, bo aż 33 osoby starały się o miejsce na ekonomię na Politechnice Gdańskiej. O jedno miejsce na filologii angielskiej i psychologii na Uniwersytecie Gdańskim z kolei walczyło aż 10 osób. Przyszli studenci stawiają też na kierunki związane z bezpieczeństwem i służbami specjalnymi, coraz większym zainteresowaniem cieszą się też kierunki biznesowe - zarządzanie, finanse czy anglojęzyczne studia menadżerskie.

Ciągle jednak nie brakuje osób, które z rozmaitych powodów nie zdążyły jeszcze złożyć podania na studia. Nic straconego - przekonują trójmiejskie uczelnie wyższe, które ogłosiły dodatkowe nabory na studia.

Czytaj też: Władze trójmiejskich uczelni o ustawie Gowina: Czekaliśmy na zmiany

Studenci poszukiwani na uniwersytetach i politechnice



- Zainteresowani rozpoczęciem studiów na Politechnice Gdańskiej w nadchodzącym roku akademickim mają jeszcze szansę dostać się na wymarzone kierunki. Dodatkowa rekrutacja rozpocznie się 11 września i potrwa do 17 września 2018 r. Kandydaci mogą wybierać spośród przeszło dwudziestu kierunków studiów stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia - informuje biuro prasowe Politechniki Gdańskiej.
Dostępne są miejsca na studiach stacjonarnych I stopnia (chemia budowlana, Green Technologies and Monitoring, korozja, zielone technologie i monitoring, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn w j. angielskim, energetyka, Energy Technologies, oceanotechnika, transport), niestacjonarnych I stopnia (analityka gospodarcza, oceanotechnika), stacjonarnych II stopnia (analityka gospodarcza w j. angielskim, zarządzanie w j. angielskim, Green Technologies and Monitoring, zielone technologie i monitoring, budownictwo w j. angielskim, inżynieria środowiska w j. angielskim, geodezja i kartografia, matematyka) oraz niestacjonarnych II stopnia (informatyka). Z kolei Gdański Uniwersytet Medyczny prowadzi rekrutację uzupełniającą jedynie na jeden kierunek - zdrowie publiczne, studia stacjonarne II stopnia.

Uczelnie oferują miejsca na studiach dziennych i zaocznych. Uczelnie oferują miejsca na studiach dziennych i zaocznych.
Wolne miejsca są też na wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego.

- W stosunku do ubiegłego roku tych kierunków w dodatkowej rekrutacji, a zatem tam, gdzie zostały jeszcze miejsca jest mniej, ale jak co roku sporo jest na tryb płatny, czyli studia niestacjonarne - informuje dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy Uniwersytetu Gdańskiego.
Na studia stacjonarne I i II stopnia aplikować można jeszcze na kierunki wydziałów: Biologii (biologia, biologia medyczna, ochrona zasobów przyrodniczych), Chemii, Ekonomicznego (Międzynarodowe stosunki gospodarcze, specjalność International Business), Filologicznego (amerykanistyka, Cultural Communication, etnofilologia kaszubska, filologia angielska, germańska, klasyczna, polska, romańska, rosyjska, kulturoznawstwo, lingwistyka stosowana, skandynawistyka, slawistyka, teatrologia, wiedza o filmie i kulturze audiowizualnej), Historycznego (archeologia, etnologia, historia, historia sztuki, krajoznawstwo i turystyka historyczna, niemcoznawstwo, religioznawstwo), Matematyki, Fizyki i Informatyki (bezpieczeństwo jądrowe i ochrona radiologiczna, bioinformatyka, fizyka, fizyka medyczna), Nauk Społecznych (filozofia, pedagogika, politologia, socjologia), Oceanografii i Geografii (akwakultura - biznes i technologia, geografia, geologia, oceanografia), Prawa i Administracji (administracja, kryminologia).

- W Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu uruchomiliśmy dodatkową rekrutację na studia II stopnia: kierunek wychowanie fizyczne i kierunek sport, a także na studia I stopnia na kierunkach terapia zajęciowa oraz turystyka i rekreacja - informuje Monika Żmudzka, rzecznik prasowy AWFiS.
Kompletu studentów nie ma jeszcze Akademia Morska w Gdyni, która już od 1 września oficjalnie stanie się Uniwersytetem Morskim. Uczelnia rekrutuje dodatkowo na Wydziale Elektrycznym - kierunki: elektrotechnika oraz elektronika i telekomunikacja oraz Wydziale Mechanicznym - kierunek budowa i eksploatacja maszyn.

