• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Rusza rekrutacja uzupełniająca do szkół. Będą dodatkowe miejsca

Wioleta Stolarska
12 lipca 2019 (artykuł sprzed 4 lat) 
Listy przyjętych uczniów są wywieszane w każdej szkole. Listy przyjętych uczniów są wywieszane w każdej szkole.

Jedni mogą już odetchnąć z ulgą i rozpocząć wakacje, innych czeka jeszcze rekrutacja uzupełniająca. Trójmiejskie szkoły średnie opublikowały listy przyjętych uczniów. Wiele osób, które nie dostały się do wybranych placówek wciąż czeka na informacje o wolnych miejscach. Te, od dziś, na bieżąco będzie podawało pomorskie kuratorium oświaty. Jak na razie w Gdańsku przygotowano ok. 500 miejsc w liceach, a Gdynia ma ich jeszcze ponad 90.



Kończy się pierwszy etap rekrutacji do szkół średnich. O godz. 12 ogłoszone zostały listy ostatecznie przyjętych uczniów. Osoby, które nie dostały się do żadnej placówki informacji o wolnych miejscach w szkołach ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych mogą szukać na stronie pomorskiego kuratorium oświaty. Będzie aktualizowana na bieżąco przez dyrektorów szkół.

- Podobnie jak w latach poprzednich, część uczniów, nawet jeżeli dostała się do szkół samorządowych, ale nie potwierdzi woli nauki w tych szkołach, spowoduje, że pojawią się dodatkowo dostępne miejsca w rekrutacji uzupełniającej - informuje pomorskie kuratorium.
Czytaj też: Progi punktowe w trójmiejskich liceach. Kiedy rekrutacja uzupełniająca?

Będą nowe miejsca w liceach



Dziś w szkołach średnich rusza nabór uzupełniający, który potrwa do 14 sierpnia 2019 r. Jeśli któryś z kandydatów zdecyduje się jednak odwołać od decyzji komisji rekrutacyjnej, ma na to czas między 12 lipca a 8 sierpnia 2019 r.

- W elektronicznym systemie naborowym pojawi się blisko 2 600 wolnych miejsc w szkołach ponadpodstawowych. W tym pojawią się nowe, dodatkowo stworzone 502 miejsca w liceach ogólnokształcących. Dodatkowo w wybranych liceach zostanie zwiększona liczba uczniów w klasie. Wszystko po to, by jak najwięcej młodzieży znalazło miejsce w wybranym przez siebie typie szkolnym - informuje gdański magistrat.
W Gdańsku nowe miejsca mają pojawić się m.in. w VI LO (Śródmieście), VII LO (Chełm), XIV LO (Zaspa), XXIII LO (Brzeźno). W Gdynia natomiast ja na razie wolne są 93 miejsca w liceach - to m.in. IX LO im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, VI LO, Ogólnokształcące Liceum Jezuitów z Oddziałami Dwujęzycznymi im. św. Stanisława Kostki w Gdyni a także VII Sportowe Liceum Ogólnokształcące.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po szkole podstawowej.

Tu sprawdzisz wolne miejsca w rekrutacji po gimnazjum.

W naborze uzupełniającym kandydaci powinni złożyć do szkół podanie oraz kopię albo oryginał świadectwa i zaświadczenia o wynikach egzaminu. Wyniki rekrutacji uzupełniającej (listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych) zostaną ogłoszone 16 sierpnia br. Kandydaci powinni niezwłocznie po tym terminie potwierdzić, że chcą podjąć naukę w danej szkole. Szkolne komisje rekrutacyjne ogłoszą listy przyjętych 29 sierpnia br.

Wolne miejsca również w liceum uniwersyteckim



W tym roku szkolnym swoją działalność rozpocznie też Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku. Utworzone zostaną tam dwie klasy pierwsze dla absolwentów gimnazjów oraz dwie klasy pierwsze dla absolwentów szkół podstawowych. Rekrutacja rozpocznie się 12 lipca.

