• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Nowy kierunek na Akademii Marynarki Wojennej

22 października 2008 (artykuł sprzed 15 lat) 
Akademia Marynarki Wojennej Akademia Marynarki Wojennej

Na Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni pojawiła się nowa oferta dla wszystkich miłośników historii. Do końca października przyjmowane są dokumenty na studia w specjalności historia wojskowości i historia Europy.



Specjalności te to zupełnie nowa propozycja na Akademii Marynarki Wojennej na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych. - Zgodę uzyskaliśmy dopiero we wrześniu, a nie chcemy zmarnować roku, dlatego do 31 października trwa wolny nabór, czyli bez żadnych dodatkowych kwalifikacji - wyjaśnia dr Andrzej Drzewiecki, szef instytutu Historii.

Akademia na kierunku Historia ogłosiła nabór zarówno na studia stacjonarne i niestacjonarne, pierwszego stopnia w roku akademickim 2008/2009. Chętni będą mieli komfortowe warunki studiów w małych około 30 osobowych grupach. - Poza Toruniem i Poznaniem nikt inny w Polsce nie oferuje takich specjalności. Pojawiły się one m.in. dlatego, że nasza uczelnia, która ma 90 lat sama w sobie jest już historią. Chcemy także rozbudzić intelektualne - historyczne zainteresowania, najpierw na studiach licencjackich. Trwają już przygotowania do tego aby kontynuować naukę na studiach magisterskich - wyjaśnia Drzewiecki.

Specjalność historia wojskowości skierowana jest dla wszystkich miłośników militariów, fortyfikacji, wojska i wojskowości. Przyda się tym wszystkim tym, którzy swoją karierę pragną związać z muzeami, archiwami czy też z cieszącymi się obecnie dużą popularnością stowarzyszeniami zajmującymi się rekonstrukcją militariów.

Na historii Europy studenci będą poznawać instytucje i problematykę europejską od jej zarania. - W związku z tym, że Europa się jednoczy, będziemy też stawiać pytania dokąd zmierza. Ponadto studenci obu specjalności mogą liczyć na to, że znajdą w przyszłości swoje miejsce w siłach zbrojnych, na odcinkach społecznych czy wychowawczych - zapowiada Drzewiecki.

Studenci na początku edukacji będą mieli wykłady m.in. z historii starożytnej, średniowiecznej, ale także z geografii historycznej, filozofii, socjologii. Nie zabraknie też psychologii i nauki języków; w tym angielskiego i łaciny, którą kiedyś władała cała średniowieczna Europa.

Szczegółowe informacje dotyczące powyższych studiów są dostępne w dziekanacie Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych pod numerami telefonów: (058) 626 25 85 oraz (058) 626 25 08.

Jednolity plan studiów oraz ramowy program studiów pierwszego stopnia na kierunku Historia znajduje się na stronach internetowych AMW po adresem www.amw.gdynia.pl

Pod tym adresem jest także wykaz wymaganych dokumentów, informacje dotyczące trybu ich składania oraz wysokość należnej opłaty.

Dokumenty należy złożyć do dnia 31 października, w dziekanacie Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych w pokoju nr 104/5.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Opinie (30)

  • Lepsza produkcja bezrobotnych historykow

    niz produkcja bezrobotnych tylko z matura.

    • 0 0

  • po co komu takie studia??

    kolejny debilny kierunek który nie daje pracy

    • 0 0

  • Uczelnia superowa

    jeśli chodzi o klimat, jest kameralnie, nie ginie sie w tabunie ludzi na korytarzach,
    jesli chodzi o poziom - zalezy jak leży, jak sam sie nie weźmiesz za robote-nikt na siłę nie będzie Cie uczył...
    mogłoby byc lepiej mimo to, za duzo wpływów filozofii na wielu przedmiotach- za mało konkretów moim zdaniem
    (a cenie filo bardzo, ale tam gdzie jej miejsce)

    Dziekanat WNHiS częsciej ma wolne niz jest czynny
    to jest mega porazka!!! kolejki po pół h stania minimum

    Żałuje, że nie moge tam studiowac socjologii i psychologii, niestety za jakis czas chcąc niechcąc, bede musiała czmychnac do Gdanska na UG

    • 0 0

  • Bardzo dobry pomysł!

