• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Ruszyła rekrutacja uzupełniająca 2022/23. Gdzie są wolne miejsca w szkołach?

Wioleta Stolarska
1 sierpnia 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 12:55 (2 sierpnia 2022)
Rekrutacja uzupełniająca rozpoczęła się we wtorek 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r. Nie jest prowadzona w systemie elektronicznym. Rekrutacja uzupełniająca rozpoczęła się we wtorek 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r. Nie jest prowadzona w systemie elektronicznym.

Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich w Trójmieście ruszyła we wtorek 2 sierpnia. W systemie rekrutacyjnym widzimy, że w wielu w placówkach zostały już pojedyncze miejsca. - Moje dziecko nie miało słabych wyników, ale nie dostało się do żadnej z wybranych szkół, czy teraz ma iść gdziekolwiek, bo jeszcze musi się uczyć, czy po prostu nigdzie nie będzie dla niego miejsca - pyta nasza czytelniczka. Tym razem kandydaci muszą osobiście zgłaszać swoje aplikacje. Czy wystarczy miejsc w szkołach?



Szkoły średnie w Trójmieście - publiczne i prywatne


Aktualizacja godz. 12:50

O sytuacji w szkołach informują nas rodzice, którzy z dziećmi szukają wolnych miejsc w szkołach.

- Siedziałam do samego rana odświeżając listę i spisując gdzie są wolne miejsca, ale co z tego kiedy z samego rana pojawiając się w szkole słyszałam, że miejsca to może i jakieś były ale na 5 wolnych jest już kolejka 40 podań. W każdej szkole to samo. W technikach też stos podań, zaraz się okaże, że moja córka, która miała piątki na świadectwie pójdzie do klasy w której będzie uczyć się na dekarza. czemu miasto nie rozumie, że trzeba otworzyć kolejne klasy, a może nawet i szkołę, nauczyciele się znajdą - mówi pani Agnieszka, mama absolwentki szkoły podstawowej z Gdańska.
Jak dodaje problem z miejscami jest już również w szkołach prywatnych, gdzie również słyszy o listach rezerwowych.

10:45 2 SIERPNIA 22

Uczniowie nieprzyjęci - liczba robi wrażenie (154 opinie)

I tak prawie w każdej szkole. Nieprzyjęci z różnych powodów.
I tak prawie w każdej szkole. Nieprzyjęci z różnych powodów.


Aktualizacja godz. 9:00

Jak dowiedzieliśmy się w gdańskich szkołach podczas rekrutacji uzupełniającej możliwe będzie zwiększenie liczebności uczniów w poszczególnych klasach.

- Obecnie dyrektorzy szkół średnich pracują nad zwiększeniem oferty - słyszymy w magistracie.


Czy w rekrutacji uzupełniającej znalazłe(a)ś miejsce w szkole średniej?

Młodzież, która nie została zakwalifikowana do żadnej ze szkół od wtorku do czwartku bierze udział w rekrutacji uzupełniającej.

- Co mam powiedzieć córce, która zwyczajnie nie chce iść do szkoły branżowej, ona po prostu nie marzy o tym, by zostać fryzjerką i nie chce iść do szkoły branżowej, bo tak nazywają teraz zawodówki. Czy to znaczy, że skoro nie dostała się do żadnej wybranej szkoły, a miejsc już praktycznie nie ma, nie będzie mogła kontynuować nauki? - pyta pani Agnieszka, nasza czytelniczka.
Rodzice i uczniowie zgodnie przyznają, że tegoroczna rekrutacja do szkół średnich jest bardzo trudna. Nie tylko nie ma dla wielu osób miejsc w szkołach, ale i dla części młodzieży, która jeszcze nie wie gdzie od września rozpocznie naukę i czy w ogóle, nie ma też tak naprawdę wakacji.

- Nigdzie nie wyjeżdżamy dopóki nie będzie wiadomo czy mamy miejsce w szkole. Moje dziecko jest załamane, widzę, że jest już zupełnie zrezygnowane. Nie chodzi tu o to, że miało przerośnięte ambicje i nie dostało się do świetnej szkoły. Niektóre dzieciaki zwyczajnie nie chcą uczyć się w technikum czy szkole branżowej, bo nie mają takich zainteresowań, może nie wiedzą co chcą robić. To, że teraz nie miały maksymalnego wyniku nie znaczy, że z maturą nie dostaną się na wybrane studia, ale muszą mieć szansę ją zdać - przekonuje mama absolwenta szkoły podstawowej.

Rekrutacja uzupełniająca 2022/23. Nabór do szkół średnich trwa



Rekrutacja uzupełniająca rozpoczęła się we wtorek 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r. Nie jest prowadzona w systemie elektronicznym. Kandydaci powinni napisać podanie - wniosek i dostarczyć go do szkoły dysponującej wolnymi miejscami.

