• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
stat
Wydarzenie już się odbyło

Spotkanie inaugurujące dla nauczycieli 2023/2024

Serdecznie zapraszamy wszystkie nauczycielki i nauczycieli na spotkanie inaugurujące rok szkolny 2023/2024, które odbędzie się 21 września w Centrum Nauki Experyment. Podczas wydarzenia opowiemy o naszej aktualnej ofercie edukacyjnej oraz o najnowszych projektach naukowych dla szkół. Nie zabraknie również warsztatów, eksperckiego wykładu i czasu na dyskusję. Zapisy na spotkanie trwają!

gru 2-3

sobota - niedziela, godz. 11:00, 13:00, 15:00

Gdynia,
bilety 20 zł
gru 6

środa, godz. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Spotkanie inaugurujące to znakomita okazja do zapoznania się z nową ofertą edukacyjną Centrum Nauki Experyment na rok szkolny 2023/2024. Uczestnicy będą mogli porozmawiać z pracownikami Centrum, na własnej skórze przekonać się jak wyglądają zajęcia przygotowane przez Edukatorów CNE i wziąć udział w wykładzie dr Edyty Sadowskiej. Co więcej, od godziny 16:00 uczestnicy będą mogli bezpłatnie zwiedzić wystawę czasową eduk(re)acja, która zaprasza do refleksji nad rolą technologii w procesie uczenia się.

PROGRAM

16:00 | początek wydawania wejściówek na wystawę czasową eduk(re)acja w Centrum Nauki Experyment

17:00-17:10 | powitanie gości
Alicja Harackiewicz, dyrektor CNE oraz zaproszeni goście specjalni

17:10-17:20 | Kierunek nauka. Aktywne lekcje z Experymentem
Anna Miotk, Centrum Nauki Experyment
- przedstawienie oferty edukacyjnej dla szkół, przedszkoli oraz oferty szkoleń dla nauczycieli. Program Ambasador Experymentu, konkurs #StopFakeNews zasady, harmonogram, rekrutacja.

17:20-17:25 | Akademia Edukatora Klimatu
Kinga Witschenbach, Centrum Nauki Experyment
- przybliżenie uczestnikom i uczestniczkom celów Akademii Edukatora Klimatu, czyli realizowanego w CNE programu mającego na celu uwrażliwienie uczniów i uczennic na zachodzące zmiany klimatu.

17:25-17:30 | Projekty naukowe dla szkół zajęcia terenowe w ramach projektu See Science, Save Seashores/ Nauka Obywatelska / ScienceCom
Klaudia Rychcik, Centrum Nauki Experyment
- przedstawienie idei nauki obywatelskiej oraz promocja projektów naukowych i lekcji terenowych jako atrakcyjnej formy edukacji ekologicznej.
- przedstawienie tegorocznej edycji ScienceCom, czyli cyklicznego wydarzenia naukowego łączącego świat nauki ze społeczeństwem.

17:30-18:00 | Oferta Centrum Nauki Experyment w praktyce
Warsztaty oraz mini-wykłady poprowadzone zostaną przez Edukatorów Centrum. Przedstawione zostaną trzy, wybrane zajęcia edukacyjne znajdujące się w ofercie na rok szkolny 2023/2024.

18:00-18:45 | Przyszłość(i) edukacji co nas czeka w szkole jutra?
Cześć wykładowa w ramach cyklu Warto się szkolić
Jaka będzie przyszłość edukacji i jaki wpływ na nią mają nowe technologie? W jaki sposób zmiany zachodzące w świecie wpływają na współczesną szkołę i jak przekładają się na relacje uczeń-nauczyciel? Na te pytania odpowie dr Edyta Sadowska. Podczas wykładu omówione zostaną najnowsze trendy i możliwości w nauczaniu wspomaganym przez AI, a także wybrane narzędzia AI wspierające pracę nauczyciela (czat GPT).

Prowadzenie dr Edyta Sadowska  doktorka nauk społecznych, futurolożka, wykładowczyni akademicka, innowatorka. W swojej pracy naukowej i popularyzatorskiej skupia się na przyszłości jako narzędziu do kształtowania teraźniejszości, redefinicjach pozwalających właściwie opisać otaczającą nas rzeczywistość oraz interdyscyplinarności warunkującej dialog. Łączenie kropek, poszerzanie horyzontu oraz full spectrum thinking są dla niej fundamentem rozumienia świata. Laureatka programu Jutronauci (Gazeta Wyborcza & Kulczyk Investment), autorka warsztatów z future literacy, artykułów popularnonaukowych i naukowych, menedżerka projektów międzynarodowych.

18:45-19:00 | Pytania, podsumowanie spotkania
 
kontakt a.miotk@experyment.gdynia.pl | +48 512 493 716
termin 21.09.2023 | godz. 17:00
czas trwania 2 godziny
dla kogo nauczyciele wszystkich poziomów nauczania

Informacja o biletach

Wydarzenie jest bezpłatne, ale liczba miejsc ograniczona.

Zarezerwuj miejsce: https://app.evenea.pl/event/spotkanieinauguracjacne23-24/

Opinie

Sprawdź się

Wybierz poziom

Fauna to:

 

Najczęściej czytane