    Świetny kierunek dla kogoś kto się tym interesuje! A czasy kiedy pracowało się w zawodzie określonym przez wykształcenie bezpowrotnie minęły. Teraz jest miliony "ekonomistów", którzy do trzech nie umieją zliczyć, ale "wyższe" mają, bo przyjmowali bez egzaminów, a bogaty tatuś opłacał za cały rok z góry :)

    • 0 0

  • Jak trudno być mądrym (1)

    Porażka, a studia na tym kierunku zaczęły się 04.11.2008. Jak łatwo ujawniać swoją niekompetencję i złe nastawienie do innych ludzi. Oknik nie znalazł kadry, może trzeba lepiej szukać. XXXX zgadza się z porażką Oknika, czyli jego nieumiejętnością szukania, gratuluję mądrości. Mgr pewnie jest bezrobotny, bo chce aby wszyscy byli kształceni do jakiegoś zawodu. Może ukończył kierunek, który uczy przykręcania śrubek, ale co robić jak nie ma śrubek. Pisać porażka, porażka, porażka. To zapewne poprawia samopoczucie. Sese ma kłopoty z dziekanatem. Proponuje studia na UG tam dziekanaty pracują jak supermarkiety - 24 h na dobę. A jak dziekanat jest zamknięty, to sese musi wiedzieć, że przygotowuje zaświadczenia dla tych, którze nie umieją czytać, w jakich godzinach dziekanat jest otwarty. No i na koniec jakiś mądrala pisze trepy, a może dodaj jeszcz Żydzi, masoni, komuniści, esbecy itd. Gratuluję rozumku. Tak można długo, ale zastanówcie się moi mili czy sobie nie macie nic do zarzucenia, gdy w innych ciskacie kamienie (sic!).

    • 0 0

    • nie mamy

      nie mamy, wiekszosc dziekanatów pracuje 8-15 codziennie, u nas po 4 h bez piatkow, ale po skargach ludzi stłoczonych w kolejkach pod D - mają to zmienic, ja mam swoja firme i wiem jak powinno wyglądac sprawnie działające biuro- a takim powinien byc własnie DZIEKANAT - jesli sie nie wyrabajają-znaczy krótkie godziny pracy są za krótkie! ot co :)

      • 0 0

  • wystarczy zapytać (2)

    Przestańcie siac plotki i mówić że jest beznadziejnie. Kierunek został otworzony z opóźnieniem nie z powodu kadry a z powodu zbyt późnego dosłania dokumentów przez Warszawę. Jeśli chodzi o kadrę to są sami profesorowie i doktorzy, niektórzy nawet dojeżdząją z Poznania czy z Warszawy, na AMW wykłady od tego roku prowadzi prof. Longin Pastusiak a jeśli nie wiecie kto to no to mi przykro. Co do przyszłej pracy nawet jako spec od biotechnologii można być matołkiem i nie znaleźć pracy nie generalizujcie!! Pomyślcie że są pasjonaci którzy chcą taki kierunek studiować i tyle. Samo AMW jest uczelnią jak każda ma wady i zalety.

    • 0 0

    • Wiesz o czym mówisz?

      Mi tak wmawiano przez trzy lata... Studiowałaś gdzie indziej? Masz porównanie? AMW nie jest przygotowana do prowadzenia studiów na kierunkach, które proponuje. Potrzeba jeszcze sporo czasu... Pójdź na studia mgr (o ile jesteś na licencjacie) na inną uczelnię, a zobaczysz jakie masz braki... Jest ciężko i nie ma co ukrywać, a na AMW byłam wzorową studentką... a raczej uczennicą bo tego co jest tam wymagane nie można nazwać studiami... (chcesz, żeby inni przejechali się na własnej skórze? Ja nikomu tego nie życzę!)

      • 0 0

    • Tak powiedzieła Ci kadra AMW?

      Tam zawsze jest cukierkowo... "Wszyscy są winni tylko nie my"

      • 0 0

  • Każda uczelnia ma swoje trudne poczatki (2)

    Musicie pamietac ze AMW długi czas była uczelnią zamkniętą na kierunki cywilne, wiec sądze ze jest całkiem nieźle i dobrze będzie bo jest tendencja rozwojowa, pozatym nie mam zastrzezen do poziomu wiedzy.
    To ze ludzie sie nie uczą... to nie znaczy zaraz ze AMW jest jakas trafiona, ich nieuctwo- ich problem, a to, że nie udupia sie tu ludzii namitnie i z zasady - UWAŻAM za PLUS
    Na szczęście mineły czasy gdy papier załatwiał wszystko.Liczy sie też inwencja twórcza absolwenta/studenta.

    Chociaż są tacy co uwazają za jak kolega z miasta obok nie jest oblewany za wygląd- to znaczy ze uczelnia kiepska :)

    • 0 0

    • Akademia Małych Wymagań

      Nie masz zastrzeżeń bo pewnie mało musisz przykładać się do nauki - normalne...

      • 0 0

    • Dlaczego ludzie się nie uczą?