Lista wolnych miejsc w szkołach średnich znajduje się w systemie nabór. Jednak o tym, czy jest aktualna należy dowiadywać się bezpośrednio w szkołach.

O wolnych miejscach w placówkach informuje też Kuratorium Oświaty w Gdańsku za pośrednictwem specjalnej strony.

Ostateczna lista osób przyjętych w ramach rekrutacji uzupełniającej zostanie ogłoszona przez każdą ze szkół 23 sierpnia.

- Prawda jest taka, że biegamy od szkoły do szkoły i kto pierwszy ten lepszy. Żadnej organizacji i informacji. System pokazuje, że miejsce jest, ale w szkole słyszymy co innego. Nie wyobrażam sobie, by tak się to skończyło. Ktoś musi zareagować - apelują rodzice.
- Z nadzieją zaglądam w poszukiwaniu informacji na temat wolnych lub dodatkowych miejsc w gdańskich szkołach średnich. Jako jeden z wielu zrozpaczonych rodziców bardzo proszę o jakiekolwiek informacje w tym temacie. Czy włodarze naszego miasta podjęły decyzje o dodatkowych miejscach dla naszych dzieci? - pytają czytelnicy.

Rekrutacja 2022/23. Ile trzeba było mieć punktów, by dostać się do szkoły?



Czy dodatkowe miejsca w szkołach średnich powstaną? Nie wiadomo. Zapytaliśmy o to trójmiejskie samorządy.

Jak na razie wiadomo, że trzy dodatkowe klasy powstały w sopockich liceach. W gdyńskich szkołach średnich z 2720 miejsc zwiększono do 2944. Na tym koniec.

Miasto Gdańsk zdecydowało, że nie otworzy dodatkowych oddziałów.

- Na absolwentów szkół podstawowych czeka jeszcze 486 miejsc w gdańskich liceach ogólnokształcących, technikach i szkołach branżowych I stopnia. W ramach rekrutacji uzupełniającej kryteria naboru pozostają takie same, tzn. o przyjęciu do szkoły decyduje liczba punktów uzyskana przez kandydata. Warto pamiętać, aby dokonać świadomego wyboru szkoły w oparciu, nie tylko o zainteresowania dziecka, ale również tegoroczne progi punktowe - informuje Marta Formella z gdańskiego magistratu.

ZOBACZ PROGI PUNKTOWE w trójmiejskich szkołach średnich w rekrutacji 2022/23



Jak słyszymy od czytelników największym problemem jest brak miejsc w liceach ogólnokształcących, to tam najwięcej kandydatów zostało z niczym.

Ranking szkół średnich Trójmiasto.pl. Najlepsze licea i technika 2022



Czy można nie iść do szkoły średniej?



Zgodnie z art. 70 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej: "Każdy ma prawo do nauki. Nauka do 18 roku życia jest obowiązkowa. Sposób wykonywania obowiązku szkolnego określa ustawa".

Jeśli uczeń nie dostanie się do szkoły podczas rekrutacji uzupełniającej, miejsca będzie musiał szukać we wrześniu. Oznacza to, że wtedy rodzice muszą zwrócić się do rady powiatu, aby wskazano szkołę z wolnymi miejscami.

- W kuratorium powiedzieli mi, że jeżeli córka nie będzie się od września uczyć, to wyświetli się im na komputerze, że nie realizuje obowiązku szkolnego i będziemy musieli płacić kary, a gdzie ma się uczyć jak nie ma miejsc - pisze pani Daria.
Kara za niechodzenie do szkoły może wynosić 10 tys. zł, a maksymalnie 50 tys. zł. Sprawa powinna trafić także do sądu rodzinnego, który ma obowiązek wyegzekwować od rodziców posyłanie dziecka do szkoły.

Miejsca

Opinie (703) ponad 20 zablokowanych

  • Opinia o władzach Gdańska (3)

    Od wielu lat samorząd Gdańska przekonuje, że jeżeli masz dzieci, to w Gdańsku mieszkać nie powinieneś. Gdańsk szkół dla dzieci tutaj mieszkających nie tworzy, co najwyżej chce by tworzyły je róże spółki czy fundacje, a poziom tak zarządzanych szkół zbyt wysoki nie jest. Mieszkańcy to wiedzą i wybierają szkoły prowadzone przez miasto Gdańsk. Ciekawe, kiedy zauważą to głosujący w wyborach samorządowych, że wywodzący się z "wszystko dla Gdańska" oznacza, że to Ty mieszkańcu, masz wszystko oddać władzy w Gdańsku. Koszmar

    • 45 11

    • Popieram!
      Miasto Gdańsk jako instytucja woli wydawać pieniądze na zdublowane inwestycje (np. pięknie wyremontowany tunel + przejście naziemne powodujące zakorkowanie centrum przy Bramie Wyżynnej), nieużywane przez nikogo wydzielone pasy dla rowerzystów czy parady NIErówności i NIEtolerancji, zamiast na konkretne cele i potrzeby, takie jak oświata.

