• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Kierunki zamawiane na Uniwersytecie Gdańskim

4 lipca 2009 (artykuł sprzed 14 lat) 

1000-złotowe miesięczne stypendia przez trzy lata, darmowe zajęcia i kursy wyrównujące, nowoczesne i atrakcyjne formy nauczania, staże i praktyki u przyszłych pracodawców i wiele innych propozycji na tzw. kierunkach zamawianych czekają na studentów na Uniwersytecie Gdańskim w nadchodzącym roku akademickim.



W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki Uniwersytet Gdański na rok akademicki 2009/2010 otrzymał dofinansowanie na realizację kształcenia na tzw. kierunkach zamawianych Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Są to: biotechnologia, chemia, fizyka, informatyka, ochrona środowiska oraz matematyka

Kandydaci, którzy dostaną się na jeden z wymienionych kierunków w tym roku akademickim uzyskują możliwość otrzymywania miesięcznego stypendium w wysokości 1000 zł. Stypendia otrzymają kandydaci z najlepszymi wynikami maturalnymi wg. listy rankingowej, ale na rok akademicki 2009/2010 jest to ponad 220 stypendiów na sześć ww. kierunków! Są to stypendia zupełnie niezależne od stypendiów naukowych czy socjalnych.

Atrakcyjne programy nauczania, dodatkowe zajęcia wyrównawcze, praktyki i letnie szkoły dla wszystkich! Studenci kierunków zamawianych będą się uczyć w ramach atrakcyjnych programów nauczania, korzystać z nieodpłatnych programów wyrównawczych (dodatkowe zajęcia, które pozwolą nadrobić zaległości z przedmiotów ścisłych) oraz konwersatoriów z przedmiotów, które sprawiają największą trudność, nowoczesnych skryptów elektronicznych, brać udział w specjalistycznych szkołach letnich. W ramach programu studenci będą mogli także skorzystać z praktyk w przedsiębiorstwach oferujących zatrudnienie absolwentów. Zaakceptowany wniosek o dofinansowanie kierunków zamawianych na Uniwersytecie Gdańskim został przygotowany przez Zespół kierowany przez Prof. Piotra Stepnowskiego z Wydziału Chemii UG oraz Dział Programów Europejskich.

Znakomita kadra akademicka i nowoczesne warunki kształcenia!Studia na wydziałach: Matematyki, Fizyki i Informatyki; Chemii oraz Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii na Uniwersytecie Gdańskim to dostęp do nowoczesnych laboratoriów i zajęcia ze znakomitą kadrą uniwersytecką, wyróżnioną wieloma prestiżowymi nagrodami. W tym Naukową Nagrodą Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza oraz indywidualną Nagrodą Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, uznawaną za najwyższe wyróżnienie naukowe w Polsce i nazywaną polskim Noblem. Obie nagrody w dziedzinie nauk ścisłych w 2008 roku otrzymał prof. Ryszard Horodecki z Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego.

Ciekawe specjalności i specjalizacje, szansa na atrakcyjne zatrudnienie! Studia na tych wydziałach to także możliwość wyboru wielu interesujących i co najważniejsze otwierających szanse atrakcyjnego zatrudnienia - specjalizacji i specjalności oprócz nauczycielskich, także dwuprzedmiotowych, uprawniających do nauczania w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalych. Dla przykładu na matematyce ekonomicznej to np. specjalność przygotowująca analityków rynków ekonomicznych, pracowników sektora biznesowo-finansowego. Informatycy mają możliwość wyboru specjalności: technologie sieciowe i bazy danych lub algorytmy i struktury danych. Fizycy mogą wybierać specjalności: fizyka, fizyka biomedyczna, fizyka komputerowa, informatyka kwantowa, nanostruktury i nanotechnologie. Na chemii to między innymi chemia kosmetyków, chemia medyczna, analityka i diagnostyka chemiczna, chemia nowych materiałów a także chemioinformatyka na studiach 2. stopnia. Studenci kierunku ochrona środowiska mają możliwość wyboru specjalności: morskiej, che­micz­no-analitycznej, biologiczno-ekologicznej. Na biotechnologii to specjalności: biotechnologia medyczna, molekularna, biotechnologia roślin lub drobnoustrojów.

Absolwenci kierunków zamawianych na Uniwersytecie Gdańskim mają szansę na ciekawą pracę, m.in. w laboratoriach naukowo-badawczych, w szpitalach przy obsłudze sprzętu medycznego oraz w radioterapii, w bankach, firmach informatycznych i analitycznych, w firmach produkujących oprogramowanie, w firmach informatycznych jako analitycy i projektanci rozwiązań bazodanowych i sieciowych, przedsiębiorstwach zajmujących się Internet providing, firmach produkujących serwisy WWW i wielu innych. A także w instytucjach zintegrowanego zarządzania oraz ochrony środowiska, przemyśle, rolnictwie, administracji państwowej i samorządowej, w jednostkach naukowo-badawczych przemysłu biotechnologicznego i przemysłach pokrewnych.

Studiuj na Kierunkach Zamawianych na Uniwersytecie Gdańskim !

więcej informacji na stronie www.ug.edu.pl/kierunkizamawiane

nr telefonów do komisji rekrutacyjnych:
Chemia i Ochrona Środowiska (0-58) 523-53-85
Fizyka (0-58) 523-22-24
Matematyka i Informatyka (0-58) 523-25-47
Biotechnologia (0-58) 523-63-20

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (20)

  • Kpina jakaś!!!

    Teraz to dopiero obniżają stawki..na UG za średnią 4.0 100 zł, a teraz po obniżce ile...? Pewnie 50 ;/ kpina jakaś!!! A za 4.2 120 hahaha! Nie dziwota, że lepiej sobie pracować, a przedmioty na studiach dziennych zawsze sie jakoś zaliczy za 3 razem ;D żadnej motywacji w stawkach stypendiów nie widze...chyba ze demotywacje..powinno się tym zainteresować...Podobnie ze stawkami na stypendia socjalne..różne stawki na różnych uniwersytetach. Przykład Uniwersytet Opolski ma duże stawki w porównaniu z UG. A niby mają tyle samo na osobę w rodzinie, a dostają więcej!!! Dziwne to i niesprawiedliwe..Nie za taką Polskę walczyłam!!!

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Piknik "Rodzina, Zdrowie, Nauka = Merito"

w plenerze, warsztaty, kiermasz, zajęcia rekreacyjne

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie ryby żyją w Bałtyku?

 

Najczęściej czytane