• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy ranking szkół podstawowych 2024 Trojmiasto.pl

Wioleta Stolarska
1 marca 2024, godz. 09:00 
Opinie (135)
Jaką szkołę podstawową wybrać w Trójmieście? Jaką szkołę podstawową wybrać w Trójmieście?

Do jakiej szkoły podstawowej zapisać dziecko? Wybrać placówkę publiczną czy prywatną? Jakie są kryteria przyjęć dzieci? Wybór szkoły podstawowej jest ważny dla dzieci, a przede wszystkim dla ich rodziców. Dlatego kolejny raz stworzyliśmy Trójmiejski Ranking Szkół Podstawowych oraz poszczególne rankingi dla Gdańska, Gdyni i Sopotu, które podpowiedzą rodzicom, jak placówki wypadają w kontekście końcowego egzaminu ósmoklasisty. Na podstawie wyników egzaminów z 2023 r. wyłoniliśmy te podstawówki, w których uczniowie wypadli najlepiej.



Użytkownicy naszej aplikacji zostali już o tym powiadomieni
Pobierz aplikację: Android iPhone


Ranking szkół podstawowych 2024 - Gdańsk, Gdynia Sopot



Jakie kryteria są dla Ciebie najważniejsze przy wyborze szkoły podstawowej dla Twojego dziecka?

W nowym rankingu trójmiejskich szkół podstawowych wykorzystaliśmy zestawienie wyników egzaminów ósmoklasisty przeprowadzonych w ostatnich latach, udostępnione przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku. Pod uwagę wzięliśmy średnie wyniki uzyskane ze sprawdzianów z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego. Biorąc pod uwagę, że szkoły różnią się od siebie liczbą uczniów, którzy przystępowali do egzaminów, pozycje w rankingu wyznaczyliśmy na podstawie średniej ważonej.

W naszym rankingu znajdziecie dwie ważne informacje: o tym, jakie wyniki z egzaminów szkoły uzyskały w 2023 r., co zdecydowało o pozycji w rankingu, ale też porównanie wyników z dwóch ostatnich lat (2022 i 2021), które pokazują, jak w tym czasie zmieniał się poziom wyników w danej szkole.

Co ważne, ze względu na przeprowadzane reformy edukacji i zmiany systemu szkolnictwa nie we wszystkich szkołach co roku były przeprowadzane egzaminy ósmoklasisty.

Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl Nowy ranking szkół średnich 2024 Trojmiasto.pl

Ranking szkół podstawowych 2024. W czołówce szkoły prywatne i społeczne



Z naszego zestawienia wynika, że w Trójmieście najlepiej wypadły prywatne szkoły podstawowe (niepubliczne, społeczne, katolickie). Tegoroczne zestawienie różni się od ubiegłorocznego rankingu: widzimy w nim zarówno awanse, jak i spadki placówek.

Najlepszą szkołą podstawową jest Szkoła Podstawowa "Niedźwiednik" w Gdańsku, która osiągnęła najwyższą średnią ze wszystkich przedmiotów na egzaminie - 93 proc. - to awans z 5. pozycji.

Zaraz za nią na 2. miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa Fregata Dla Dziewcząt w Gdańsku ze średnim wynikiem za 2023 r. - 92,333 proc. - to awans z 15. miejsca. Na 3. miejscu uplasowała się Gdańska Autonomiczna Szkoła Podstawowa, uzyskując jedynie minimalnie niższą średnią - 92,327 proc. (awans z 12. miejsca).

Z kolei na 4. pozycji uplasowała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa "Sokrates" w Gdańsku z wynikiem 90 proc. 5. pozycja to Amerykańska Szkoła Podstawowa w Gdyni (89,67 proc.).


Na 6. miejscu jest Pierwsza Szkoła Społeczna Podstawowa im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdyni (89,67 proc.). 7. pozycja to II Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku (89 proc.).

Na 8. miejscu znalazła się Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Rodziny w Gdyni (89 proc.). 9. pozycja to z kolei Prywatna Szkoła Podstawowa "Liber" w Gdyni (88,67 proc.). 10. miejsce zajęła Sopocka Autonomiczna Szkoła Podstawowa (88,6 proc.).