Wnioski dotyczące rekrutacji pojawiły się na stronie szkoły już 1 lipca. Dokumenty rekrutacyjne będą przyjmowane codziennie w tygodniu roboczym w godz. 9-15 w Biurze Rekrutacji Uniwersytetu Gdańskiego (Rektorat UG, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8 zobacz na mapie Gdańska, piętro II, pok. 230) lub pocztą na adres: Biuro Rekrutacji Uniwersytet Gdański, Gdańsk, ul. Bażyńskiego 8, 80-309.

Miejsca

Opinie (233) ponad 20 zablokowanych

  • nie wszystkie szkoły zgłosiły wolne miejsca do systemu rekrutującego (1)

    Niektóre wolały zapełnić je w mniej przejrzystej "własnej" rekrutacji odwoławczej

    • 5 3

    • odwołania w tzw 'pierwszym wyborze'

      Jeśli kandydat ma wysoką liczbę punktów do danej szkoły tzw. pierwszego wyboru, ale nie na preferowany profil ( a mimo to bardzo mu zależy na tej szkole), nie warto czekać z odwołaniem do momentu ogłoszenia list w systemie naboru. Tak jest od lat, w szkołach cieszących się dużą popularnością i nie sądzę żeby było sprzeczne z prawem. Termin złożenia odwołania ma znaczenie. Rekrutacja uzupełniająca i przyjęcie z odwołania to wbrew pozorom osobne sprawy. Takie działanie w sumie może wyjść na korzyść pozostałym- osoba przyjęta do szkoły z odwołania, nie może brać udziału w rekrutacji uzupełniającej. Nawet jeśli pojawią się miejsca w innych bdb szkołach i liczba punktów wydaje się odpowiednia do aplikowania. Na pocieszenie albo i nie- do końca sierpnia będą przesunięcia na listach uczniów. Bo w tym roku bardzo dużo uczniów trafiło do przypadkowych szkół i próbuje odkręcić 'los'.

      • 1 0

  • teren sprzedany dla firmy deweloperskiej eurostyl. za gruba kase. Nie ma pieniedzy. (1)

    ZSBA w Gdańsku ul .Powstańców W-skich stoi pusta szkoła ,wyremontowana sala
    gimnastyczna ,można reaktywować . . ? nie mozna.
    teren sprzedany dla firmy deweloperskiej eurostyl.
    za gruba kase.

    • 13 0

    • to jest kryminał!!

      • 3 0

  • Dobra zmiana?

    Po co komu była ta reforma?
    Od początku była dziwowiskiem nikomu nie potrzebnym.

    • 8 8

  • Nie macie latwo (4)

    Za 4 lata sytuacja sie powtorzy na uczelniach a te dzis ograniczaja ilosc miejsc.

    • 3 10

    • dlaczego miałoby się powtórzyć (1)

      chyba niczego nie rozumiesz

      • 7 1

      • Nie rozumię

        Abiturientow 100 tys. Miejsc na uczelniach dajmy 30 tys. Wystarczy dla wszystkich? To zaiste poziom ośmioklasisty.

        • 1 4

    • Tegoroczny nabór do szkół średnich kończy te szkoły w dwóch różnych latach. Na studia pójdą razem tylko ci którzy po gimnazjum w którejś klasie przezimują. Poważny problem z liczba miejsc w liceach to będzie za 3 i 4 lata, a potem za 7 i 8 na studia. Dotknie dopiero roczniki 2007, 2008 i 2009, gdy 6-latki szły do szkół. Wtedy to będzie armagedon. Teraz to tylko małe zamieszanie. Tym bardziej że w szkołach średnich będzie się jeszcze uczył tegoroczny podwójny nabór.

