• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rekrutacja 2022/23. W szkołach średnich otworzą nowe klasy?

Wioleta Stolarska
27 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 
aktualizacja: godz. 11:10 (28 lipca 2022)
Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r. Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r.

Czy samorządy przygotują dodatkowe miejsca w szkołach średnich? W tegorocznej rekrutacji bierze udział 1,5 rocznika i mimo już zaplanowanych dodatkowych miejsc w placówkach, wielu kandydatów nie dostało się do żadnej z wybranych szkół. - Jeździmy od szkoły do szkoły, ale miejsc po prostu nie ma, a kolejka chętnych jest tak duża, że nie wiem co mam powiedzieć dziecku, przecież to, że uczniów jest więcej nie znaczy, że ono teraz ma zmieniać swoje plany - pisze nasza czytelniczka.



Szkoły średnie w Trójmieście - publiczne i prywatne


Aktualizacja 28.07 godz. 11.10
W gdyńskich szkołach średnich wstępnie przygotowano 2720 miejsca jednak liczbę miejsc zwiększono do 2944. Dodatkowe oddziały utworzone zostały w: I ALO, II LO, III LO, V LO, VI L O, VII LO, IX LO, X LO, XIV LO, XVII LO, ZSAE, ZSChiE, ZSET, ZSHG, CKZiU 1 i CKZiU 2 - w sumie powstały 23 dodatkowe oddziały dla (dodatkowych) 736 osób (w roku szkolnym 2021/22 oddziałów było 69, w roku szkolnym 2022/23 będą 92 oddziały).

- Jest tak duże zainteresowanie uczniów spoza Gdyni, że (po pierwszym etapie rekrutacji) nie dostały (nie znalazły przydziału) się 422 osoby z Gdyni i ponad 600 spoza Gdyni. Dziś (28.07 do godz. 15:00) uczniowie mają czas na potwierdzanie woli podjęcia nauki w konkretnej placówce. Z doświadczeń lat ubiegłych wynika, że część z nich jeszcze zmieni szkołę, bądź klasę. 29 lipca zostaną opublikowane listy przyjętych i nieprzyjętych uczniów do danej szkoły. Po tym terminie będzie wiadomo, w których placówkach i ile wolnych miejsc się pojawiło, ile osób nie znalazło się na żadnej liście. W swoich działaniach samorząd będzie przede wszystkim skupiać się na zapewnieniu miejsc gdynianom. Wynika to z faktu drastycznej zmiany w finansowaniu oświaty z budżetu państwa. Udział subwencji (zaangażowania środków centralnych) zmniejszył się tak drastycznie, że system zaczyna być finansowany w znacznej części ze środków gdynian i to właśnie przede wszystkim na naszych mieszkańcach będą koncentrować się działania - informuje Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.


Czy w szkołach gdzie było bardzo duże zainteresowanie powinny powstać dodatkowe klasy?

Szkoły ponadpodstawowe w Trójmieście przygotowały w tym roku 321 oddziałów, w których planowo ma zostać przyjętych 8918 uczniów. Jednak jak słyszymy w szkołach i od samych kandydatów może się okazać, że to zdecydowanie za mało.

- Moja córka nie składała aplikacji do topowych liceów, ale w tym roku w odniesieniu do zeszłorocznej punktacji wzrosty progów są znaczne też w innych LO. Ciężko coś takiego przewidzieć. Gdyby miasto w marcu czy kwietniu powiadomiło o liczbie uczniów, jaka jest przewidywana na kolejny rok i ile jest miejsc w ogólniakach, to chociaż bym zahaczyła technika, gdzie moja córka dostałaby się spokojnie. Z tym że technika w Gdańsku swoje profile mają w 80 proc. skierowane dla chłopców. Dla dziewczynek technikum hotelarskie, gastronomiczne czy ekonomiczne? Dla mnie dwa pierwsze są słabe, w ekonomicznym tylko trzy klasy i oczywiście nie ma miejsc. Dlaczego nie ma więcej np. ekonomicznych, przygotowania przedszkolnego, pedagogicznego, administracyjnego itp. Coś alternatywnego dla ambitnych uczennic - pyta nasza czytelniczka. - Dodatkowo mieszkamy w dzielnicy Kiełpino Górne i tu trzeba zaznaczyć jak skomunikowany jest południowy Gdańsk, aby dzieci miały dostępne szkoły z Oliwy, Strzyży, Żabianki, Brzeźna czy Zaspy? Bardzo słabo! My również płacimy podatki w Gdańsku i też oczekujemy, że skoro miasto nie buduje szkół średnich, to chociaż proszę spowodować normalną komunikację dla naszych dzielnic - dodaje.