      Minimalne wyniki z matur ale na AMW dostaniesz się z łatwością... Potem również starać się nie musisz bo wylecieć z tej uczelni graniczy z cudem!
      Mieć wykształcenie wyższe - to powinno coś znaczyć... Przez takie uczelnie jak AMW robi się po prostu moda na wyższe wykształcenie, nie liczy się to co potrafisz i co sobą reprezentujesz...

      • 0 0

  • odnośnie poziomu (1)

    Czytając Wasze komentarze dochodze do wniosku, że nic nie wiecie na temat tej uczelni.
    Jeżeli chodzi o poziom - tworzą go studenci.
    Na naszej uczelni mamy wielu bardzo dobrych studentów, którzy chcą się uczyć i to robią z pasją. Ci co studiują tylko po to żeby studiować, to tak czy siak bedą tak postępować nie ważne czy na AMW , PG czy UJ.
    Uczelnia daje bardzo dużo możliwości. Staże, Praktyki czy różnego rodzaju koła zainteresowań.
    Jednak nie można zapominac iż jest to jednak uczelnia wojskowa, jak już ktoś wcześniej zauważył od niedawna udostepniona cywilom, potrzebuje czasu, żeby rozwinąć skrzydła.
    Co do kadry. W większości są to bardzo dobrzy profesorowie czy doktorzy. Zarówno z AMW jak i z innych uczelni z całej Polski.
    Prowadzone są wykłądy otwarte z najlepszymi Profesorami z kraju i zagranicy.
    Dlatego nie rozumiem Waszego podejścia. Jak AMW sie nie podoba to jest masa innych uczelni do wyboru.
    Najpierw należy coś dobrze poznac zanim sie wypowie.

    • 0 0

    • Dlatego nie odeszłam... 3 lata tłymaczyłam sobie, że musze dobrze poznać AMW

      Dr z AMW = wojskowy
      Dr z innych uczelni (a nawet prof.) coraz więcej (ale zastać ich na konsultacjach graniczy z cudem) bo nie są związani z żadną uczelnią (nikt nie chce ich na stałe?) tylko jeżdżą po uczelniach całej Polski... przeważnie prywatnych...
      Największa ilość mgr :)

      Racja są inne uczelnie dlatego warto ostrzec ewentualnych kandydatów... Niech wiedzą w co wchodzą...

      • 0 0

  • Jak najdalej od AMW

    Słysze AMW to mnie wzdryga (mam za sobą trzy lata pedagogiki więc wiem o czym mówię)
    Ogólnie budynki ładnie wyglądają z zewnątrz (część jest wyremontowana wewnątrz) Zasób biblioteki jeżeli chodzi o studia cywilne zerowy, basen miał być udostępniony jak zaczynałam studia, z tego co wiem to w najbliższym czasie otwarty nie będzie, sala gimnastyczna godna pożałowania... A jak z wiedzą?
    Oczywiście wykłady są obowiązkowe, za moich czasów jeszcze były dzienniki! Kadra hmm, nie chce wypowiadać się o wszystkich ale żal... Przedmioty nie wiem skąd brane bo specjalistycznych ilość znikoma! A i do prowadzenia mam sporo zastrzeżeń...
    Wybierasz AMW - zastanów się 3 razy jeśli nie chcesz wstydzić się gdzie kończyłaś/eś studia...

    • 0 0

  • Trzeba wiedziec co dobre

    Nie ma co narzekać
    Wydział mechaniczno elektryczny. Jest łatwiej niż na pg , to na pewno.
    Może właśnie dla tego ,że amw ma mało studentów i się z nimi liczy.
    Podchodzą do Ciebie jak do człowieka. Nie ma tu wkuwania regułek, dużo
    praktyki. Od samego początku są przedmioty techniczne, to co się przydaje w
    pracy inżyniera. Każdy uczy się dla siebie. Uczelnia ma certyfikat jakości
    nauczania - mechanika i budowa maszyn. Już na drugim semestrze dano mi do woli trenować na tokarce, frezarce, spawać. Na pg moze bym miał napisać obszerne sprawozdanie jak wygląda tokarka. Daje dużo możliwości rozwijania
    swojego hooby i w tym pomaga. Gdyby nie moja mało liczna grupa, (grozi mi
    rozwiązanie) byłbym bardzo zadowolony z tej uczelni.

    • 0 0

2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Piknik "Rodzina, Zdrowie, Nauka = Merito"

w plenerze, warsztaty, kiermasz, zajęcia rekreacyjne

I Ogólnopolska Konferencja Ginekologii, Położnictwa i Chorób Piersi MEDFEM

konferencja

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?

 

Najczęściej czytane