Z kolei 11. miejsce to Szkoła Podstawowa im. św. Jana De La Salle w Gdańsku (88,02). 12. lokata należy do III Społecznej Szkoły Podstawowa STO w Gdańsku (88 proc.). Na 13. miejscu znalazła się I Społeczna Szkoła Podstawowa STO w Gdańsku (87,33 proc.). Na 14. miejscu uplasowała się Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa w Sopocie (85,67 proc.). 15. pozycja to ZSO nr 2 Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku (83,68 proc.) - to również pierwsza publiczna szkoła w zestawieniu.

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W TRÓJMIEŚCIE - pełna lista szkół

Ranking szkół podstawowych 2024. Publiczne placówki - jak wypadły?



Wśród szkół publicznych najlepszy wynik osiągnęła Szkoła Podstawowa nr 33 im. Stefana Banacha w Gdańsku (ZSO nr 2) - ze średnią 83,68 proc. znalazła się na 15. pozycji (w ubiegłorocznym rankingu pierwsza publiczna szkoła była na 20. miejscu).

Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 20 im. Morskiego Pułku Strzelców w Gdyni na 20. pozycji (82,33 proc.). Na 21. miejscu rankingu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 18 im. Kornela Makuszyńskiego w Gdyni (81,69 proc.). Zaraz za nią na 24. miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 27 im. Dzieci Zjednoczonej Europy w Gdańsku (81,33 proc.).

Wśród szkół publicznych kolejną, 28. lokatę zajęła Szkoła Podstawowa nr 81 im. prof. Michała Siedleckiego w Gdańsku (79,70 proc.). 30. miejsce to Szkoła Podstawowa nr 48 im. gen. Józefa Hallera w Gdańsku (79,06 proc.).

34. pozycja to Szkoła Podstawowa nr 46 w Gdyni (78 proc.). 8. szkołą publiczną z najlepszym wynikiem w zestawieniu i 35. pozycją jest Szkoła Podstawowa nr 80 im. Budowniczych Portu Północnego w Gdańsku (77,73 proc.). Kolejna jest Szkoła Podstawowa nr 77 w Gdańsku (77,73 proc.). 37. lokata i 10. miejsce wśród szkół publicznych to Pozytywna Szkoła Podstawowa w Gdańsku (77,11 proc.).

Na 11. pozycji wśród szkół publicznych jest z kolei Szkoła Podstawowa nr 24 im. Gustawa Morcinka w Gdańsku (38. miejsce rankingu - 76,72 proc.). 12. miejsce to Gdańska Szkoła Szermierki - Szkoła Podstawowa nr 70 z oddziałami sportowymi (39. miejsce rankingu - 76,33 proc.). Kolejna na 13. miejscu jest Szkoła Podstawowa nr 34 z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Gdyni (76,12 proc.).

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDAŃSKU

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GDYNI

ZOBACZ RANKING SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W SOPOCIE

Wybór i rekrutacja do szkoły podstawowej w Gdańsku, Gdyni i Sopocie



Podczas rekrutacji do publicznych szkół podstawowych obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że w pierwszej kolejności do placówki są przyjmowani kandydaci zamieszkali w obwodzie szkoły podstawowej - przyjmowani są z urzędu na podstawie zgłoszenia.

Jednak skorzystanie z miejsca w szkole obwodowej jest prawem, a nie obowiązkiem. Na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów publiczna szkoła może przyjąć dzieci spoza obwodu, o ile dysponuje wolnymi miejscami. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również w Trójmieście szkoły prywatne.

Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych 2024/25. Rekrutacja rusza już w marcu Zapisy do przedszkoli i szkół podstawowych 2024/25. Rekrutacja rusza już w marcu
Nasz ranking podpowiada, jak szkoły w Trójmieście, zarówno publiczne, jak i prywatne, wypadają pod względem przygotowania do egzaminów kończących szkołę podstawową, na co składa się aż osiem lat edukacji. To jednak niejedyne kryterium brane pod uwagę przez rodziców przy wyborze szkoły dla dziecka.