      • 13 4

    • Również popieram. Moje dzieci, pomimo obojga pracujących rodziców,
      na państwowe przedszkole się nie załapały, trzeba było płakać i płacić, bo wszystkie zajęte miejsca były w państwowych przez tzw. samotne matki, które samotnymi były najczęściej tylko z nazwy, bo i tak mieszkały z konkubentami, zazwyczaj ojcami owych dzieci. Teraz takie jaja ze szkołami ponadpodstawowymi. Wstyd Gdansk!

      • 8 2

    • powiem wiecej miejska opozycja warta tyle samo co aktualny samorzad

      tu do wladzy pchają sie niekompetentni ludzie! gdzie Ci ludzie pokroju Kwiatkowskiego?

      • 1 1

  • (20)

    To co vulcan publikuje to ściema. Od rana o dzwaniam i objezdzam całą Gdynię i ie mamy szans na LO, ani dobry kierunek w technikum. Dzwoniłam do kuratorium i usłyszałam o zgrozo, że oni się tym nie zajmują i mam dzwonić do UM. Dzwonię do urzędu, a Urząd mi mówi że Pan prezydent na urlopie, ale czekają jak dyrektorzy szkół zgłoszą zapotrzepobanie na dodatkowe klasy to coś pomyślą....(!) A piąć od nowa o dzwaniam szkoły i pytam czy mają w planie otwierać dodatkowe klasy.... I wszędzie usłyszałam, że NIE, no nie mamy mocy przerobowych...., szkoła nie z gumy itp. Brak mi sił. Marzę już o tym żeby za kilka lat wyjechał za granicę i tam uczciwie żył i zarabiał bo tu jest tylko numerkiem, punktami i suchą statystyką...

    • 64 12

    • Nauczycieli sklonujesz? (15)

      Nikt za takie pieniądze do pracy nie przyjdzie.

      • 15 5

      • A Gdańsk jeszcze na nauczycielach oszczędza. (6)

        • 13 8

        • Od finansowania szkolnictwa powszechnego nie jest Gdańsk, tylko Ministerstwo Edukacji i Nauki, misiu (5)

          Gdańsk pełni, jak każda gmina, rolę organizatora. I szczerze mówiąc nie powinien złotówki dokładać do interesu, bo to jawna niegospodarność i w cywilizowanych krajach taki numer by nie przeszedł. Dokłada 600 milionów rocznie.

          • 13 8

          • Rozumiem, Gdańsk w majestacie prawa dokłada tylko do rydwanów

            • 14 8

          • Doucz się (3)

            Edukacja jest zadaniem zleconym. Doucz się o finansowaniu samorządów i rodzajach zadań. Wiesz, lata temu edukacja była finansowana z budżetu centralnego.

            • 8 5

            • (2)

              Ale teraz jest i powinna być finansowana przez samorząd. Jakby nie wydawał pieniędzy na głupoty, d*perele i zdublowane inwestycje, to by na oświate miał.

              • 5 7

              • Nie, nie jest

                Może pójdźcie do tych szkół zamiast dzieci, to łykniecie podstawy. O ile się dostaniecie.

                • 4 4

              • Puknij się w czoło, brakuje sporej liczy nauczycieli. Nie ma ich na rynku, młodzi nie chcą pracować za takie pensje.

                Zarabiają mniej niż ludzie w dyskontach, a tam dostają jeszcze rabaty na zakupy.

                • 2 2

      • Drodzy Rodzice (7)

        Trzeba było strajkowali razem z nauczycielami. Kazaliście im robotę zmieniać, jak się nie podoba. Tak zatem zrobili. Teraz w szkole pracować nie ma komu, jeśli nauczyciel zarabia mniej niż, z całym szacunkiem, pani sprzątająca. Poszliśmy pracować gdziekolwiek indziej, bo wszędzie płaca więcej, wymagania mniejsze, a i benefit w postaci opieki zdrowotnej się trafi. Żeby trzech tysiaków nie zarobić??? Po studiach?? Koniec! Sami uczcie! Nieroby się pozwalniały!

        • 21 4

        • A Broniarz Wam (1)

          dywidend za whisky nie wypłaca?

