stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

infoShare 2017 (29 opinii)

infoShare 2017 to już 11 edycja największej w Europie Środkowo-Wschodniej konferencji skoncentrowanej na technologii, nowych mediach i wsparciu dla młodych firm. Po raz pierwszy w historii infoShare specjalna scena dedykowana zagadnieniom marketingowym, a na niej eksperci z całego świata. Już 17 maja podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami i zdradzą tajniki dotyczące content marketingu, personal brandingu i wirtualnej rzeczywistości oraz jej benefitów komunikacyjnych. Opowiedzą jak skutecznie dotrzeć do współczesnego konsumenta, o trendach w nowoczesnej sprzedaży i jej mariażu z contentem.

Ponad 100 prelegentów, kilka równoległych ścieżek tematycznych, liczne warsztaty, około 5000 uczestników oraz Startup Contest - to wszystko w Gdańsku od 17 do 19 maja.

W poprzednich edycjach wystąpili eksperci z Polski i zagranicy, między innymi David Allen (Getting Things Done), Anthony Le Roux (Uber), Michał Sadowski (Brand24), Michał Szafrański (jakoszczedzacpieniadze.pl) czy Marcin Iwiński (CD Projekt).

infoShare udostępnia ogromną dawkę wiedzy o nowych technologiach, mediach oraz trendach w biznesie, ale również daje możliwość poznania inspirujących ludzi i nawiązania nowych kontaktów.

Vitaly Friedman (Smashing Magazine), Stephen Rivas Jr (Netflix), Carter Morgan (Google), Piotr Konieczny (Niebezpiecznik), Dr Heinz Kabutz (Java Champion) czy Remy Sharp (remysharp.com), to tylko niektórzy spośród prawie 40 profesjonalistów IT, którzy zjadą do Gdańska z całego świata.

Główne zakresy tematyczne to Front-End, Java oraz DevOps

Najważniejsze zasady content marketingu przedstawi Mark Schaefer, autor The Tao of Twitter czy The Content Code. W trakcie swoich wystąpień i warsztatu opowie m. in. o tym jak dużą rolę w nowoczesnej strategii marketingowej odgrywają treści, jak je tworzyć i mierzyć ich skuteczność.

Wsparcie europejskich inwestorów, infoShare Startup Contest oraz Digital Healthcare Hackaton. W ramach tegorocznej edycji startupy będą miały szansę otrzymać wsparcie finansowe przekraczające 4,5 miliona złotych. Organizatorzy infoShare 2017 mocno kuszą innowatorów. Specjalnie z myślą o nich ściągają inwestorów z Europy i uruchamiają szereg konkursów.

Już po raz czwarty infoShare organizuje konkurs z myślą o startupach, które chciałyby pokazać się szerokiej publiczności i zgarnąć 20 tys. Euro. Współorganizatorem infoShare Startup Contest jest Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER. W konkursie wezmą udział wszystkie startupy, które do 10 kwietnia wypełnią zgłoszenie na https://infoshare.pl/startup-contest/.

W zeszłym roku o nagrodę, ufundowaną przez Miasto Gdańsk, walczyło blisko 200 firm z 13 różnych państw CEE.

19 maja zapraszamy na imprezę integracyjną infoShare on the Boat!
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/442125506127851/

Gdańsk ponownie ugości 5 tys. fanów technologii i nowych mediów. Podczas nadchodzącej konferencji infoShare, rozpoczynającej się 17 maja, ponownie nie zabraknie infoShare Startup Contest organizowanego przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER i Fundację infoShare. W tym roku firmy walczą nie tylko o nagrodę główną w wysokości 20 tys. euro, ale także m.in. o wyjazd do Doliny Krzemowej. Nie jest to jedyne wydarzenie organizowane z myślą o przedsiębiorcach. Gdański Inkubator serdecznie zaprasza do STARTER Zone - dedykowanej startupom strefy organizowanej w ramach infoShare w samym centrum Startup EXPO.

Na infoShare Startup Contest 2017 wpłynęło ponad 150 zgłoszeń od startupów z krajów takich jak: Ukraina, Rosja, Wielka Brytania czy... Indie. W konkursie do wygrania są liczne nagrody na czele z 20 tysiącami euro ufundowanymi przez Prezydenta Miasta Gdańska. Do ćwierćfinału zakwalifikowało się 30 firm, które zaprezentują się 16 maja w STARTERZE. A wśród nich startupy rozwijające projekty dla astmatyków, osób z depresją czy oferujące zdrową dietę opartą na potrawach ze... świerszczy.