Na co zwracać uwagę? Z pewnością ważne są zajęcia dodatkowe, które oferuje placówka, bo przecież rodzicom zależy na tym, żeby szkoła gwarantowała opiekę i rozwój, a nie była tylko przechowalnią dla dziecka. To również lokalizacja czy dobre opinie innych rodziców. Dla niektórych ważna jest też liczba osób w klasie, np. maksymalnie 20 uczniów, dłuższe godziny otwarcia czy dostępność indywidualnych szkolnych szafek czy brak zmianowości, z którą zmaga się coraz więcej szkół. Wiele osób ceni sobie też zaangażowanie grona pedagogicznego w pracę i dobry kontakt z nauczycielem.

Miejsca

Opinie (135) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • (2)

    ciekawszy byłby ranking szkół publicznych

    • 31 4

    • jest ranking publicznych (1)

      Przecież jest osobno wypisany ranking szkół publicznych, wystarczy doczytać do końca

      • 7 2

      • taa, 13 szkół

        • 4 2

  • Rankingi szkół podstawowych powinny być zakazane (6)

    Bardzo przykre, że wspieracie te fiksacje i wyścig szczurów od małego. Do tego oczywiście potęgowanie korków i nierówności społecznych.

    • 73 9

    • (4)

      Wy to byście zakazali wszystkiego odgórnie co nie wpisuje się w waszą chorą wizję świata. Nie można sprawdzić w której szkole lepiej uczą bo jakiś aktywista się boi nierówności społecznych.

      • 8 14

      • nie możesz bo nie ma żadnego znaczenia czy twoje dziecko będzie miało 0,5pkt więcej z jakiegoś egzaminu (1)

        • 1 2

        • Jak widać różnice w wynikach to nie pół punktu, ale nawet 20 w średniej

          • 1 1

      • Wystarczy jakby tych durnych rankingów nie było (1)

        Uczniowie są przeróżni, warunki też, coraz więcej diagnoz a dzieci z diagnozami nie trafiają do tych z 1i2 dziesiątki. Nijak te rankingi nie świadczą o zdolnościach ani włożonej pracy w naukę. A już niekoniecznie na życie się to przekłada. Howgh

        • 10 1

        • Dlaczego dzieci które chcą się uczyć mają być w tej samej szkole z dziećmi które nie chcą się uczyć i ciągną poziom w dół ?

          Rozsądny rodzic chętnie zapłaci za naukę zdolnego dziecka w szkole prywatnej.

          • 4 2

    • Zgadzam się z Tobą

      W Finlandii, która ma najlepszą oświatę w Europie, takie rankingi są zakazane.

      • 8 0

  • Ale feministki by pialy gdyby ktos zalozyl i prowadzil (2)

    "szkole dla chlopcow". Udziwnienia typu "Fregata" tworza w efekcie takie wykolejenia.

    • 15 18

    • Jest fregata także dla chłopców

      • 10 0

    • uhm

      to zajrzyj może na tronę tego "udziwnienia" i poszukaj szkoły dla chłopaków...

      • 3 0

  • Opinia wyróżniona

    (11)

    W dzisiejszych czasach jednak bliskość szkoły jest chyba najistotniejsza. Rano w tych korkach rozwieźć dzieci szkoła/przedszkole to wyzwanie. Nauczanie oczywiście jest bardzo ważne,ale... Są rodzice biorący na chłodno nauczanie w pierwszych klasach podstawówki i tacy co obdzwaniaja rodzinę bo pociecha dostała szóstkę z religii...

    • 150 11

    • (4)

      Dokładnie. Dzieciak szóstkowy to często wykuty na blachę na krótką metę. Lepiej być czworkowym z wiedzą.

      • 19 18

      • (1)

        To prawda. Mało który kujon osiąga sukcesy w dorosłym życiu. Ponadto lepiej nie uczęszczać na religię i nie mieć wypranego mózgu (to tak apropos tej szóstki).

        • 8 19

        • Dla wielu takich wybitnych jednostek jak Ty

          ktoś kto ma dobre oceny to kujon... Wielu "kujonów" osiąga sukcesy w życiu, tylko Ty nie rozumiesz czym jest sukces. Dla Ciebie sukces to mieć dużo pieniędzy - i takich wybitnych jednostek jest teraz wiele, od TikToków po Pornhuby. Albo zarządzanie firmą po tatusiu.
          Nie masz pojęcia czym jest nauka, ani nawet czym jest szacunek do lepszych od siebie.

          • 13 1

      • Czworkowy w podstawówce

        To raczej wiedzy nie ma za dużo
        co innego szkoła średnia:)

        • 24 3

      • A nie lepiej 6tkowym z wiedzą?

        Czemu 4tkowy z wiedzą jest lepszy od 6tkowego z wiedzą?

        • 18 6

    • W dzisiejszych czasach rozwój jest istotny a nie bliskość - coś chyba mylisz... (4)

      I nie chodzi o naukę, wciskanie wiedzy, a o rozwój ogólny - spróbowanie wielu różnych rzeczy, by mieć ogląd, my znaleźć talent, pasję, by rozwijać różne obszary mózgu.
      I dlatego niepubliczne szkoły przodują w tych rankingach.
      Czasy się zmieniły, a system edukacji z różnymi wzlotami i upadkami jest taki sam od 50 lat... No błagam.
      Najlepiej dziecku zabrać telefon i kazać wkuwać, a na świetlicy pilnować by się nie pozabijały - nie! lokalizacja jest drugorzędną sprawą.

      • 12 12

      • Po prostu w publicznych jest przekrój społeczeństwa. (2)

        Dziecko uczy się życia w zróżnicowanym srodowisku, z patologią oraz dziećmi wypieszczonymi. Natomiast w niepublicznych mają styczność z dziecmi podobnymi do siebie więc funkcjonują w bańce. Zderzenie z prawdziwymi prpblemami i życiem bywa wtedy szokiem. A mama i tata nie zawsze pomoże w dorosłym zyciu, prowadząc za rączkę. Co do ocen i wyników to geniusz poradzi sobie i rozwinie nawet gdzieś w Nowym Porcie w szkole, a głąb nawet w najlepszej i najdrozszej prywatnej z chińskim wykładowym głąbem zostanie :) niewiem co rodzice mają w głowie, aby wybierac szkołe podstawową wg rankingu, a co gorsza jeszcze placic za to. To nie ma znaczenia. Dopiero kierunek studiow ma jakies znaczenie ale tez nie az tak dominujące jak sie ppwszechnie wydaje.

        • 17 14

        • Bredzisz kobieto (1)

          • 6 11

          • Albowiem? Rozwiń myśl jeśli potrafisz.

            Pewnie zagłuszasz sumienie ową kasą i żyjesz w poczuciu wyjątkowości swojej wypieszczonej pociechy.

            • 7 4

      • Dyrdymały

        Zawsze chodziłem do najbliższej szkoły. Rodzice i nauczyciele nie ganiali mnie do nauki. Rodzice wręcz stosowali zasadę "robisz to dla siebie, to twoje życie" - oczywiście wspierali mnie często. I dziękuję im za taką szkołę życia, bo bardzo szybko zrozumiałem, że znaczna część tych przedmiotów w szkole, w życiu mi się nie przyda. Skończyłem studia na kierunku ścisłym. Dorabiałem kursy, które są mi potrzebne, a teraz studiuję kolejny kierunek mając pracę. Więc to nie tak, że pierwsze klasy determinują podejście do nauki. Wszystko zależy od człowieka. Zresztą miałem masę znajomych, samych szóstkowiczów. Teraz pracują za małe pieniądze, bo posiadają wiedzę bezużyteczną.