          • 2 6

          • A widzisz, jakoś nie. I nie każdy należy do związków zawodowych.

            • 1 0

        • To się zgadza, że część już nie chce pracować (4)

          ale, to i tak wina miasta, że niedoszacowało liczby miejsc w rekrutacji. Co więcej, niepotrzebny był ten cyrk z ograniczonym wyborem, bo tak byłby spokój. A teraz dzieci z dużą ilością punktów nie mają szkoły (wybrały licea w których im zabrakło punktów, do innych już nie mogły składać, no bo limit 5 szkół w Gdańsku i Gdyni, 3 w Spocie) i w 1 turze miejsca w innych LO zajęły dzieci z mniejszą punktacją...

          • 4 5

          • Ale Ty zdajesz sobie sprawę, że 5 szkół to równie dobrze 25 pozycji na liście (3)

            (bo możesz w ramach jednej szkoły układać różne kierunki i robić to naprzemiennie między szkołami)? Ostatnią szkołę wybiera się umysłem, nie sercem.

            • 9 3

            • No cóż 25 pozycji - może to i dużo... (2)

              Z kolei ja np. nie rozumiem, dlaczego dzieci z mniejszą ilością punktów są w liceach, bo czuły, że do lepszych się nie dostaną, więc obstawiły mniej punktowane - mają teraz miejsca, a te które mają po 40 punktów więcej, a źle obstawiły te 25 pozycji nie mają miejsc nigdzie - za wyjątkiem branżowej szkoły, a może i nawet to nie - bo jest za mało miejsc w ogóle. Coś tu nie gra ewidentnie - bo gdyby system nie ograniczał wyboru, i po wyczerpaniu miejsc w liceach preferowanych kwalifikował do szkoły według ilości punktów nie byłoby sytuacji jak teraz, ze ktoś bredzi, że dzieci źle obstawiły - co to ma być do ch...totolotek? Czy rekrutacja na podstawie wyników?

              • 1 4

              • Wszystko gra, po prostu zawsze trzeba osbtawić jakieś LO słabsze w wyborach, albo chociaż średnie. (1)

                Wybór szkoły średniej zawsze tak wyglądał, albo nawet gorzej. Dawno temu można było wybrać tylko jedną szkołę, i jak się noga powinęła to zostawała najgorsza zawodówka. Dawno temu zdawałem egzamin do 3LO w Gdyni, bałem się, że jak mi coś nie pójdzie to wyląduję w zawodówce fryzjerskiej, a nie mam do tego talentu w ogóle.
                Tak samo będzie z wyborem studiów, też trzeba wybrać uczelnie i obstawić na nich kolejność kierunków.

                • 1 1

              • Zawsze można na zmywak.

                • 0 1

    • Współczuję stresu. Trzymam kciuki za znalezienie pasującego wam miejsca

      • 12 1

    • no bo nie ma mocy przerobowych!

      mało miejsca w szkole, brak nauczycieli za głodowe pensje, ale też i brak dodatkowych pieniędzy na ich zatrudnianie.
      podziękujcie pisowi za reformę. w tym roku powinny być dodatkowe pieniądze na to wszystko.

      • 7 6

    • (1)

      Wyjeżdżaj już teraz, im mniej głupków w tym kraju, tym będzie zdrowiej dla reszty społeczeństwa

      • 2 6

      • Brawo, jeszcze więcej takich komentarzy!

        Lekarze, pielęgniarki - "niech wyjażdżają", nauczyciele - "niech jadą, jak im tu źle!", a teraz dzieciaki, które miały może nie najlepsze stopnie, po prostu średnie - "niech idą do zawodówki w Tczewie", a jak potem po niej nie dostaną nigdzie pracy (największe bezrobocie jest wciąż wśród absolwentów branżówek), to co im powiesz? Niech zgadnę: "trzeba się było uczyć, niech jadą do Niemiec". Ładnie życzysz naszemu narodowi...

        • 3 1

  • Ale tylu miejsc wolnych nie ma (12)

    Popatrzyłam z ciekawości na listę z ilością wolnych miejsc i tam około 500 nie mogę się doliczyć? Ktoś mi powie o co chodzi? Nie rozumiem

    • 22 5

    • Żeby płacić karę

      Czarnek czeka na kasę

      • 3 2

    • (3)

      Bo tam tyłu nie ma, jest około 300 miejsc. Z czego obdzwoniłam 8 tych szkół i mówią, że miejsc nie ma. Czego nie rozumiesz? Idioci tym sterują.