Startup Contest rozpocznie ćwierćfinał w STARTERZE, w którym 16 maja weźmie udział 30 firm. Do półfinału może zakwalifikować się maksymalnie do 20, które zaprezentują się na Startup Stage 17 maja podczas infoShare. A wielki finał odbędzie się dzień później na największej scenie infoShare - Inspire Stage. Zakwalifikuje się do niego tylko 5 najlepszych projektów.

O co walczą młode biznesy?
- Nagroda główna to 20 tys. euro w gotówce. Ale w tym roku przygotowaliśmy wraz z partnerami dodatkowe atrakcyjne nagrody, takie jak: wyjazd do Doliny Krzemowej "Feel the Silicon Valley vibe trip" ufundowany przez ABC Silicon Valley czy udział w czerwcowym konkursie dla polskich startupów "Pitch to London" organizowany w Wielkiej Brytanii przez PLUGinLONDON. A to nie koniec nagród, które czekają na startupy - mówi Magdalena Smolak, menedżerka działu startupowego w Gdańskim Inkubatorze Przedsiębiorczości STARTER. - Jak zawsze firmy powalczą także o uwagę międzynarodowego grona inwestorów i dofinansowanie z puli do 1 miliona euro. W zeszłym roku finalista konkursu Saas Manager pozyskał w trakcie wydarzenia 250 tys. euro dofinansowania - dodaje Magdalena Smolak ze STARTERA.

Podczas infoShare Gdański Inkubator zorganizuje także strefę STARTER Zone dedykowaną startupom, w której odbędą się spotkania z ekspertami. Partnerami strefy są: Projekt e-Pionier - Excento & Alfabeat. W strefie odbędzie się m.in. szkolenie z prowadzenia kampanii reklamowych na Facebooku prowadzone przez Artura Jabłońskiego, konsultanta ds. e-marketingu. A tajniki sprzedaży przybliży Mick Griffin z Brand24. Ewa Chronowska - President CEE Business Angels Network opowie, o tym czy startup potrzebuje inwestora. W STARTER Zone odbędzie się także Seminarium Eksportowe: "Rynek brytyjski, jako jeden z kluczowych kierunków eksportowych dla pomorskich MŚP, w szczególności startupów" realizowane w ramach projektu Pomorski Broker Eksportowy.

11. edycja infoShare odbędzie się w dniach 17-19 maja w gdańskim Amber Expo. Emocje dla startupów zagwarantuje infoShare Startup Contest, a okazję do wymiany wiedzy i kontaktów zapewni STARTEROWA strefa otwarta dla każdego przedsiębiorcy i fana nowych technologii.

infoShare Startup Contest to organizowany przez Fundację infoShare i Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER międzynarodowy konkurs dla startupów. Startup Contest już po raz czwarty będzie towarzyszyć infoShare, jednej z największych w środkowej Europie konferencji Tech & New Media.Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER to 11-tysięczna społeczność, którą łączy idea przedsiębiorczości. Do STARTEROWEGO grona należą: dzieci, młodzież, nauczyciele, początkujący i doświadczeni przedsiębiorcy oraz mentorzy. Z wielofunkcyjnej przestrzeni STARTERA skorzystało już ponad 500 startupów, a ponad 70 firm wynajęło przestrzeń na warunkach komercyjnych. STARTER odpowiada za projekty edukacyjne i wspierające biznes, takie jak: Startup Contest (organizowany wraz z infoShare), Clipster (tworzony wraz z Alfabeat), Akademia Gdańskiego Przedsiębiorcy, Lekcje Przedsiębiorczości czy Go Creative. Biznes na Start. W tym miejscu pierwsze kroki stawiały firmy: SentiOne, Everytap, Solwit SA czy Let's Deliver. W styczniu 2017 roku STARTER obchodził 5-lecie otwarcia siedziby przy ul. Lęborskiej 3b.

STARTER jest prowadzony i finansowany przez Gdańską Fundację Przedsiębiorczości, której fundatorem jest Miasto Gdańsk.

REJESTRACJA

PROGRAM

Przeczytaj także

Aktualna edycja

Opinie (29) 2 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Sprawdź się

Wybierz poziom

Chmury zbudowane są z: