• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Chętnych do szkół średnich nawet kilka razy więcej niż miejsc

Wioleta Stolarska
20 czerwca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (88)
Od września do liceów, techników i branżówek przyjdzie 1,5 rocznika, dlatego dostanie się do wymarzonej szkoły może okazać się wyzwaniem. Od września do liceów, techników i branżówek przyjdzie 1,5 rocznika, dlatego dostanie się do wymarzonej szkoły może okazać się wyzwaniem.

We wtorek, 20.06, o godz. 15:00 skończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich na rok szkolny 2023/24. W tym roku w Gdańsku i Gdyni uczniowie mogą aplikować do nieograniczonej liczby szkół. Jak widzimy w systemie rekrutacji elektronicznej, zainteresowanie jest bardzo duże i uczniowie chętnie korzystają z nowych ułatwień: w II LO w Gdańsku na 180 miejsc chętnych jest 2801 kandydatów, w II LO w Gdyni na 223 miejsc chętnych jest 1732 ogółem. Z kolei uczniów, którzy wybierali placówki w pierwszej preferencji, jest zwykle ok. 30-50 proc. więcej niż dostępnych miejsc.



Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście Nowy ranking szkół średnich 2023 w Trójmieście
Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich. Od września do liceów, techników i branżówek przyjdzie 1,5 rocznika, dlatego dostanie się do wymarzonej szkoły może okazać się wyzwaniem.

Rekrutacja do szkół średnich 2023. Kończy się pierwszy etap Rekrutacja do szkół średnich 2023. Kończy się pierwszy etap

Jakie jest zainteresowanie po I etapie rekrutacji miejscami w liceach i technikach?



W popularnym III LO w Gdańsku na 188 miejsc chętnych jest 1240 kandydatów ogółem, natomiast z pierwszej preferencji aplikacje złożyło 185 uczniów. W V LO w Gdańsku na 136 miejsc kandydatów jest 1187 ogółem, a 222 z pierwszego wyboru. XX LO w Gdańsku również cieszy się dużym zainteresowaniem - tu na 210 miejsc aplikowało 1572 uczniów, w tym 203 kandydatów z pierwszej preferencji.

W Technikum Łączności nr 4 na 270 miejsc chętnych jest 1630 osób, z pierwszego wyboru to 482 kandydatów. Pomorskie Szkoły Rzemiosł - Technikum nr 1 również cieszy się popularnością - na 164 miejsca chętnych jest 2145 kandydatów, w tym 266 z pierwszej preferencji.

Z kolei w popularnym III LO w Gdyni na 192 miejsc chętnych jest 411 kandydatów ogółem, natomiast z pierwszej preferencji aplikacje złożyło 230 uczniów. W VI LO w Gdyni na 160 miejsc kandydatów jest 1374 ogółem, a 231 z pierwszego wyboru. II LO w Gdyni również cieszy się dużym zainteresowaniem - tu na 223 miejsca aplikowało 1737 uczniów, w tym 425 kandydatów z pierwszej preferencji.

W Technikum Elektronicznym nr 1 w Gdyni na 192 miejsc chętnych jest 997 osób, z pierwszego wyboru to 300 kandydatów. Również Technikum Ekonomiczne cieszy się popularnością - na 96 miejsc chętnych jest 1054 kandydatów, w tym 111 z pierwszej preferencji.


Czy można zmienić zdanie ws. szkoły po I etapie rekrutacji?



Po złożeniu podania do wybranych placówek kolejnym ważnym krokiem jest uzupełnienie aplikacji o najważniejsze dokumenty, czyli świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty.

Świadectwo otrzymają już 23 czerwca podczas zakończenia roku szkolnego. Z kolei zaświadczenie o wynikach egzaminu trafi do nich w dniu opublikowania wyników, czyli 3 lipca. Oryginał również będzie można odebrać w szkole.

Czy po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji uczeń może zmienić zdanie w kwestii wyboru szkoły czy klasy? Według rozporządzenia kuratora oświaty od 23 czerwca 2023 r. do 12 lipca 2023 r. do godz. 15:00 podczas uzupełniania dokumentów w aplikacji uczeń ma możliwość złożenia nowego wniosku (zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie) z uwagi na zamianę szkół, do których kandyduje.

Według informacji z rozporządzenia pomorskiego kuratora oświaty najważniejsze terminy w rekrutacji do szkół średnich to:
  1. od 15 maja 2023 r. do 20 czerwca 2023 r. do godz. 15 - złożenie wniosku, w tym zmiana wniosku wraz z dokumentami o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej (podpisanego przez co najmniej jednego rodzica/prawnego opiekuna).
  2. od 23 czerwca 2023 r. do 12 lipca 2023 r. do godz. 15 - uzupełnienie wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej o świadectwo ukończenia szkoły podstawowej i o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz możliwość złożenia nowego wniosku (w tym zmiana przez kandydata wniosku o przyjęcie) z uwagi na zamianę szkół, do których kandyduje.
  3. do 12 lipca 2023 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków poświadczanych w oświadczeniach, w tym dokonanie przez przewodniczącego komisji rekrutacyjnej czynności związanych z ustaleniem tych okoliczności.
  4. do 18 lipca 2023 r. - weryfikacja przez komisję rekrutacyjną wniosków o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej i dokumentów potwierdzających spełnianie przez kandydata warunków lub kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym, w tym okoliczności zweryfikowanych przez wójta (burmistrza lub prezydenta) wskazanych w oświadczeniach.
  5. 19 lipca 2023 r. do godz. 15 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych.
  6. od 15 maja 2023 r. do 24 lipca 2023 r. - wydanie przez szkołę prowadzącą kształcenie zawodowe skierowania na badanie lekarskie.
  7. od 20 lipca 2023 r. do 26 lipca 2023 r. do godz. 15 - potwierdzenie woli przyjęcia w postaci przedstawienia oryginału świadectwa ukończenia szkoły i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego (o ile nie zostały one złożone w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej), a w przypadku szkoły prowadzącej kształcenie zawodowe - także zaświadczenia lekarskiego zawierającego orzeczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do podjęcia praktycznej nauki zawodu oraz odpowiednio orzeczenia lekarskiego o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami i orzeczenia psychologicznego o braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem.
  8. 27 lipca 2023 r. do godz. 14 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.
  9. 27 lipca 2023 r. do godz. 14 - poinformowanie przez dyrektora szkoły ponadpodstawowej kuratora oświaty o liczbie wolnych miejsc w szkole.
  10. 28 lipca 2023 r. - opublikowanie przez właściwego kuratora oświaty informacji o liczbie wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych.


Czy przyjęcie do szkoły średniej zależy od progów punktowych?



Próg punktowy dotyczący danej szkoły jest to liczba punktów, jaką w poprzedniej rekrutacji zgromadził ostatni (najgorszy) kandydat, jakiego przyjęto do danej klasy.

Jednak próg ten nie ma wpływu na wyniki postępowania rekrutacyjnego w kolejnej rekrutacji. Jest to jednak istotna wskazówka dla uczniów, którzy zamierzają aplikować do wymarzonej szkoły.

Jak wyglądały progi punktowe w rekrutacji 2022 do szkół średnich? Jak wyglądały progi punktowe w rekrutacji 2022 do szkół średnich?

Kiedy będą wyniki egzaminu ósmoklasisty w 2023 r.?



Wyniki uczniowie poznają 3 lipca 2023 r. Zostaną podane na stronie wyniki.edu.pl. Każdy uczeń otrzyma w szkole login i hasło służące do logowania się na tej stronie.