Rekrutacja 2022/23. Ile trzeba było mieć punktów, by dostać się do szkoły?



Dodatkowe miejsca do szkół ponadpodstawowych?



W rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w Sopocie na rok szkolny 2022/2023, w uzgodnieniu z dyrektorami jednostek, miasto przygotowało dla absolwentów szkół podstawowych 418 miejsc w 16 oddziałach. 610 kandydatów wybrało sopockie szkoły w pierwszej preferencji.

- W związku z trudną sytuacją absolwentów szkół podstawowych, którzy pomimo osiągniętej wysokiej liczby punktów nie zostali zakwalifikowani do żadnej szkoły, w porozumieniu z dyrektorami przygotowujemy się w Sopocie do zwiększenia oferty rekrutacyjnej - mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.
Łącznie 80 kandydatów będzie mogło podjąć naukę w:
I LO (klasa biologiczna) - 24 uczniów,
II LO (klasa matematyczna) - 24 uczniów,
III LO (klasa humanistyczna) - 32 uczniów.

Z kolei w Gdańsku ewentualne decyzje zostaną podjęte po tym, jak szkoły poinformują o wolnych miejscach.

- Sytuacja związana z rekrutacją jest na bieżąco monitorowana. Oczywiście są pomysły na ewentualne rozwiązanie wskazanej sytuacji, jednak w pierwszej kolejności musimy poczekać na informację o wolnych miejscach po złożeniu przez uczniów ostatecznych deklaracji woli nauki w danych szkołach - informuje Patryk Rosiński z gdańskiego magistratu.
W Gdańsku w tym roku w rekrutacji do szkół średnich zgłosiło się łącznie ponad 6800 osób, z czego 34 proc. to młodzież spoza Gdańska, a 104 to dzieci uchodźców z Ukrainy, które przystąpiły do egzaminu ósmoklasisty.

W jednym z gdańskich liceów usłyszeliśmy, że niektóre szkoły już myślą o utworzeniu dodatkowych klas, jednak potrzebują na to środków.

- Wiemy już, że nawet po rekrutacji uzupełniającej jest wielu uczniów, którzy mogliby się zakwalifikować i chcieliby się u nas uczyć. Wstępnie oceniliśmy, że mamy gdzie otworzyć dodatkowy oddział, bo mamy miejsce i nauczycieli, jednak to nie tylko nasza decyzja - słyszymy w gdańskim LO.
- Spodziewając się tegorocznej kulminacji roczników, zaplanowaliśmy znacznie większą liczbę klas pierwszych w gdyńskich szkołach - mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. - Dlatego w tym roku dodatkowe klasy pojawiły się w większości liceów i kilku najbardziej popularnych technikach. Trzymamy rękę na pulsie i na bieżąco dopasowujemy naszą ofertę edukacyjną do zmieniających się potrzeb młodzieży. W tym roku nowością jest też duże zainteresowanie technikami, w niektórych progi są nawet wyższe niż w liceach.

Ranking szkół średnich Trójmiasto.pl. Najlepsze licea i technika 2022



Rekrutacja uzupełniająca do szkół średnich 2022/2023



Obecnie do 28 lipca kandydaci potwierdzają wolę podjęcia nauki w danej szkole dostarczając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego. Listy przyjętych opublikowane będą w piątek 29 lipca. Dopiero w tym dniu będzie wiadomo, ile jest jeszcze wolnych miejsc i jaka liczba młodzieży poszukuje miejsca w szkole.

Rekrutacja uzupełniająca rozpocznie się 2 sierpnia 2022 r. i potrwa do 4 sierpnia 2022 r.

Opinie (448) 3 zablokowane

  • Pomieszanie wartości

    Mam wrażenie, że gdańską prezydent bardziej interesują żeńskie końcówki w nazwach zawodów, niż los dzisiejszych ósmoklasistów, którzy te zawody w przyszłości będą wykonywać.