        • 7 0

    • Nauczanie w pierwszych klasach

      Czym skorupka za młodu.... Być może nauka w pierwszych klasach nie wpływa super istotnie na oceny w klasach późniejszych lecz uczy podejścia do nauki. Bez względu na to do jakiej szkoły dziecko chodzi. Bagatelizowanie wagi nauki w klasach 0-4 jest niesprawiedliwe w stosunku do nauczycieli nauczania początkowego. Wielokrotnie wlasnie w tym okresie kształtuje się mlody człowiek. Do szkoły średniej i na studia trzeba się dostać na podstawie wczesniej przyswojonej wiedzy.

      • 15 0

  • Dalej zachęcajmy KOR do wożenia dzieci po 30km bo tam jest szkoła w której będą mieli 1pkt więcej z egzaminu (1)

    Postawa szkodliwa społecznie. O braku lokalnych więzi nawet nie wspominam. Szkoły podstawowe powinny być rejonizowane pod przymusem bez żadnej możliwości zmiany. Jak chcesz inną to idź do prywatnej i płać ale nie obciążaj społeczeństwa swoją nadopiekuńczością.

    • 35 10

    • Ale niebeda miały nawet 1 punkta wiecej ,niema w trójmiescie szkoły ktora luczy lepiej niz inne!!Tu chodzi tylko o wycaganie

      • 1 3

  • UWAGA (2)

    Nie wybierajcie dla swoich dzieci szkoły podstawowej nr 47 w Gdyni. Budynek ma normalnie dziurawe ściany, pełno grzyba schowanego pod podlogą i za farbą na ścianach, a na dodatek w wielu miejscach jest dziurawy dach, przez który leje sie woda gdy są ulewy. Lepiej wybrac szkole do której trzeba podjeżdżać autobusem, niż na siłę wybierać tą "bo blisko".

    • 8 6

    • szkoła przetrwania

      To może jest szkoła przetrwania, niektórzy takie lubią

      • 6 0

    • do szkół obowiązuje rejonizacja, nie ma czegoś takiego jak "wybór" szkoły podstawowej

      • 4 8

  • Opinia wyróżniona

    Jak wypadły... (25)

    A czy wiecie jak te dzieci z prywatnych radzą sobie potem w liceach ? Ja akurat mam porównanie. Publiczne szkoły wypadają bardzo dobrze, ponieważ ich wyniki z egz. 8 klasisty i ze świadectw są po prostu adekwatne do wiedzy. Tam gdzie się dostają nic ich nie zaskoczy, bo to ich poziom. Natomiast dziwne, że nagle w liceum nie radzą sobie ci z prywatnych i społecznych. Ten system jakoś nie działa ? Nie mogą spokojnie iść do szkól w których by sobie poradzili i potem jest płacz, depresja itp. TO niestety jest prawda. Oczywiście jak w każdej szkole i w szkołach płatnych są dzieci, które poradzą sobie w dobrych liceach, ale ranking tutaj raczej niewiele mówi, bo szkoła życia to szkoła publiczna i tam można się naprawdę sprawdzić przed pójściem w świat. Rodzice przemyślcie dobrze swoją decyzję, czasami można trochę więcej wymagać od dziecka i wyjdzie mu to na dobre.

    • 104 70

    • Jo jo, a wynik z egzaminu szkół niepublicznych jest nieadekwatny do wiedzy? (2)

      Skąd masz takie głębokie przemyślenia?

      • 27 3

      • z tik tika i pudla czerpię życiową wiedzę i inspiracje

        • 3 0

      • a wybierz się raz pod autonomik na osieku jak jest przerwa i zobacz jak dzieci radzą sobie z presją rodziców za garażami

        • 5 5

    • (3)

      Coś w tym jest. Nasza koleżanka z sp w latach 90 została przepisana do prywatnej. Ileś lat temu znajomych dziecko chodziło do prywatnej. Z "elita"... A raczej elitom... Bo niektóre dzieci papug, dokturów czy innych byznesmenow... Nie macie pojęcia co to za towarzystwo...

      • 12 14

      • (2)

        Zazdrość widzę zazdrość.