      • 15 4

      • Nie panikuj. Jest kupa miejsc w zawodówkach. Wystarczy chcieć

        • 2 8

      • Problem w tym, że nikt tego steru nie trzyma (1)

        Każdy odsyla do kogo innego. Szkoła umywa ręce, kuratorium nie odpowiada

        • 1 0

        • Szkoła rąk nie umywa. Nie może przyjąć więcej, dopóki nie dostanie na to kasy. Proste i logiczne. Czeka na dalsze decyzje organu prowadzącego.

          • 0 0

    • Liczby. Miejsca są policzalne.

      • 7 0

    • Pewnie w Gdańsku liczą miejsca w szkołach prywatnych (4)

      Gdańsk, chce żebyś za edukację płacił 2 razy, raz w podatkach drugi raz z własnych finansów. Wiesz oni mają ważniejsze wydatki niż edukacja.

      • 5 5

      • tak tak :D to Gdańsk chce hahahaha

        • 0 1

      • W szkołąch prywatnych dolny próg to 140 punktów (2)

        I tak się niewielu dostanie :( Nawet za kasę miejsc brak!!!

        • 2 2

        • Są jeszcze szkoły prywatne poza systemem elektronicznej rekrutacji

          Wprawdzie matury tam słabiutko wypadają , trzeba płacić, a gdański UM cieszy się, że pozbył się problemu

          • 0 2

        • Przede wszystkim, pomijając punktację, nawet w prywatnych nie ma miejsc.

          • 1 0

    • Błędy na stronach

      nie ma żadnych prawdziwych, ani jasnych informacji i jest totalny bałagan plus dezinformacja.

      • 3 0

  • Innymi słowy na kompletny brak instynktu samozachowawczego

    rodzicow i uczniów nakłada się totalna indolencja władz miasta.

    Ale i tak bedziecie glosować plemiennie, bo zły PiS (albo złe PO, jedne gonady).

    • 12 4

  • Żart jakiś! (25)

    Przepraszam ale czegoś tutaj nie rozumiem... "Miasto Gdańsk zdecydowało, że nie otworzy dodatkowych oddziałów." ? Na jakiej podstawie podjęto taką decyzję? Bo na pewno nie biorąc pod uwagę potrzeby mieszkańców... Skoro dzieciaki nie chcą iść do szkoły i uczyć się na fryzjerkę, kosmetyczkę czy dekarza to jak można siłowo im to nakazywać? Mój syn sam nie wie jeszcze co będzie robił w swoim dorosłym życiu, a tutaj Pan/Pani z urzędu już za niego podjęła decyzję? Bareja to przewidział... "Masz Pan ten płaszcz... no skąd dam jak nie mam..."

    • 59 16

    • Zapłacisz za zatrudnienie nowych nauczycieli (12)

      Z własnej kieszeni?

      • 17 8

      • Władze z Gdańska marzą od dawna, (4)

        Żebyś mieszkańcu u nich płacił podatki, oni kasę na szkoły przekażą różnym prywaciarzom, a ty za edukację dziecka plac 2 razy, raz w podatkach i raz bezpośrednio w szkole

        • 18 11

        • Te konkretne strumienie podatkowe idą do Warszawy i Warszawa je rozdziela (3)

          Pretensje trzeba słać pod adres Wspólna 1/3, 00-529 Warszawa.

          • 12 7

          • moje strumienie w większości zostają w mieście. (2)

            a miasto robi z tego "kulturę wyższą" zamiast edukację dofinansować.

            • 4 2

            • Na kulturę idzie ułamek tego, co na edukację (1)

              Budżet jest publiczny. A miasto jest zobowiązane zapewnić i to, i to. A jak uważasz, ze większość strumieni podatkowych zostaje w mieście, to masz zerowe pojęcie o systemie podatkowym.

              • 2 1

              • Podaj liczby, a nie "ułamkujesz". Ecsy, stadiony, teatry.. ułamek to nowa szkoła kosztuje.

                • 1 1

      • Jeśli chętni będą (5)

        Nie ma chętnych do pracy w szkole. Za jałmużnę mają pracować? Pozwalniali się i poszli do innej pracy. Wracać nie zamierzają, bo wszędzie jest lepiej.

        • 15 4

        • Jak są miliardy na TVP, przekopy mierzei, Ostrołęki, płacenie kar za wciskanie nominatów na sędziów przed upływem kadencji

          podwyżki poselskie po 60%, potem kolejne (już nie podwyżki, tylko "rewaloryzacje") a nauczycielom mydli się oczy, to kto się ma dziwić. Czytając komentarze taktyka słuszna, naród kiepsko wykształcony to naród sterowny. W końcu rachunku za edukację nie zapłacił ten, kto widnieje jako płatnik (tj. władze centralne), a ludziska rzucają się na władze samorządowe.