    • 32 10

  • Szkoły dla ambitnych i nie ambitnych śmiechu warte i tak wszyscy będą brać korki aby zdać pseudo matury żeby dostać się na pseudo polskie uczelnie

    • 12 8

  • Było się trzeba uczyć, a nie teraz płacz, że dziecko z średnimi ocenami nie dostało się do wybranych przez siebie renomowanych s (1)

    Trzeba mierzyć swoje siły na zamiary :)

    • 14 26

    • Pieśń filaretów - AM

      Cyrkla, wagi i miary,
      Do martwych użyj brył;
      Mierz siłę na zamiary,
      Nie zamiar podług sił.

      Mierz siłę na zamiary = planuj wielkie zamiary i zdobądź się na ponadstandardowy wysiłek,
      Nie zamiar wg sił = planuj zamiary realistycznie, zgodnie z posiadanymi siłami

      • 2 0

  • Opinia wyróżniona

    (31)

    Każdy miał takie same szanse, więc teraz nie płakać. Trzeba było logicznie przemyśleć kroki a nie teraz pretensje do wszystkich i wymuszanie. W szkołach branżowych są miejsca. Nie każdy musi uczyć się w ogólniaku

    • 61 125

    • Nikt nikomu nigdy nie gwarantował, że szkoła średnia będzie na jego osiedlu (3)

      • 14 3

      • Ale dobrze by było (2)

        Teraz miasta są bardzo rozległe a sieć szkół ponadpodstawowych w Gdańsku została z komuny, 50 lat temu. Nie przystaje do teraźniejszości i tym powinien się zająć Wydział edukacji UM

        • 5 1

        • Gdyby została taka jak za komuny to byłoby dobrze - miasto za poprzednika i za bieżącej rezydentki zlikwidowało sporo szkół...

          • 1 2

        • W UM w Gdańsku nie ma takiego czegoś jak Wydział edukacji.

          Jest wydział Rozwoju społecznego

          • 0 0

    • 100% racji , gdyby dzieciaki się uczyły zamiast gapić się w smartfony to miałyby lepsze oceny = większą ilość punktów rekrutacyj (1)

      moje dziecko nie jest typem kujona ale wiedziało że żeby się dostać do wybranej przez siebie szkoły musi "zbierać" punkty tj. uczyć się . Efekt - trzecie najwyższe miejsce w systemie rekrutacji do wybranego technikum . Wylewać żale to do I sekretarza partii - aha przecież "komuna" się skończyła i już nic się nie należy "z automatu"

      • 8 9

      • 160 punktów się znikąd nie wzięło, też trzeba było zbierać punkty. Odkrycie roku normalnie

        • 0 0

    • Takie same szanse ? (6)

      W zeszłym roku próg punktowy do jednego z Liceów wynosił 143 pkt. W tym roku 164 pkt . To o jakich szansach mówimy ? Dlaczego dziecko z wysoką średnią , dziecko które otrzymuje stypendium , przygotowuje się sumiennie , chodzi na lekcje i kursy dodatkowe , udziela się w wolontariacie , otrzymuje 160 pkt ma iść do zawodówki , gdzie kandydat z pierwszego miejsca ma 70 pkt ?

      • 26 2

      • Ach te rozszczeniowe madki xd

        160 to słaby wynik jak na wybranie prestiżowego liceum. Było się więcej uczyć a nie na tiktokach siedzieć

        • 9 23

      • Bo nie umie myśleć (1)

        Po to wybiera się 5 ( w Gdańsku) szkół , co daje w praktyce możliwość wyboru kilkunastu klas( profili) aby wybrać z puli dla geniuszy, średniaków i tych mniej ambitnych. Jeśli ktoś nie umie oszacować swoich umiejętności na tle rówieśników i nie rozumie że 5 ta szkoła musi być pewniakiem( być może słabym technikum) to teraz ma problem.
        Przestańcie chwalić dzieci jeśli nie mają sukcesów bo potem brak im realizmu. Wybierają się do liceum gdy wiedzy im ledwie na słabe technikum starcza. Składają do 5-ciu topowych szkół i do żadnej się nie dostają.
        Nie ważne czy próg jest w danym roku 140 czy 160 pkt. - to zależy m. in. od tego czy były proste testy. Ważne jak uczeń plasuje się na tle rówieśników.
        Zdrowego podejścia brakuje często uczniom i rodzicom (+ chore ambicje rodziców).

        • 23 4

        • Dokładnie co roku o tej samej porze te same problemy i artykuł - wydaje mi się, że to rodzicom z przerośniętym ego należy się edukacja...