        • 3 0

        • (1)

          ja tam widziałem koks , marichuanę ... w końcu rodzice kasą sypią

          • 0 1

          • Masz błędne przekonanie jakoby wszyscy rodzice posyłający dzieci do płatnych szkół byli mega forsiaci.

            • 1 0

    • (2)

      Duża publiczna szkoła może uczy życia ale też potrafi zniechęcić do nauki. Mniejsze, niepubliczne szkoły mogą bardziej skupić się na uczniu i sprawić że nauka nie będzie przymusem.

      • 30 9

      • (1)

        tak trak , jak kupię dziecku super drogie auto to się stanie super kierowcą , wiesz ze można chodzić 8 lat na matematykę i nadal nie umieć dodawać ?

        • 8 7

        • To skąd te wyniki egzaminów???

          • 13 0

    • Co Ty za głupoty puiszesz (3)

      • 15 9

      • (2)

        Boli cię, że płacisz, a dzieciątko ma problemy w średnim licem głuptaku

        • 4 10

        • lubię takich ludzi " musi być dobre bo było drogie "

          • 6 5

        • I niespodzianka, nie ma żadnych problemów. Nie zazdrość i nie wydawaj 800 plus na mani, pedi, doczepy i kiepskiej jakości tatuaż

          • 7 1

    • (1)

      Nie sądzę, żeby oceny z prywatnych były zawyżane. To już nie te czasy, że "płacę to wymagam" (w domyśle, żeby mój Wojtuś miał same szóstki). Częściej o roszczeniowej postawie rodziców słyszy się w szkołach państwowych.
      W prywatnej jest większa możliwość, by tego Wojtusia jednak wyuczyć na czwórkę - chodzi o bardziej indywidualne podejście do ucznia, więcej godzin z kluczowych przedmiotów niż w podstawie programowej.
      Potem, w ogólniaku, brakuje tym dzieciakom tego klosza ochronnego - trafiają do liczebnej klasy, wiecej hałasu, rozgardiaszu, trzeba walczyć o swoje. No i nauczyciel nie poświęci tyle czasu, ile w prywatnej, bo go po prostu nie ma
      I tu upatrywałabym powód tego, dlaczego nie wszyscy po prywatnych dają sobie radę w publicznym ogólniaku

      • 32 3

      • Tak? Ciekawe. Moja kuzynka uczyla angielskiego w prywatnej.

        Jak wystawiła 1 uczniowi klasy 7 to była wezwana przez dyrektora. Musiała się z tego tłumaczyć i zmienić ocenę :)
        Dlatego zwolniła się stamtąd.

        • 9 9

    • (1)

      A jak wytłumaczysz fakt, że laureatami i finalistami przedmiotowych konkursów kuratoryjnych w zdecydowanej większości zostają dzieci ze szkół prywatnych i społecznych ?

      • 28 7

      • najwięcej samobójstw i depresji też jest w tych szkołach gdzie rodzice dziećmi spełniają swoje niespełnione marzenia

        • 14 18

    • bajki (1)

      opowiadasz kobieto, jak dzieci przychodzą do naszej szkoły (prywatnej) z publicznych to muszą mieć dodatkowe zajęcia bo sobie nie radzą, tak niski poziom sobą reprezentują

      • 21 13

      • Chodzi ci o to, że rodzice muszą brać dodatkowe zajęcia aby zarobić na czesne?

        • 10 5

    • Problem jest taki z prywatnymi, że tam na ogół chodzą dzieci rodzin patologicznych.

      Czyli nowobogackich, którym się wydaje, że ich dzieci to geniusze i wybrańcy narodu, że nauczyciele mają skakać wokoło nich. Jak w ich domu np. opiekunka nadskakiwała. Inaczej skarga do rodzica, a ten awanture robi dyrektorce. Znam temat, moja żona uczyła w takowej szkole. W publicznej jest zróżnicowane środowisko, jest patologia ale wymieszana z uczniami z klasycznych domów, gdzie rodzice mają czas dla dzieci, a nie tylko na zarabianie kasy.

      • 14 25

    • Oceny w państwowych szkołach też są naciągane.