Uczniowie będą mogli odebrać zaświadczenia o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty, wydane przez okręgową komisję egzaminacyjną 6 lipca 2023 r. Na zaświadczeniu podany będzie wynik procentowy oraz wynik na skali centylowej dla egzaminu z każdego przedmiotu.


Ile punktów może zdobyć uczeń podczas rekrutacji do szkoły średniej?



200 punktów - tyle może uzyskać maksymalnie absolwent szkoły podstawowej w postępowaniu rekrutacyjnym. Za co można dostać punkty?
  • 100 punktów - za wyniki egzaminu ósmoklasisty oraz
  • 100 punktów - za oceny i osiągnięcia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Rekrutacja do szkoły średniej 2023/24. Ile punktów do zdobycia mają ósmoklasiści? Rekrutacja do szkoły średniej 2023/24. Ile punktów do zdobycia mają ósmoklasiści?

Jak przeliczyć wyniki egzaminu ósmoklasisty na punkty?



Za wyniki egzaminu ósmoklasisty uczeń może uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Wyniki egzaminów wyrażone są procentowo. Jak przeliczyć je na punkty? Należy pomnożyć uzyskane wyniki z języka polskiego i z matematyki przez 0,35, a z języka obcego nowożytnego - przez 0,30.

W ten sposób uczeń może za wyniki z egzaminu ósmoklasisty maksymalnie uzyskać:
  • z języka polskiego: 100% x 0,35 = 35 punktów,
  • z matematyki: 100% x 0,35 = 35 punktów,
  • z języka obcego: 100% x 0,30 = 30 punktów.

Opinie (88) 5 zablokowanych

Wszystkie opinie

  • (11)

    Logiczne,ostatni zmiksowany,podwójny rocznik.Następne lata już będzie coraz mniej i mniej,dzietność leci na łeb.Pokolenie konsumpcyjno-wygodnickie.Praca,kariera,mieszkanie a potem nagle się obudzą w wieku lat 45 że chcą mieć dzieci.Do tego czasy chomik albo pies jako substytut prawdziwej odpowiedzialnosći.Do tego mnóstwo tzw singielek czy singli.Niedojrzali do związku.

    • 33 22

    • czyli lepiej najpierw dziecko, potem zasiłek? (3)

      kogo teraz stać na dzieci...

      • 14 10

      • (1)

        A kogo było stać po wojnie czy za komuny...

        • 13 7

        • przedszkola były, żłobki były i wszyscy mieszkali na kupie, to zawsze było z kim dziecko zostawić

          a w sklepach i tak nic nie było, więc na co niby kasę było wydawać

          • 16 5

      • Jaki zasiłek? Bezrobocia nie ma, chyba tylko w TVN :D

        • 4 6

    • A z drugiej strony (3)

      Pińcetplusy, madki i osiedla bez dzieci, nienawiść i segregacja. Sami nakręcacie tę spiralę nienawiści do dzieci :) Fatalne szkoły, przepełnione przedszkola, koszmarne warunki pracy dla nauczycieli (lżejsza praca w markecie). Wielu rodzin nie stać na dziecko, bo jedna osoba nie utrzyma rodziny samodzielnie przez, powiedzmy, dwa lata. Ludzie muszą oddawać malutkie dzieciaki do żłobków... Paranoja. Z jednej strony chcecie dzieci ale najlepiej żeby były niewidoczne. Średnio mi się widzi iść w wieku 86 lat do lekarza, który będzie miał 70 lat i Alzheimera.

      Żeby w Polsce przybywało ludzi, ktoś musi ponieść ciężar ich wychowania - chętnych jest coraz mniej, a jeszcze Ciebie obcy ludzie zwyzywają przy byle okazji...

      • 16 4

      • (2)

        86 lat?Nie wiem po co tyle zyć bo w tym wieku same choroby...ja wolę max 65 i korzystac z zycia.

        • 3 4

        • Svencjusz, do 65 już masz bardzo blisko (1)

          Jeszcze chwila i bajbaj, dziwne uczucie jak o tym pomyślisz co?