          • 2 2

      • (1)

        Stypendium otrzymuje tylko dlatego, ze rodzina ma niski przychód, pozostałe atuty ma 3/4 wszystkich dzieci

        • 1 7

        • Niedouczony

          Nie mój poziom rozmowy . Skąd u ludzi tyle jadu i braku empatii ?
          Twoje dziecko się dostało ? Gratulacje .
          Czy nie masz dziecka rekrutującego do szkoły średniej ? To niewiem ale się wypowiem .
          Dziecko moje nie dostaje stypendium za niskie dochody rodziny tylko za wyniki w nauce . Nie składałałyśmy dokukumentów do prestiżowych szkół tylko do normalnego Liceum , o losie dziecka decydowało czasami 1 , a czasami 1.5 pkt.
          Moje dziecko idzie do szkoły prywatnej bo niechce zostać stolarzem czy sprzedawcą . Nie takie były jej plany.

          • 0 0

      • dziecko które otrzymuje stypendium , przygotowuje się sumiennie , chodzi na lekcje i kursy dodatkowe - za to nie ma punktów proszę madki , nie rozumiem o co te żale , za wolontariat 3 punkty to ta wysoka średnia nie aż tak wysoka !

        • 0 2

    • Rodzicom jest bardzo trudno przyjąć do wiadomości, że inne dzieci mogą się lepiej uczyć od ich pociech.

      • 14 3

    • Trochę ruszyć głową (5)

      Czyli w zeszłym roku do ogólniaków przyjmowano "orłów", pomimo 105 punktów a w tym roku córka jest głąbem chociaż ma 150 pkt, jest finalistką konkursu z języka niemieckiego i powinna iść do branżowki, bo się nigdzie nie dostała? Brawo brawo, Czerwony Październiku.

      • 17 6

      • Głąbem nie jest, ale ma mniej punktów niż inni, zatem się nie dostała. Co tu jeszcze tłumaczyć?

        • 10 5

      • (2)

        150 punktów przy 7 punktach za finalistę konkursu kuratoryjnego to chyba egzaminy poszły bardzo słabo :(

        • 6 0

        • Bujać to my ale nie nas (1)

          Ciekawe finalistka i się do szkoły nie dostała ?

          • 1 1

          • UK

            Finalistką nie laureatem

            • 0 0

      • a wolontariat był zawsze to 3 punkty

        • 0 0

    • "nie wiem co mam powiedzieć dziecku, przecież to, że uczniów jest więcej nie znaczy, że ono teraz ma zmieniać swoje plany - (2)

      To dokładnie właśnie to znaczy. W zawodówkach jest dużo miejsc, ja żałuję, że nie poszedłem (rocznik 84') tylko jak wszyscy do ogólniaka i "na studia". I ilu jest tych "studentów" z moich lat szkolnych, którzy faktycznie pracują w swoich zawodach? Większości dalej się czkawką odbija ówczesne naganianie wszystkich na studia, a robią zupełnie inne rzeczy zawodowo

      • 5 6

      • Co innego móz wybierać co innego być skazanym lub wyrzuconym poza nawias (1)

        Dodam, dla niezorientowanych że szkolnictwo zawodowe w 1984 a dzisiaj to dwa różne światy. Obecnie to najczęście szczątki tamtego systemu. Bez porównania!

        • 7 0

        • Czytaj ze zrozumieniem. On jest rocznik 84

          • 0 1

    • ((:: (2)

      Zastanów się co piszesz. Gdyby te dzieci w ubiegłym roku starały się o miejsca do szkoły średniej nie miałyby żadnego problemu.
      Czy nie rozumiesz , że problem wynika z tego iż podjęto decyzję, aby szły dzieci również oprócz 7latków- też sześciolatki ur. do 6/2008?
      Stąd ten problem się bierze.
      Potrzeba dodatkowych miejsc.
      W ubiegłym roku bez problemu dostawały się dzieci ze świadectwem z wyróżnieniem oraz dzieci z ilością punktów ok. 150!!!

      • 7 4

      • Guzik prawda, ten argiment jest wysuwany od 3 lat.

        • 0 3

      • A te 6-latki to pomysł PO

        • 1 1

    • Rzeczywiście ty nie czerwony tylko zielony

      albo w poszukiwaniu rozumu. Już w na początku napisane jest że w tym roku to 1,5 rocznika!! A dopiero jak się "mleko rozlało" i ludzie rzucają "piorunami" to się kasta urzędnicza podrapała (nie napisze gdzie?).