          • 16 2

        • No właśnie (3)

          Jak były strajki nauczycieli, to ponad połowa komentatorów w sieci radziła im zmienić pracę. Z tego wynika że są (nauczyciele) inteligentni, bo posłuchali i zmienili

          • 13 2

          • Tak zrobili (2)

            W Warszawie jeszcze większy dramat, ale tam chociaż starali się zrekompensować żenująco niskie pensje dodatkami od miasta, motywacyjnego można było tysiąc dostać. A Gdansk? Myśli, że znajdzie chętnych za mniej niż trzy tysiaki do nauczania rozszerzonych przedmiotów maturalnych. Ktoś chętny? Fizyk, chemik, matematyk, informatyk, anglista?

            • 6 2

            • Informatyków po zmniejszeniu liczby miejsc na uczelniach (1)

              (profesor uczelni zarabia tam mniej niż najgłupszy absolwent, więc odchodzą tabunami) było w tym roku 10 na miejsce. Żaden z nich nie skończy w szkole, kilku pasjonatów na uczelni. Więc liczba miejsc będzie dalej spadać

              • 4 0

              • I bądźmy pewni, że przemysł ich wszystkich wchłonie. O szkole żaden na pewno nie pomyśli, czemu trudno się dziwić.

                • 4 0

      • przecież płacę, podatki od wszystkiego w tym mieście. wpływy od kazdego zakupu.

        wystarczy mądrze budżetem zarzadzać.

        • 4 3

    • No jak nie chce to musisz zabulić

      Nigdzie nie jest napisane, że bombelek ma sie uczyć tam gdzie chce

      • 8 2

    • ja

      A szkoły niby z gumy są? Brakuje fizycznie miejsca, klas.

      • 10 1

    • Jak Ty jako rodzic się tak wywyższać i ubliżają Ci takie zawody jak fryzjer to przykre, jakie warto musisz wpajać dziecku do (7)

      Jest pełno wolnych miejsc w Technikach, i nie tylko na kierunkach fizycznych np. ekonomista, t.rachunkowości, informatyk, logistyk - to są dobre zawody, matematyka na bardzo wysokim poziomie - program nauczania taki sam jak liceum, jak dziecko będzie się uczyć to zda maturę - i zawód będzie miało

      To nie renoma szkoły sama z siebie powoduje, że ktoś zda maturę i będzie mieć dobre oceny - tylko sami uczniowie, czy będą się uczyć czy nie. Chyba Cię zaskoczyłem co? hehe

      • 14 9

      • Nadinterpretacja (5)

        Chyba Gdańszczanin błędnie zinterpretował mój wpis. Nie wywyższam się, ani nie ubliżam. Podałem te zawody jako przykład zawodu, którego wykonywanie musi wiązać się z pasją lub szczególnymi predyspozycjami. Nie każdy może zostać fryzjerem i nie każdy może zostać dekarzem. Nie da się dzieciaka tego nauczyć. Musi to lubić i chcieć.

        • 12 5

        • To skoro dzieciaka nie da sie tego nauczyć, to po co go do szkoły posyłać?

          • 5 9

        • Kolego, ty mylisz pojęcia

          nie idzie się do zawodówki bo kocha się okreslone zajęcie. To szczęście maja nieliczni.
          Bomblowi kiepsko poszlo na rekrutacji i teraz musi szukać wyjscia awaryjnego. Przecież tak było (i bedzie) zawsze. Problemem, ewentualnie, może być skala zjawiska, nie samo jego występowanie.

          • 7 4

        • (2)

          Idąc twoim tropem Nie każdy może zostać fryzjerem i nie każdy może zostać dekarzem to nie każdy tez musi iść do liceum, zwłaszcza jak zdobył słabe oceny i wyniki z egzaminu

          • 4 4

          • Nie każdy może zostać dekarzem z powodu lęku wysokości, to poważna sprawa. (1)

            Nie ma się o co spierać,

            • 2 1

            • Mozna być asystentem dekarza

              Tym co dachoweczki z palety na windę...

              • 1 1

      • Pokaż gdzie są

        te miejsca...

        • 4 0

    • (1)

      A co to, jakaś ujma dla ciebie jeśli twoje dziecko będzie fryzjerem, dekarzem albo blacharzem ?

      • 0 4

      • Ujma nie, ale wyobraź sobie, że kiedyś postawi Ci dom murarz/dekarz, którzy robią co robią, bo zostali do tego zmuszenia; idziesz do fryzjera, który nienawidzi swojej roboty, bo został zmuszony do tego co robi... Jakich efektów będziesz oczekiwał? Żeby robić coś dobrze, trzeba to chociaż lubić, bo już nie będę nawet wspominać o pasji.