          • 1 2

          • Czy ja wiem,śmierć to nieodłączna część zycia.Ja juz swoje zrobilem,dzieci są,dom jest,auto,świat zwiedzony.Na lajcie spotkam się z Zeusem.

            • 2 0

    • po co niby mieliby chciec dzieci. (1)

      nie brak ludków na ziemii. wystarczy dobra rekrutacja chetnych do osiedlenia.

      • 4 3

      • Chetni do osiedlenia

        Są też chętni żeby brać pienionszki za darmo, a nie pracować :) Kolejne pokolenie też nie zawsze chętne żeby wspierać Państwo, spójrz na zachód.

        • 0 2

    • Nie każdy chce mieć dzieci

      • 1 0

  • (11)

    Do szkół chętni a potem uczyć się nie ma komu - matury na 30% ledwo pozdawane to już nie rzadkość a standard.
    Lepiej idźcie do średniego liceum ale bliżej domu - ja 3 lata zmarnowałem na dojazdy tyle godzin nikt mi tego nie zwróci.

    • 104 6

    • Bo liczy się że synuś się dostał do dobrej renomowanej szkoły

      • 20 4

    • A kiedyś było inaczej? (6)

      Czasy się zmieniają, ale mentalność i uczniów, i rodziców pozostaje taka sama. Nauczycieli zreszta również - takiego, który rzeczywiście potrafi nauczyć to ze świecą szukać.

      • 21 5

      • (4)

        Pokolenie lat 70-tych i 80-tych uważa się za lepsze, a tak naprawdę za dzisiejszy stan nauczania (i nie tylko) odpowiadają oni. Nie mnie oceniać czy dzisiejsza młodzież ma mniejszą wiedzę czy gorzej się uczą, bo to pokolenia jak te przednimi oraz po nich są i będą inne. Każdy ma swoje zalety i każdy dopasowuje się do swoich czasów.

        • 10 12

        • Jestem pokoleniem przełomu lat 70 i 80, nie uważam się za lepszego, ale... (3)

          ... miałem dwa razy mniejsze wymagania wobec innych (i dwa razy większe wymagania wobec siebie) niż Wasze pokolenie. Za moich czasów (jak to brzmi) w szkołach średnich również nie było miejsc dla każdego. Zdawało się egzamin (w moim roczniku zdała może połowa). Nikt nie płakał. nikt nie pisał do gazet, nikt się nie żalił. Każdy przyjmował do wiadomości, że po prostu jest za słaby na szkołę średnią i musi więcej pracować (i próbować za rok).

          • 47 4

          • (2)

            Jestem z rocznika 79 do mojego (jedyne ale dobre liceum w mieście) można było składać podanie o przyjęcie ze średnią od 4.0 wzwyż, później przystępowało się do egzaminu wstępnego (po którym co ciekawe jeśli ktoś z jednego przedmiotu egzaminacyjnego dostał ocenę ndst mógł jeszcze dalej starać się o przyjęcie do szkoły podczas ustnego egzaminu dodatkowego). Obecni ósmoklasistów z półtora rocznika (w dodatku najliczniejszego od 20 lat) nie mają takiej możliwości - nawet jeśli masz świadectwo z paskiem nie gwarantuje ci to przyjęcia do żadnego liceum ( już nawet nie ważne czy wymarzonego, czy jakiegokolwiek). Sęk w tym, że dzieci z rocznika 2008 i 2009 ponoszą konsekwencje igraszek politycznych zarówno PO jak i PiS majstrujących przy reformie.

            • 10 0

            • O ile pamiętam, to po wprowadziło naukę od lat 6. (1)

              • 4 2

              • Po wprowadziło PiS w połowie roku szkolnego wycofał pozostawiając rocznik 08/09 z ręka w nocniku.