      • 3 0

    • Szkoła

      Co za głupi komentarz!!!

      • 2 0

    • xd

      przeważnie piszą tak ci, którzy kiedyś nie dostali się do ogólniaka i teraz leczą tak swoje kompleksy

      • 2 1

    • Szanse

      Nie ma czegoś takiego jak równe szanse w życiu.

      • 0 0

    • bzdury

      A jak uczeń mam świadectwo z paskiem i brakło 3 punkty do liceum to znaczy ze ma iśc do branzowej chociaz świadectwo z paskiem co za i**ota pisze te bzdury

      • 2 0

  • Do maDki która nie lubi techników (6)

    Technikum hotelarskie dla chłopców? Gastronomiczne też? Szok! A Twoja córka musi pracować w biurze tylko? Tylko potem się okazuje, że zupełnie się do tego nie nadaje. Albo pracuje w UM za najniższą krajową i sztuka męża, który ja utrzyma. No przecież młode kobiety muszą mieć lekka prace, mężczyźni ciężka... A potem krzyk o równoważenie! Gdzie wy żyjecie??

    • 18 3

    • Ja skończyłam porządne LO, a moja kuzynka hotelarską. To są dwa różne światy. (4)

      Ja chciałam skończyć studia, miałam to zaplanowane od końca podstawówki, taka się stało. Moja kuzynka na wszelki wypadek chciała mieć fach w ręku, finał był taki, że studia skończyła tylko i wyłącznie zaoczne, niestacjonarne obecnie. Musiała sobie to sfinansować, korzystniej jest pójść do dobrego w miarę LO.

      • 1 2

      • Ale studia skończyła? Skończyła. (1)

        Więc o co chodz?

        • 3 1

        • Skończyła, ale niezwiązane z pracą, potrzebowała tytułu mgr. Więc opłaciła sobie studia, które jej się do niczego nie przydadzą.

          • 0 0

      • Studia dzienne na koszt podatników i rodziców (1)

        Podzielę się z Tobą doświadczeniami wieloletniego wykładowcy i pracodawcy.
        Zarówno na uczelni jak i we własnym biznesie zdecydowanie lepiej wypadają dziewczyny pokroju Twojej kuzynki. Na studia zaoczne, które trzeba samodzielnie opłacić decydują się osoby dla których te studia to coś więcej niż tylko papierek (nie liczę wyjątków w postaci bananowej młodzieży, której studia opłacają rodzice, a w tygodniu jest byczenie na kanapie), potrzebują rzetelnego uporządkowania i uzupełnienia wiedzy. Studenci zaoczni w większości pracują przez cały okres studiów, często już w zawodzie, co daje im na starcie 5 lat dodatkowego doświadczenia. Są to osoby o nastawieniu zadaniowym, co sprawia, że dużo szybciej przyswajają nową wiedzę, szybciej zaczynają wykorzystywać ją w 'normalnym' życiu. W pracy po studiach są bardziej pewne siebie, szybciej osiągają cele i są dużo lepiej oceniane. Powyższe przekłada się na szybsze skoki po szczeblach kariery. Dawno temu po internecie krążył żart, że studenci czwórkowi pracują na bardzo dobrych stanowiskach, a piątkowi pracują u tych trójkowych. Nie liczy się tylko 'zaliczenie' studiów dziennych na piątkę, liczy się umiejętność wykorzystywania i selekcji zdobytej wiedzy.
        Przeświadczenie, że jest się lepszym, bo skończyło się stacjonarne studia na piątkę jest równie absurdalne jak stwierdzenie, że jedne kierunki nauczania są dla dziewczynek, a inne dla chłopców.

        • 4 1

        • Urban legends ciąg dalszy, te wszystkie stereotypyi powiedzenia fajnie brznią, ale niewiele mają wspólnego z życiem.

          Zależy jaki kierunek ktoś chce studiować. Jeśli coś wspólnego z medycyną, to żadne technikum. Jeśli jakąś filologię, to też nie. Jeśli kierunki techniczne, to może być dobre technikum, choć na początku studiów będą kłopoty z matematyką i fizyką. Nie wierzę w zadaniowość absolwentów techników. Jeśli ktoś jest rzetelny, to nie ma znaczenia czy jest po technikum czy liceum. To kwestia charakteru.

