• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

GWSH - tu się studiuje!

30 czerwca 2006 (artykuł sprzed 17 lat) 
Najnowszy artykuł na ten temat Uczelnia na miarę oczekiwań
Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna istnieje od 1999 r. Można tu studiować na trzech wydziałach: Pedagogiki, Politologii lub Studiów Europejskich. W roku akademickim 2006/2007 ruszą nowe specjalności. - Mamy nadzieję, że nasza poszerzona oferta (obejmująca specjalności europejskie, a także edukację zdrowotną i opiekę nad ludźmi starszymi) stworzy jeszcze lepsze perspektywy zawodowe absolwentom GWSH - mówi Prorektor ds. Kształcenia dr Michał Bank.

Atutami uczelni są: świetna kadra, rozbudowany system stypendialny, prężnie działające Biuro Karier. Studenci mogą korzystać z bezpłatnych lektoratów, biblioteki, pracowni komputerowej, basenu i siłowni. - Naszym studentom zapewniamy nie tylko wysoki poziom kształcenia, ale także naukę w optymalnych warunkach - mówi Rektor GWSH prof. dr hab. Zbigniew Machaliński.

W GWSH odbywają się ciekawe konferencje naukowe, działają: parlament studencki, koła naukowe, np. koło dziennikarskie, oraz studenckie grupy teatralne, chór uczelniany, a także klub filmowy. GWSH podejmuje wiele cennych inicjatyw. - Organizujemy różne imprezy charytatywne czy kulturalne - mówi dr Ewa Baniecka, specjalista ds. wydawnictwa, reklamy i promocji. - W roku akademickim 2005/2006 z myślą o uczniach z niezamożnych rodzin zorganizowaliśmy też cykl całkowicie darmowych zajęć przygotowawczych do matury, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W ich ramach odbyły się warsztaty z technik efektywnego zapamiętywania i z interpretacji wiersza oraz wykłady profesorów GWSH. Podobne zajęcia planujemy także w kolejnych latach. Tak ocenia tę inicjatywę jeden z uczestników: Bardzo fajny sposób prowadzenia zajęć... a co najważniejsze, coś z nich pozostaje w głowie, nie to co nudne zajęcia w mojej szkole.

Kandydaci na studia w GWSH są przyjmowani bez egzaminów wstępnych, według kolejności zgłoszeń. Wszelkie informacje znajdują się na stronie szkoły.

Kadra. GWSH zatrudnia:

 25 profesorów zwyczajnych,
 36 profesorów nadzwyczajnych,
 4 doktorów habilitowanych,
100 doktorów,
 80 magistrów (w tym 26 lektorów),
 2 lekarzy medycyny.


W ciągu najbliższych tygodni prezentować będziemy artykuły poświęcone trójmiejskim uczelniom. Artykuł o GWSH jest pierwszym z nich.

Zobacz także

Opinie (37) 3 zablokowane

  • matma

    Witam, chciałam zapytac jak jest z matamatyka? chodzi mi o wykłady i cwiczenia... dopiero rozpoczełam pierszy semestr na Samodzielnym Ksiegowym i po pierwszych zajeciach jestem przerazona!!! w szkole sredniej moja matematyka skonczyła sie na drugiej klasie!... teraz kompletnie nie rozumiem tego o czym mowi wykłądowca...wiem ze trzeba bedzie przysiasc i nadrobic ale juz sie boja nawet myslec o zaliczeniach!

    • 0 0

  • poziom zerwowy

    Znam ludzi którzy skończyli tą szkołę. Co niektórzy to porażka w podstawówce, liceum osły, a tu no proszę bez problemów zaliczają egzaminy. Niektórzy są nawet na 2 kierunkach. Słyszałam że poziom żenująco niski. Nie rozumiem jak mogą istnieć takie szkoły które dają wykształcenie i ludziom nadzieję że są wykształceni.

    • 0 2

  • Zastanawiam się

    Znajoma mi poleciła tą szkołę. I nie wiem co zrobić. Na poły czytuję pozytywne opinie i na poły także są negatywne. Wyznaję zasadę "W każdym kłamstwie, jest ziarnko prawdy", tak więc coś w tych "negatywach" jest prawdą.
    Z tytułu olania sobie "szkoły ponad gimnazjalnej" i nie trafienia w przedmioty zdawane na maturze, na UG nie mam co się "pchać". Nawet na niestacjonarne. Na PWSH trzeba za każdą rzecz płacić (a to praktyki, a to coś, znajdą zawsze coś za co trzeba zapłacić).
    Dowiedziałam się o GWSH i teraz jestem w kropce. Czy skończyć edukację na certyfikacie ISO czy iść "dalej" i pogłębić swą wiedzę...

    • 0 0

  • Ech,...

    Kończę pierwszy rok studiów dziennych (pedagogika - wczesna edukacja z nauczaniem języka angielskiego). A więc tak...mam bardzo mieszane uczucia na temat tej szkoły. Jeżeli chodzi o wykładowców to wszyscy są z UG, niektórzy mają dobry poziom i naprawdę wymagają (mam w grupie kilka osób które nie zdały), a niektórzy profesorowie to po prostu żenada... Jestem z tych osób, którym naprawdę zależy na porządnym wykształceniu, a nie na papierku. Niestety po pierwszym roku studiów czuję, że jest to rok zmarnowany na siedzeniu na pupie i nic nie robieniu, jedyne co mogę pochwalić to wysoki poziom nauczania języka angielskiego (na czym najbardziej mi zależało). Mam łącznie 4 przedmioty związane z angielskim i wszystkie z nich są prowadzone w sposób profesjonalny. Co mnie najbardziej załamało w tej szkole...przy rekrutacji obiecywano dodatkowy język hiszpański (przez cały rok nic nie dały pisane petycje i prośby...debile!!). A tak to jest powiedzmy ok...bardzo miła obsługa dziekanatu, biblioteki. Gdybym miała wybierać jeszcze raz studia...raczej nie wybrałabym tej szkoły, ale niestety nie mam porównania z innymi uczelniami.Pozdrawiam, udanego wyboru! :)

    • 0 0

  • Najgorsza uczelnia

    Obecny poziom na tej uczelni daje wiele do życzenia. Kończyłam kilka uczelni i w żadnej nie było tak niskiego poziomu, dezorganizacji i bałaganu. Cześć wykładowców okej - fajne ciekawe wykłady, ale większość - żal pisać. mgr bez wiedzy i polotu- uczący przedmiotów do których nie mają uprawnień. To była rzeczywistość. Ogólnie wszyscy zdawali i nikt nie narzekał, ale co powiedzieć o kimś kto nic nie umie a ma bdb na dyplomie. Tam to standard dyplom ocena bdb nie zależnie od wiedzy. Oczywiście byli i tacy, którzy się starali i przykładali, ale w mniejszości. Nie polecam tej uczelni są lepsze o lepszym standardzie i mniejszym bałaganie.

    • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

I Ogólnopolska Konferencja Ginekologii, Położnictwa i Chorób Piersi MEDFEM

konferencja

Piknik "Rodzina, Zdrowie, Nauka = Merito"

w plenerze, warsztaty, kiermasz, zajęcia rekreacyjne

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie włókna pochodzenia naturalnego stosuje się w przemyśle?

 

Najczęściej czytane