                • 3 0

      • Było - zobacz sobie na program jak w kolejnych latach coraz starsze roczniki uczą się coraz bardziej podstawowych rzeczy - nie w tą stronę to powinno iść.

        • 3 1

    • Święta prawda.....

      • 7 0

    • Błędne wywody (1)

      Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem pracę, co prawda z pewnymi ograniczeniami, legalnie podjąć można po ukończeniu 16 roku życia. Swoją drogą kończenie edukacji na wykształceniu zawodowym to żenada. Świadczy to o lenistwie albo niedomaganiach intelektualnych.

      • 5 11

      • Ludzie są różni i różnie bywa. Nie jest dobrze przylepiać etykietki.

        • 2 0

  • (2)

    Miło ze zdjęcia rozpoznać swoje dawne XIX Liceum, to dopiero wspomnienia:) Łysik od wf-u, z tym jego słynnym ruskim stoperem, Blaszczuk od polskiego, Maliszewska(el capo) od historii, Gohr od matmy, kultowy Kułakowski od plastyki i ta jego ciekawa pracownia, jeszcze bardziej kultowy Pan od Przysposobienia(nie pamiętam już nazwiska), no i mega charyzmatyczny dyrektor - poliglota, regularnie kontrolujący męski kibel w celu prewencji popalania tam przez metali x Morbid Stanleyem na czele:) No i te niezapomniane apele, gdzie miła blondynka od muzyki dyrygowała swoim chórem

    • 10 3

    • Pani Gohr i pani od chemii,nie pamiętam nazwiska były super

      • 3 0

    • Na zdjęciu jest wejście do 2 lo.

      Dyr 19 wcale nie był ani poliglotą ani charyzmatyczny tylko ....

      • 1 1

  • (5)

    Byle do piątku i kończę swoją "karierę"w zawodzie.

    • 13 3

    • i gdzie ty pójdziesz?
      Kasy na biedronce już dawno są obsadzone przez Ukrainki.

      • 8 12

    • heheh i nie wracaj :) no ale wakacje ma oplacane wiec kłamie jak zawsze nigdzie lepiej miec nie bedzie (1)

      • 3 14

      • To jest drogi panie urlop, tak urlop mam płacony, a Ty lub Twoi bliscy odczują brak kadry pedagogicznej. Na szczęście to nie mój już problem.

        • 12 0

    • (1)

      do korpo, pensja dwa razy wyższa, możliwość pracy zdalnej, spokój, a nie praca z bandą niewychowanych dzieciaków i nie lepszych rodziców

      • 13 0

      • nauczyciel

        ale 40 h a nie 15 i wakacje w robocie ferie też,

        • 3 5

  • (4)

    Polecam I LO w Gdańsku, łatwo i przyjemnie. Szkoła dobrze położona (dobry dojazd do centrum). Bliskość PAN-u i muzuem (jest gdzie chodzić na wagary ;) ) Oczywiście coś tam trzeba umieć więc raczej nie dla leniwych i mniej rozgarniętych (rozkładu normalnego nie przeskoczymy).

    • 25 27

    • "Były absolwent"? (1)

      Chyba były uczeń. Absolwentem zawsze będziesz.

      • 15 0

      • Jak widać niedouczony absolwent I LO

        • 0 0

    • Ja polecam blisko domu i szkołę gdzie nie trzeba zakuwać (1)

      w miarę możliwości technikum, bo daje większe możliwości niż liceum - a czasu straconego na dojazdy czu zakuwanie ablativów absolutów nikt Wam nie zwróci już. Szkoda młodości na kiblowanie w szkole, lepiej jak najwcześniej zacząć dorabiać (np. jako kelner/kelnerka, animatorka dla dzieci itp.) i poimprezować trochę.

      • 7 2

      • Ile lat ma doświadczony ZiOm?