W Akademii Sztuk Pięknych przyszli studenci mogą jeszcze aplikować na rzeźbę - studia jednolite magisterskie, grafikę - studia II stopnia, specjalność grafika artystyczna oraz grafikę niestacjonarną.

Czytaj też: Trójmiejskie uczelnie w prestiżowym rankingu

Prywatne uczelnie rekrutują do końca



Rekrutacje trwają wciąż na uczelniach niepublicznych, które cały czas mają dla przyszłych studentów bogatą ofertę zajęć.

- W tym roku w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni obserwujemy większe zainteresowanie studiami, co może być związane z dodatkowymi programami stypendialnymi, dzięki którym nasi studenci mogą otrzymywać wsparcie finansowe na czas nauki, w wysokości nawet 800 zł miesięcznie. Dlatego też decyzją rektora uruchomione zostały dodatkowe miejsca na studiach, obecnie rekrutujemy na prawo, zarządzanie, finanse i rachunkowość, administrację, bezpieczeństwo wewnętrzne, w tym na bardzo obleganą kryminologię i kryminalistykę, podatki doradztwo podatkowe, Międzywydziałowe Studia Menedżersko-Prawne, logistykę, a także na studia po angielsku Management oraz Global Logistics. Rekrutacja jest prowadzona do końca września - informuje Alicja Peplińska, rzecznik prasowy uczelni.
- W Sopockiej Szkole Wyższej kierunki, które się cieszą dużym zainteresowaniem a na które można jeszcze aplikować to: finanse i rachunkowość, zarządzanie i inżynieria produkcji, business and languages, finanse i ekonomia biznesu (studia dualne) oraz na kierunki architektoniczne czyli architektura krajobrazu, architektura i architektura wnętrz - informuje Joanna Pietrzak, rzecznik prasowy SSW.
Jak dodaje, architektura krajobrazu jest jedynym kierunkiem architektonicznym, na którym nie ma rozmowy kwalifikacyjnej, a obowiązuje kolejność zgłoszeń. By dostać się na architekturę lub architekturę wnętrz należy pozytywnie przejść rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się 19 września.

Wciąż wiele osób zastanawia się, na który kierunek aplikować. Wciąż wiele osób zastanawia się, na który kierunek aplikować.
Jak informuje, Gdańska Szkoła Wyższa specjalnie dla osób poprawiających wyniki matury przedłużyła rekrutację na studia do września.

- Przyjmujemy kandydatów na studia licencjackie i inżynierskie na kierunki: administracja, kryminologia, socjologia, pedagogika, ekonomia, stosunki międzynarodowe, turystyka i rekreacja, edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych, zdrowie publiczne, zarządzanie i inżynieria produkcji, architektura krajobrazu, gospodarka przestrzenna - informuje biuro prasowe uczelni.

Z kolei Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku rekrutację zmierza zakończyć dopiero w połowie października.

- Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku wraz ze swoim wydziałem w Gdyni prowadzi nabór od kwietnia do października na studia I stopnia na 15 kierunkach i studiach II stopnia na pięciu kierunkach, jednolite studia magisterskie, studia podyplomowe oraz studia MBA. W tym roku akademickim w WSB Gdańsk poszerzyliśmy ofertę dydaktyczną o dwa nowe kierunki na studiach I stopnia: administrację oraz multimedia i grafikę komputerową. Od nowego roku można także studiować zarządzanie II stopnia na Wydziale WSB w Gdyni. O przyjęciu na studia decyduje zdana matura oraz kolejność zgłoszeń - informuje Mirka Siergiej, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku.
Podobnie jest w Ateneum Szkole Wyższej, gdzie rekrutacja trwa do przełomu września/października.

- Na studiach I stopnia kandydaci mogą wybierać takie kierunki jak zarządzanie (m.in. zarządzanie w sporcie), filologię angielską, hiszpańską, niemiecką, włoską i szwedzką, pedagogikę, dziennikarstwo i komunikację społeczną oraz europeistykę. Na studiach II stopnia oferujemy europeistykę, pedagogikę oraz filologie: angielską, włoską i hiszpańską. Wszystkich chcących zdobywać dodatkowe kwalifikacje zapraszamy do zapoznania się z bogatą ofertą studiów podyplomowych. Dostępnych jest blisko 50 kierunków dla nauczycieli i nie tylko. Obecnie prowadzimy nabór na jesienną edycję podyplomówek - informuje uczelnia.