      Niestety ale tal się dzieje. Egazamin 8 klasisty jest bez sensu, na pewno lepdzym rozwiązaniem byłby egzamin do wybranej szkoły średniej....

      • 12 2

    • Twoje rozważania to tzw. dowód anegdotyczny. Nie ma badań porównawczych przeprowadzanych w szkołach średnich, które takie dane by gromadziły.

      • 3 0

    • Radzą sobie bardzo dobrze. Przez to że były w mniej licznych klasach są nastawione na pracę w grupie. Umiejętności językowe też są na wyższym poziomie niż u dzieci po zwykłych podstawówkach, gdyż od pierwszej klasy mają dużo więcej godzin języka angielskiego, a od czwartej drugiego obcego.

      • 8 1

    • To się zdaje odwróciło. Faktyczncie było tak (odnoszę do początku lat 2000), że dzieciaki z prywantych gorzej radziły sobie potem w liceum publicznym - przynajmniej w 1 klasie liceum. Teraz się sprawa odwróciła - poziom w prywatnych jest wyższy niż w państwowych.

      • 1 0

  • (2)

    Ten ranking jest wprost śmieszny. Wyniki egzaminów jako jedyny wyznacznik, to idealne wprost wpisanie się w założenia pruskiej szkoły. Oceny i punkciki najważniejsze a wszystko inne na drugim miejscu. A co z godzinami zajęć? W mnóstwie szkół dzieci nawet w nauczaniu początkowym zaczynają jednego dnia o 7 a następnego o 12. A co z zaangażowaniem nauczycieli, tym jak wyglądają zajęcia, tym jak napisany jest statut szkoły... Jest mnóstwo czynników które należy wziąć pod uwagę. Mnóstwo dzieciaków, które teraz są w szkołach będzie pracować w zawodach, które jeszcze nie istnieją, a nadal uczymy je jakby zaraz po szkole miały iść do fabryki albo na księgowego z liczydłem i suwakiem logarytmicznym.

    • 38 8

    • Szkoła jest od tego aby uczyć. I to jest system jak mierzyć tą naukę. Ale najlepiej rzucać modnymi hasełkami z których nic nie wynika.

      • 7 5

    • Oczywiście, że masz rację

      Stwórz ranking, w którym uwzględnisz godziny zajęć, atmosferę i zaangażowanie nauczycieli.

      • 0 0

  • Powinna byc obowiazkowa rejonizacja czyli najblizsza szkoła tak jak było za PRLu i po sprawie!Rankingi to jest farsa !! (4)

    Z głąba zadna szkola nie zrobi geniusza i odwrotnie!
    Ale unas sasiadka powiedziała ze szkoła na drugim koncu miasta lepiej uczy wiec rodzic wiezie je tworzy korki i spóźnia sie do pracy mimo ze ma szkołe pod nosem.Za to rodzice z tam tej szkoły słyszeli ze szkoła z jej dzielnicy uczy lepiej wiec oni tez jada na drugi koniec miasta !! :)
    takie błedne koło głupoty!

    • 30 11

    • Haha (1)

      Co za bzdury

      • 2 3

      • Fajnie masz na imię _bzdury, nie znałem.

        • 2 0

    • chcesz chodzic do prywatnej twoja sprawa ale państwowe nie powinno byc możliwości wyboru to skrajna głupota co sie teraz dziej

      • 2 0

    • Popieram ale

      Jak w odległości równej od domu mam dwie szkoły z których jedna jest be a druga mega. To choćby nie wiem co nie chce tej be

      • 2 1

  • Ranking na podstawie czego tak na prawdę (1)

    Jeśli to jest ranking na podstawie wyników egzaminów ósmoklasistów, to szkoła niewiele tu wnosi, te wyniki egzaminów to zasługa korepetycji i innych kursów, Piszę to na postawie szkoły nr 1 w Gdańsku, szkoda gadać.

    • 26 11

    • W 19 do to samo

      • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

123 zł
konferencja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Z jakimi województwami sąsiaduje województwo pomorskie?

 

Najczęściej czytane