        • 7 0

  • Energetyk (8)

    Czy ktoś miał szczęście i dodzwonił się do technikum 13 i wie czy są miejsca?

    • 4 1

    • Na stronie kuratorium był dziś (1)

      wykaz szkół, które mialy wolne miejsca.

      • 1 2

      • i nie jest zgodny z prawdą

        • 5 0

    • Miejsc brak (1)

      Moich 2 synów skończyło tą szkołę. Córka się niestety nie dostała :(

      Miejsc brak, pomimo wystarczającej liczby puntów :(

      Odwołanie też nic nie pomogło :(

      • 3 1

      • Co to znaczy brak miejsc mimo wystarczającej liczby pkt?

        Miała punktów ponad próg w pierwszej turze i nie została przyjęta???

        • 6 1

    • brak miejsc

      niestety brak miejsc

      • 3 0

    • Najgorsza szkoła nie polecam (2)

      Zmarnowałem tam tylko czas i tak musiałem zmieni.

      • 1 2

      • lepsza ta niż żadna. (1)

        teraz za miejsce w techn wielu daloby sie pokroić.

        i czemu musiales zmienic, nie szło ci?

        • 2 0

        • Stare czasy

          Tam kiedyś jeszcze liceum było nr 13. W Conradinum 18tka, a na Kartuskiej w poligrafiku 17tka. To były dobre szkoły. Może reaktywacja byłaby dobrym pomysłem?

          • 0 0

  • To tylko skutki rządów PiS (3)

    Już nie tylko lekarzy i węgla brakuje, ale i nauczycieli. Rodzice dostali 500+ i mogą sobie za te pieniądze posyłać dzieci do prywatnych szkół. Niedługo wszystko będzie dostępne tylko prywatnie. Pisowcy nakradli już tyle, że sobie poradzą w nowej prawdziwie kapitalistycznej rzeczywistości.

    • 88 41

    • Ja już dziś sugeruję oglądać ofertę prywatnych uczelni (1)

      Bo takiego eksodusu naukowców jak w tym roku nie widziałem jeszcze nigdy. Jak licealiści poloneza licea, rekrutacja na publiczne uczelnie to będzie max 2/3 dzisiejszej

      • 8 1

      • Racja na uczelniach też kadry brakuje...

        Za takie pieniądze ten cały system padnie. Na niektóre uczelnie już przyjmują wszystkich, byle dr był z przodu...

        • 10 1

    • A może to jednak skutki słabej nauki twojego dziecka. Ciężko jest się przyznać, że jest cieniasem?

      • 0 3

  • Miejsca brak (29)

    Jak czytamy na absolwentów czeka 486 miejsc a gdzie miejsca dla pozostałych uczniów bo brakuje ponad 1000 to Ok 600 zapłaci we wrześniu kary czy tak???

    • 107 15

    • (27)

      Mogą jechać i uczyć się w innych miastach i regionach Polski. Nikt im tego nie zabrania. Społeczeństwo jest teraz tak leniwe, że nic nie chce ze sobą zrobić. Myślą, że szkoła przyjdzie do nich.
      A jak wam nie pasuje, to budować Trasę Kaszubską, bo jest opóźnienie.

      • 17 68

      • Bezczelność (9)

        Ty się Łopata stuknij w lep może zrobić rejonizację czemu dziecko z Gdańska ma startować do szkoły kilometry od domu a przyjezdny mając mniej pkt uczy się w Gdańsku

        • 37 18

        • (7)

          Dla każdego szanse były równe. Jeśli dziecko przyjezdne może uczyć się w Gdańsku, to również dziecko z Gdańska może uczyć się na na śląsku i mieszkać w internacie. To żaden problem. Ale wy chcecie mieć szkołę najlepiej już w ogródku albo pod blokiem

          • 21 37

          • Jeśli dziecko chce się uczyć poza miejscem zamieszkania, (3)

            to ok. Ale weź pod uwagę, że są takie, które tego nie chcą i nikt nie może ich do tego zmuszać...

            • 21 7

            • To niech się zaczną uczyć

              • 12 23

            • Jeśli nie mają ochoty na naukę i pogłębianie wiedzy, to nawet gdańskie ogólniaki im nie pomogą.

              • 10 16

            • Jeżeli wszyscy będą chcieli się uczyć w V LO w Gdańsku

              to też wszystkich tam przyjmujemy? Bo dziecko chce??? Moje dziecko chce w tym roku na wakacje do Australii. Ono chce!!! Ma się znaleźć kasa od sponsorów bo ono chce!!!

              • 3 3

          • Ale brakuje miejsc w internatach! To jest jeszcze poważniejszy problem niż brak miejsc ila znany tylko nielicznym!