          • 0 0

    • Pomimo wysiłków piewców politycznej poprawności

      Dziewczynki i chłopcy trochę się różnią, nie intelektualnie ale fizycznie, czy pod względem przyszłych obowiązków i zadań w rodzinie i pracy (nie mam na myśli wynoszenia śmieci w domu itp.). Np. dziewczyny są mniej silne z natury i niezbyt się nadają do pracy z wiertarą 8 h no i oczywiście część będzie matkami, chłopcy poświęcą się pracy.
      Dlatego zróżnicowanie "lekkości" pracy jest konieczne, dziewczyny cześć życia poświęcaja na ciażę, opiekę nad maluchami

      • 0 1

  • Opinia wyróżniona

    Dlaczego rekrutacja tyle trwa? (10)

    Absurdalne jest to, że rekrutacja ciągnie się przez całe wakacje. Naprawdę nie można tego zrobić szybciej. Wyniki powinny być przed wakacjami.

    • 107 1

    • A podobno wszyscy nauczyciele mają aż 2 miesiące wakacji. Podobno... (8)

      • 15 0

      • (7)

        Nauczyciele pracują w rekrutacji podczas swojego urlopu, nie dostają ekwiwalentu za to, jak również nie mogą tego urlopu wziąć w innym, późniejszym terminie. Czy w jakimkolwiek innym zawodzie jest to w ogóle do pomyślenia?

        • 20 0

        • Nauczyciele zawsze biedni

          Nauczyciele dostają też pensje za 18 godzin (45min) pracy tygodniowo. Nauczyciel w czasie wakacji jest zatrudniony, a nie na urlopie, mimo to ma wolne. Czy w innym zawodzie jest to możliwe?

          • 6 15

        • Ilu nauczycieli z danej szkoły pracuje przy rekrutacji? (3)

          Pytam, bez podtekstów, bo ten argument pada z ust wszystkich nauczycieli, czy zerówka czy klasa maturalna.

          • 2 1

          • Zadzwoń i sprawdź, tak żeby nie pisać głupot.

            • 2 0

          • W komisji pewnie jakaś określona liczba, (1)

            ale dyżury przy przyjmowaniu dokumentów ma całkiem spora grupa

            • 8 0

            • Spora grupa

              w xiv lo 2 Gdańsku 3 osoby. No tłumy normalnie

              • 0 0

        • A w jakim zawodzie do pomyślenia jest 12 godzinny tydzien pracy? (1)

          A w jakim zawodzie do pomyślenia jest roczny urlop płatny na "podratowanie zdrowia"? Czy chirurg, codziennie stykający się że śmiercią ma taki przywilej? Strażak ma?
          Nie przesadzaj zatem. Nauczyciele mają korzystne warunki pracy.

          • 0 2

          • Do wszystkich co lubią jechać po nauczycielach:

            Skoro tak fantastycznie wszyscy wykonujecie swoje zawody, to dlaczego ten kraj jest taki, jaki jest.

            • 0 1

    • dokładnie, całe wakacje w stresie i lataniu po szkołach a wakacje powinny być do odpoczynku

      • 0 0

  • Będą tylko klasy bez smartfonów! Młodzi - oni chcą Wam i to zabrać.

    • 8 1

  • Co roku to samo ..... (1)

    Miasto zaskoczone ilością dzieci . Miejsca to trzeba przygotowywać przed rekrutacją a nie w trakcie.

    • 31 5

    • Trudno przygotować dokładną liczbę

      Skoro 40-60% startujących to dzieciaki z okolicznych gmin

      • 4 0

  • Dodatkowe klasy (1)

    Czy patrząc na Sopot, który po wynikach rekrutacji otwiera 3 dodatkowe klasy w liceach jest szansa na to samo w Gdańsku i Gdyni ?

    • 9 2

    • jak popatrzysz na wcześniejsze informacje to Sopot nie otworzył przed rekrutacja nowych klas i teraz nadrabia

      • 4 0

  • a jak będzie w przyszłym roku 2023/24 (3)

    bo nie wiem do jakiej szkoły się wybrać

    • 5 0

    • Lepiej ma pewno nie będzie, niestety.

      • 4 0

    • Raczej podobnie bo też jest 1,5 rocznika ale może przygotują więcej oddziałów

      • 2 1

    • W tym roku przecierają szlaki

      więc w przyszłym powinno być lepiej. Najgorzej mają zawsze ci co idą na pierwszy ogień.

      • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Jakie zwierzęta są związane z ekosystemem jeziora?

 

Najczęściej czytane