      • 2 0

    • Technikum wygra z Liceum

      Lepiej mieć tytuł Technika po Technikum niż nic po Liceum Nie wiem po co ten pęd do Liceum.Rodzice opanujcie się robicie krzywdę własnym dzieciom.Średnie wykształcenie jest po Liceum ale też i po Technikum

      • 0 0

  • Gdańsk Miastem zawodowców

    Ciekawe a takie ładne hasło ma organ prowadzący szkoły w Gdańsku

    !!!!!!!! gdańsk miastem zawodowców !!!!!!!

    a wspierane są szkoły licealne :(

    https://www.gdansk.pl/inwestycje-miejskie/gdansk-miastem-zawodowcow-rozwoj-infrastruktury-szkol-zawodowych-budowa-rozbudowa-przebudowa-oraz-wyposazenie-obiektow-szkol-zawodowych-w-gdansku,a,67394

    • 7 0

  • o co się bić? (1)

    W społeczeństwie już wcześniej LO upatrywano jako szkołę dla najlepszych, "wybrańców". Technika cieszyły się mniejszą popularnością. Do szkół zasadniczych najczęściej wybierali się najsłabsi uczniowie. Ale ten ostatni okres, ponad dwudziestoletni, spowodował tak duże zmiany w mentalności ludzkiej, że mierna nawet matura i ukończenie studiów byle jakich, byle były - to synonim prestiżu i lepszego życia.
    A mentalności nie da się odwrócić w jednej chwili.
    Sytuacja na rynku pracy wiemy, jaka jest. Wypuściliśmy za granicę mnóstwo pracowników, których wykształciliśmy w szkołach zawodowych. Obecnie znalezienie fachowca, który ma czas, jest solidny i niedrogi (!) nierzadko graniczy z cudem.
    Rodzice pchają swoje dzieci do LO, które produkuje niewykwalifikowanych maturzystów, a następnie licencjatów lub magistrów, w przyszłości nierzadko bez satysfakcji z wykonywanej pracy.
    Poziom nauczania w technikum wyznaczają uczniowie. Im więcej osób z wysoką punktacją, tym lepiej dla nich. Politechniki nie musiałyby marnować 1 lub 2 pierwszych semestrów na prowadzenie zajęć na poziomie szkoły średniej, aby następnie nauczyć czegoś więcej. A pamiętajmy, że ostatnio w znakomitej większości trafiają tam absolwenci LO
    Ponieważ nasze szkolnictwo jest drożne, więc fachowiec po szkole branżowej, jeśli będzie chciał, może ukończyć technikum i studia. Jeśli nie - będzie zarabiał wystarczająco dobrze, a lubiąc swój zawód, przeżyje życie satysfakcjonująco.
    A za 3, 5,10 lat to właśnie branżowcy, technicy i inżynierowie będą pracowali, gdzie będą chcieli, ile będą chcieli i za ile będą chcieli.
    W owczym pędzie o rozsądek trudno, lecz mądry rodzic roztropnie pokieruje swoim dzieckiem.

    • 5 0

    • I to jest cała prawda o pędzie do Liceum. Za parę lat zabraknie fachowców.Lepiej mieć tytuł technika po średniej szkole niż nic po liceum

      • 0 0

  • Wydaje się,

    że Gdańsk zawalił na całej linii, jakoś nie widać narzekajcych w Gdyni czy Sopocie. Pani Dulkiewicz- może czas zająć się rozwiązywaniem problemów miasta zamiast politykować? Bedzie to z korzyścią dla mieszkańców, także uczniów, którym należało zapewnić odpowiednią ilość miejsc w szkołach, chociażby w budynkach po likwidowanych gimnazjach

    • 2 3

  • największy niedobór miejsc to Warszawa i Gdańsk

    czy to taki zbieg okoliczności czy to celowy zabieg aby zrobić zadymę?

    • 3 4

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Reklama

Statystyki

Wydarzenia

Konferencja TEDx SANS!

100 zł
konferencja, forum

VI Ogólnopolska Konferencja Naukowa Fizjoterpia Pediatryczna

250 zł
warsztaty, konferencja

Sprawdź się

Sprawdź się

Wybierz poziom

Co to jest oskoła?

 

Najczęściej czytane