Miejsca

Opinie (65) 2 zablokowane

  • (2)

    Drugi akapit rozbawił mnie do łez (dotyczycący służb specialnych), komandos po filozofii ... Myślałem że chodzi tylko o taktykę, opanowanie i strzelectwo buahahaha :)

    • 12 1

    • Oczywiście.

      Tyle, że takie rzeczy to tylko w Izraelu:):)

      • 4 0

    • Bo w Polsce komandos ma zginąć za ojczyzną, więc po co mu umiejętności jak strzelanie czy taktyka. Tutaj się wielbi przegrane powstania, hymn wojskowy to Śpij kolego.

      • 3 3

  • (2)

    A gdzie niestacjonarna fizyka dla dojrzałego faceta interesującego się superzjonizowaną wodą czy fuzją laserowo-wodorowo-bornową, który ma czas tylko w weekendy? Zostaje tylko własna edukacja.

    • 10 1

    • WTF? (1)

      Najpierw zainteresuj się może encyklopedią taką zwykłą w jakiejkolwiek bibliotece a następnie rób zarzutki.
      Na fizykę techniczną nie przyjmą ciebie ale możesz zostać asystentem jakiegoś członka KOD w porywach.

      • 2 1

      • Odezwał się mistrz gramatyki...
        To, że czegoś nie rozumiesz nie znaczy, że jest źle napisane.

        • 5 0

  • Psychologia i filologia angielska serio? (1)

    Praktycznie po 90% kierunków na Uniwersytecie Gdańskim nie ma szans na pracę w zawodzie. Te pozostałe 10% to praca za 2500zł do ręki. Mężczyzna który skończy filologię angielską może tylko i wyłącznie biedować i nie ma szans na utrzymanie rodziny jeśli nie ma lub nie zdobędzie innego zawodu. Generalizuję ale zauważcie że czasy się zmieniają i łatwiej znaleźć pracę z określonym zawodem niż biegłym językiem angielskim którego robotnicy uczą się 3 miesiące w krajach gdzie jest to język urzędowy nawet bez pomocy kursów językowych. Ilość psychologów, filologów, specjalistów od zarządzania i ekonomii przekroczyła już nie tylko granice rozsądku na rynku pracy ale ilość stanowisk pracy które zostaną utworzone w tych specjalnościach do jakiegoś 2050 roku.
    Jak nie wiecie co ze sobą zrobić to uczcie się matematyki najlepiej na politechnice pracę zawsze znajdziecie.
    Robotnik wylewający masę bitumiczną z taczki w skandynawii zarabia około 11 000zł z czego za 7 000zł ma normalne życie na poziomie.
    Robotnik - cieśla po szkole zawodowej nawet więcej i to w Polsce :-).
    Rączki ma domyte a ego podniesie sobie zwyczajnie i prostacko tym co kupi za własne dochody.

    • 25 2

    • Anglista tłumacz

      Po samej filologii angielskiej to faktycznie lipa chyba,że ...ktoś jest tłumaczem. :) Znajomy skończył 8 lat anglistykę i w wieku 31 lat wybudował dom za gotówkę, jeździ 2- 3 razy w roku na zagraniczne wakacje...nie najgorzej co? :)

      • 0 1

  • A dlaczego pomijacie Wyższą Szkołę Zarządzania? (2)

    • 1 15

    • (1)

      Czym chcesz zarządzać, pustą kieszenią?

      • 7 0

      • Skończyłam tam fizjoterapię,

        więc nie będę zarządzać pustą kieszenią, a raczej swoją wiedzą i umiejętnościami

        • 0 1

  • 15:42

    Czy oferta edukacyjna uczelni z Trójmiasta jest atrakcyjna?
    32%tak, studenci mają w czym wybierać
    43%tak, ale wysyp nowych kierunków nie przekłada się na ich jakość
    25%nie, uczelnie mają mało do zaoferowania studentom
    łącznie głosów: 130

    • 4 1

  • Brakuje kierunków związanych z technika lotnicza

    Według mnie w ofercie trójmiejskich uczelni brakuje kierunku Lotnictwo i Kosmonautyka.

    • 7 2

  • A co z medycyna

    Są jeszcze?

    • 3 4

  • A dodatkowe miejsca pracy też są?

    No nie.

    • 7 0

  • GUMed to szkoła przyzakładowa

    • 7 0

  • GUMed - każdy gamoń ma doktorat a błędy lekarzy kryje ziemia na Łostowicach

    • 11 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Organizmy jednokomórkowe to:

 

Najczęściej czytane