            • 9 0

          • nierówne

            bo w pierdziszewach nauczyciele z ławością podkręcają ocenki

            • 7 4

          • tak , a na Śląsku jest pełno miejsc w szkołach. Tam nie ma tego problemu co w Gdańsku. Inteligentny inaczej jesteś Panie Łopata ?

            • 2 1

        • Bo był po prostu lepszy

          • 6 3

      • (14)

        Pewnie, a rodzice puszcza 15 latka do innego miasta, internatów nie ma. Człowieku, żeby w Gdańsku, mieście wojewódzkim nie było wystarczającej ilości miejsc w jakichkolwiek szkołach?

        • 46 12

        • (13)

          A co to za problem. Trzeba uczyć dzieci samodzielności a nie trzymać pod ochroną. To nie żubry. Po prostu wy jak i wasze dzieci jesteście zupełnie nie przygotowani do życia

          • 10 29

          • Łopata... (1)

            Czy z Urzędu Miasta jesteś? Od tej expertki od edukacji?

            • 15 10

            • Tak, jestem z UM. Zasady życia są banalnie proste, tylko wy sobie je komplikujecie i szukacie zawsze problemów.

              • 6 15

          • Całe szczęście, (9)

            że Ty jesteś i oświecisz tych nieudolnych rodziców

            • 3 3

            • (2)

              Dokładnie tak jak mówisz; jestem przygotowany do życia w przeciwieństwie do was, którzy jesteście wiecznie roszczeniowi

              • 5 18

              • łopata (1)

                Idź kopać rowy bo do tego jesteś stworzony !!!!!

                • 15 5

              • Dla waszych dzieci są wolne etaty na budowach, skoro nie chcą się uczyć

                • 6 8

            • (5)

              I wyłożysz nam tu to wszystko łopatologicznie. inaczej byś ćwierkał, gdyby chodziło o Twoje dziecko, jaśnie oświecony wszechwiedzący urzędniczyno.

              • 6 5

              • (4)

                Moje dziecko jest dużo mądrzejsze od waszych, dlatego nie miało problemu dostać się do wymarzonego liceum

                • 5 12

              • Troll

                Nie karmić trolla!

                • 8 1

              • A ty pracujesz w urzędzie geniuszu :D

                • 4 1

              • Moje również się dostało do najlepszego liceum ale wstyd by mi było zamieszczać takie komentarze jak Ty. Człowiek ze wsi wyjdzie ale, jak widać na Twoim przykładzie, wieś z człowieka już nie.
                Buractwo z Ciebie wyszło

                • 1 0

              • Hahahaha

                • 0 0

          • Widzę,że ktoś taki tępy jak Ty Łopata nadaje się tylko do kopania rowów. O edukacji i problemach z tegoroczną rekrutacją, jak widać, pojęcia zielonego nie masz.

            • 0 0

      • 14 latek ma się przeprowadzić i uczyć w innym regionie kraju? No ktoś tu jednak ostro odjechał

        • 4 0

      • Ta , a w innych miastach sytuacja chyba jest podobna> Dzieci z innych regionów pójdą ????

        • 0 0

    • Brak miejsc, bo brakuje nauczycieli

      Brak miejsc w szkołach wynika z tego i tylko z tego powodu, że dyrektor szkoły nie będzie przyjmował uczniów, którym nie jest w stanie zagwarantować obsadę nauczycielską- to widać, że nie dla wszystkich rodziców jest to oczywiste. To zachowanie pokazało się podczas pandemii, gdy rodzice na siłę wypychali dzieci do szkół mimo panującej w szkole epidemii, zero odpowiedzialności, a już zdrowie nauczycieli to niektórzy mają w d... e!!!!!!!

      • 0 0

  • Miasto zadecydowało (2)

    Miasto zadecydowało ze nie otworzy dodatkowych klas to gdzie maja się uczyć dzieci skoro brakuje miejsc, czy p. Prezydent nie umie liczyć ?

    • 31 5

    • W innych miastach są miejsca.

      • 1 5

    • Niektórzy maja problem z liczeniem do 1000 Wystarczyłoby stworzyć klasy popołudniowe i w każdej szkole było by drugie tyle uczniów Jak jest 6 klas byłoby 12..Nauczycieli tez można zatrudnić więcej do klas popołudniowych

      • 0 0

  • Sopot już dawno zapełnił miejsca w dodatkowych klasach. Gorzej z nauczycielami i salami bo ich zwyczajnie brakuje. Może pani Prezydentka ich zastąpi?

    • 11 6

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Funkcją skóry u człowieka nie jest:

 

Najczęściej czytane