        • 3 0

  • Bezpłatna nauka powinna być tylko w podstawówce !! dlatego tak niski poziom i setki miliardów z podatków zmarnowane (1)

    • 15 14

    • To nie jest kwestia bezpłatności

      Ważniejsze, że jest obowiązkowa, gdyby notorycznie opuszczającego zajęcia i nie przykładającego się do nauki można było bezproblemowo usunąć, to poziom momentalnie by się podniósł

      • 3 0

  • Mało kandydatów do gdyńskiej Trójki (6)

    Dziwne

    • 15 1

    • Efekt wysokich progów z zeszłego roku

      Potencjalni kandydaci się przestraszyli i mamy co widać,,,

      • 15 0

    • Mlodziez zmadrzala

      Że nie tylko wkuwanie jest ważne....a co to takiego IIILO ,jak dla mnie zbieranina uczniów, którym rodzice tam kazali isc a potem pełno samobójstw bo dziecko nie wytrzymuje presjii nauki...ja kończyłam XLO na jagiellońskiej, liceum jak liceum uwazanane było za zrzuty z innych szkół no i tak poniekąd było... ale obecnie jestem na stanowisku dyrektorskim za nawet fajna kasę a kolega po III LO w empiku za kasa siedzi... w życiu różnie może być a co moje wybawione za czasów liceum to moje...koledzy z trójki mogą tylko wspominać kucie....

      • 8 9

    • W końcu może zrozumieli, że ze świadectwem z paskiem i średnią 4,9 nie mają po co tam aplikować.

      • 9 1

    • Może testy kompetencji z angielskiego i matematyki odstraszają. Może brak wiary, że tam też można się dostać. trudno powiedzieć.

      • 5 2

    • To przez te modły na korytarzu

      Był taki artykuł

      • 3 0

    • Teraz mniej dzieci jednak niż w zeszłym roku a miejsc dużo bo już we wszystkich liceach w tamtym roku utworzono po jednej dodatkowej klasie

      • 0 1

  • Ten artykuł to Polska w pigułce (3)

    Najpierw wybierasz szkołę, a dopiero później poznajesz wyniki. :) No i hitem jest gdyńska III, gdzie okazuje się, że już teraz zakwalifikują się praktycznie wszyscy, którzy wybrali ją jako 1 wybór.

    • 20 4

    • Akurat kandydaci do gdyńskiej 3

      w dużej mierze już znają swój wynik: 200pkt i pierwszeństwo w rekrutacji

      • 17 0

    • Trzeba było się uczyć cały rok to byś się nie bał na koniec ze cię nie przyjmą

      • 0 4

    • Dokładnie! Zaraz się okaże, że do Trójki dostaną się dzieciaki z naprawdę średnimi wynikami, a do technikum próg punktowy zacznie się od 190... Chore.

      • 3 0

  • Licea niczego nie uczą i są niepotrzebne (5)

    I tak wszystkiego trzeba się potem douczyć. Po liceum żadnej rozsądnej pracy się nie dostanie.

    • 35 30

    • Nieprawda. Ja po ogólniaku zostałem tatuażystą. Zarabiam ok. 10 k. miesięcznie. Ze studiami na razie dałem sobie spokój.

      • 6 5

    • To zostan lekarzem (1)

      po szkole branzowej albo technikum mechanicznym. Po liceum moze i zawodu nie masz ale w dwa lata robisz szkole policealna i mozesz zdobyc zawod jaki chcesz lub isc na studia. LO jest dla dzieciakow ktore nie zawsze jeszcze wiedza co chca w zyciu robic. Niestety szkoly srednie zawodowe wiel drog zamykaja.

      • 12 1

      • Dokładnie

        Ja w czasie LO zdecydowałam, że chcę iść na japonistykę. Zauważyłam też, że dobrze mi idzie matematyka, więc po japonistyce jeszcze ukończyłam studia inżynierskie. Bez żadnych zbędnych zapychaczy typu przedmioty przygotowujące do zawodu, którego i tak bym nie wykonywała. Nie narzekam na swoje wykształcenie ani osiągnięcia, po prostu trochę mi zajęło dojście do tego co chcę robić. Nie wiem dlaczego już w wieku 16 lat miałabym być zdecydowana kim na pewno chcę zostać i jeszcze moim wyborem miałoby niby być tylko coś między mechanikiem a fryzjerką. Chyba tylko żeby ktoś mógł ponarzekać na LO w komentarzu na Trójmiasto pl

        • 4 0

    • Miałem taki asów na studiach technicznych którzy nie mieli nawet logarytmów w liceum czy gdzie tam chodzili. Śmiech na sali - teraz widzę na fejsbuku co robią z życiem i powiem wam: uczcie się - dobrze na tym wyjdziecie.

      • 1 0

    • No tak bo po zawodówce zostaniesz lekarzem, adwokatem, nauczycielem, księgowym

      • 4 0

  • (8)

    Oczywiste jest że do najlepszych szkół walą drzwiami i oknami - dostaną się najlepsi. A reszta znajdzie miejsca w innych liceach, technikach i szkołach branżowych.

    Takie jest życie, kto sobie folguje z nauką nie nadaje się do prestiżowych szkół z wysokimi progami :)

    • 10 11

    • (6)

      Rozumiesz ze przy tegorocznym roczniku najliczniejszym od 20 lat można nie dostać się do żadnego liceum nająć nawet świadectwo z paskiem

      • 3 3

      • (4)

        Ile ty masz lat? Nie wiesz, że przy tym roczniku jest tworzona większa liczba klas w szkołach, w porównaniu z poprzednimi latami, gdzie było mniej uczniów w danych rocznikach?

        Np. 14 ło na zaspie - zawsze były 3 klasy na roku, teraz jest 7

        7 ło na Chełmie - zawsze były 3 klasy na roku, teraz jest 7/8

        2 lo we Wrzeszczu - zawsze było 5 klas na rok, teraz robią 7

        1 LO w centrum - zawsze było 5 klas na roku, teraz jest 6/7 na rok

        4 LO w nowym porcie - zawsze były 3 klasy na rok, teraz jest 7/8 na rok

        6 lo na przeróbce - zawsze były 3 klasy na rok, teraz jest 6/7/8 na rok

        9 ło na strzyzy - zawsze było 5 klas na rok, teraz jest 7

        Taka sama sytuacja jest w technikach. Więc nie gadaj głupot

        • 2 7

        • Nie zgodzę się

          W szkołach, które oprócz sal potrzebują jeszcze inne "zaplecze" nie dokładają klas... Liceum plastyczne, technikum gastronomiczne... liczba klas pozostaje niezmienna, bo nie mają tyle "stanowisk pracy" dla większej liczby uczniów, więc to ty nie gadaj głupot ;)

          • 4 0

        • Nie dołożyli w tym roku dodatkowych oddziałów, a wręcz obcięli w niektórych np. w Sopockim lo jest mniej niż w zeszłym roku

          • 5 0

        • W V LO zawsze było 5 klas, teraz będą 4.

          w vii lo zawsze było 7 klas i tyle samo jest w tym roku.

          Gdańsk tworzy tyle samo klas, jak 2 i 3 lata temu, tylko w zeszłym roku musiał dotworzyć 12 klas w LO. Teraz nawet tych 12 dodatkowych nie utworzył.

          • 3 0

        • Sam gadasz głupoty

          • 1 0

      • Ha,ha,ha

        Świadectwo z paskiem maja prawie wszyscy.

        • 1 1

    • Prestiżowe szkoły to orka i zero dziecinstwa

      • 0 0

1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Festiwal Dobrego Porodu VI

15 zł
warsztaty, spotkanie, konferencja, targi

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Trójmiejski Dzień Zielonych Budynków

123 zł
konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Czy pomnik przyrody jest prawnie chroniony?

 

Najczęściej czytane